Browse By

W jakich sprawach możemy zgłosić się do kancelarii prawnej?

Kto z nas tak naprawdę zna prawo? Niestety jest ono dość skomplikowane i ciężko znać je na wylot, nawet prawnikom. Z tego powodu specjalizują się oni zazwyczaj w jakimś obszarze tematycznym. Nieznajomość prawa nie usprawiedliwia jego łamania i często może nam zaszkodzić. Z tego powodu najlepiej jest zgłosić się do kancelarii prawnej, która zajmuje się gałęzią prawną, która nas dotyczy.

Sprawy rodzinne w sądzie

W dzisiejszych czasach małżeństwa coraz częściej się rozpadają. Jeżeli chcemy, aby rozwód przebiegł szybko i sprawnie, powinniśmy zgłosić się do adwokata. Co prawda możemy przeprowadzić cały proces bez niego, ale będzie wymagać to od nas wiele pracy.

Jeżeli jednak nasze rozstanie nie przebiega w przyjaznej atmosferze, zaczynamy walczyć o podział majątku bądź opiekę nad dziećmi, to koniecznie powinniśmy udać się do kancelarii prawnej. W takich sytuacjach im wcześniej to zrobimy, tym lepiej. Gromadzenie dowodów i stawianie czoła zarzutom kogoś, kogo kiedyś kochaliśmy, może być bardzo trudne. Wiele osób w takich sytuacjach ulega emocjom i przegrywa. Profesjonalna kancelaria na to nie pozwoli.

Kancelaria prawna w procesie windykacji

Kancelaria prawna może nam też pomóc w procesie windykacji. Warto pamiętać, że prawnicy mogą pomóc zarówno w wyegzekwowaniu spłaty zadłużenia, jak i w poradzeniu sobie z jego oddaniem.

Jeżeli nasi dłużnicy uchylają się od spłaty swoich zobowiązań to adwokat może pomóc. Zna on wszystkie ścieżki prawne i wie, jak walczyć o nasze pieniądze przed sądem.

Z drugiej strony, gdy popadniemy w długi, kancelaria adwokacka może sprawdzić czy działania windykacyjne są zgodne z prawem, a w ostateczności pomogą przeprowadzić nas przez postępowanie upadłościowe lub naprawcze.

Kancelaria prawna dla firm

kancelaria prawo budowlane warszawaJeżeli decydujemy się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej to zdecydowanie powinniśmy mieć zaufanego prawnika. Pomoże on nam już na początku – przy zakładaniu i rejestrowaniu spółki handlowej. Jednak na tym jego zadania się nie kończą. Kancelaria może przygotowywać i opiniować kontrakty handlowe czy inne dokumenty. Jest też niezbędna przy przekształceniach, fuzjach, przejęciach czy restrukturyzacjach. Może nam też pomóc w negocjacjach z kontrahentami.

Nieruchomości a kancelaria prawna

Również kiedy zajmujemy się nieruchomościami, warto współpracować z kancelarią prawną. Przede wszystkim są oni w stanie zadbać o regulację stanu prawnego danej nieruchomości i przygotować ją do celów inwestycyjnych. Dobry prawnik będzie nas wspierał na wszystkich etapach realizacji procesu inwestycyjnego i zadba o uzyskanie niezbędnych decyzji.

Adwokaci mogą nam też pomóc w odzyskiwaniu wywłaszczonych nieruchomości bądź w negocjacjach z partnerami publicznymi. Sam proces budowlany nie jest prostą sprawą i kancelaria prawna może pomóc w jego organizacji, przygotowaniu umów dotyczących robót, prac projektowych czy nadzoru inwestorskiego.


Jeśli szukasz kancelarii, która specjalizuje się w obsłudze klientów biznesowych, zapoznaj się z ofertą Kancelarii Wegner Kostka. Oferta obejmuje porady z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa handlowego oraz prawa medycznego we Wrocławiu.