Browse By

Dlaczego warto zamieszkać na obrzeżach miasta?

Wiele osób zastanawia się nad wyborem mieszkania na obrzeżach miasta. To doskonały pomysł, który posiada wiele cech i zalet związanych z mieszkaniem w mniejszej miejscowości, jednocześnie zachowując wiele pozytywnych cech mieszkania w mieście. Dlaczego warto mieszkać na obrzeżach miasta? Czy jest to aby na pewno lepsze od mieszkania w mieście? W tym tekście zastanowimy się nad tymi pytaniami.

Otoczenie natury z mieszkaniu poza miastem

Mieszkając w mieście borykamy się bardzo często z problemem zanieczyszczonego powietrza. Możemy odczuwać bóle głowy oraz zmęczenie, wówczas decydujemy się na weekendowy wyjazd za miasto. Jest jednak możliwe, by każdego dnia móc poczuć się nieco, jak podczas takiego wyjazdu. Miejskie parki imitujące lasy mogą stanowić pewien substytut, jednak dochodzący od ulic szum aut nie daje stuprocentowej możliwości na obcowanie z naturą. Dlatego też warto zdecydować się na spokojne mieszkanie na obrzeżach miasta. Tereny zielone — lasy i jeziora stanowią doskonały punkt rekreacyjnych wycieczek rowerowych po godzinach pracy lub w weekendy. W otoczeniu natury możemy spokojnie zebrać siły na kolejne dni pełne wyzwań.

Dobry dojazd do centrum – mieszkanie Szczecin Prawobrzeże

Czasami argumentem za pozostaniem w mieście jest dojazd. Jednak warto zwrócić uwagę na inwestycje mieszczące się pod miastem i poziom ich skomunikowania z centrum. Okazuje się, że nie zawsze jest to tak czarno-białe i niekiedy mieszkając na obrzeżach nawet nie odczujemy faktu, że mieszkamy z dala od centrum. Na przykład z Prawobrzeża w Szczecinie do centrum możemy dotrzeć w 15 minut. Dzielnica umiejscowiona jest w bliskiej odległości od przystanku PKS oraz stacji PKP, dzięki temu z łatwością dotrzemy do pracy czy szkoły w centrum miasta bez użycia samochodu. Jeśli interesuje nas dojazd samochodem — warto zwrócić uwagę na skomunikowanie przy pomocy dróg krajowych oraz dróg szybkiego ruchu.

Informacja: biuro nieruchomości Szczecin Prawobrzeże

Rozmieszczenie budynków

mieszkania w okolicy PoznaniaJeśli przyjrzymy się inwestycjom w mieście, możemy zauważyć, że odległości między budynkami są znacznie mniejsze od tych, które proponują inwestorzy na obrzeżach miasta. Dlatego też warto wybrać mieszkanie na obrzeżach. Większe odległości między budynkami sprawią, że poczujemy się znacznie bardziej komfortowo i intymnie. Dodatkowo zwiększa się wówczas przestrzeń podwórka i pojawia więcej miejsca na infrastrukturę rekreacyjną — place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu.

Parking dla mieszkańców osiedli w pobliżu miast

Miejsca parkingowe to bardzo często kwestia sporna i problematyczna. Najczęściej potrzebujemy dwóch. W miastach inwestorzy pobierają dodatkowe opłaty za zapewnienie choćby jednego miejsca parkingowego. W przypadku inwestycji na obrzeżach miasta, ta kwestia okazuje się być znacznie lepiej rozegrana. Dzięki większej przestrzeni na budowę osiedla — inwestor może zapewnić nawet dwa miejsca parkingowe w cenie mieszkania. Innym dodatkowym atutem są komórki lokatorskie, które okazują się nieocenione podczas przechowywania sezonowych elementów — nart, ozdób świątecznych, parasoli plażowych.

Mieszkanie na obrzeżach miasta niesie za sobą wiele pozytywnych zmian. Obrzeża miasta posiadają znacznie zdrowsze powietrze od tego miejskiego, wypełnionego spalinami. Dodatkowo inwestycje w pobliżu dużych miast otaczają tereny zielone i bogata infrastruktura, która pozwala na rowerowe i piesze wycieczki po okolicy w otoczeniu drzew. Dodatkowo przestrzenie między budynkami są znacznie bardziej komfortowe i pozwalają na uczucie komfortu. Nieoceniony okazuje się również dojazd, dzięki dobrze skomunikowanym liniom kolejowym oraz połączeniom autobusowym. Warto zwrócić także uwagę na nieoceniony spokój, który charakteryzuje mniejsze miejscowości i obrzeża miast, a który trudno znaleźć w mieście.