Browse By

Sprawdź, jakie działania pomogą Ci w modelowaniu sylwetki

Wiele osób zastanawia się jak szybko i skutecznie schudnąć, pozbyć się cellulitu, wyrzeźbić brzuch i ramiona lub po prostu wysmuklić sylwetkę. Niestety, wbrew obiegowej opinii nie wystarczy tylko dieta i ćwiczenia. Modelowanie sylwetki to proces, który wymaga wiedzy i zaangażowania. Chcesz wiedzieć, co najbardziej pomaga w szybkim odchudzaniu?

Piękna sylwetka to często wynik ciężkiej pracy i zaangażowania, ale także pomocy specjalistów. Tylko świadome odchudzanie i troska o swoje zdrowie może zapewnić utrzymanie szczupłej figury, która jest marzeniem wielu kobiet lub umięśnionego ciała, pożądanego przez mężczyzn. Przedstawiamy sprawdzone i najlepsze sposoby na odchudzanie.

owoce

1.  Odpowiednia dieta

Dieta dla ćwiczących osób to podstawa. Nie ulega wątpliwości, że powinna być dopasowana nie tylko do płci, wieku i obecnej wagi, ale także do ćwiczeń i sposobu spędzania czasu. Indywidualnie dopasowana dieta przy modelowaniu sylwetki powinna być przestrzegana, ponieważ to co jemy, wpływa na nasze samopoczucie, a także dostarcza nam energii. Odpowiednia dieta pomoże zredukować tkankę tłuszczową czy nawet wygładzić cellulit i ujędrnić skórę. Przypominamy także o regularnym nawadnianiu!

2.  Suplementy diety

Zasadność stosowania suplementów diety to głośny temat. Przede wszystkim ich stosowanie zaleca się osobom, które mają osłabiony organizm i posiadają niedobory witamin i składników odżywczych. Aby być w formie, suplementy diety przyjmują nawet sportowcy. Czasem wystarczy dopasowana i zbilansowana dieta, jednak kiedy organizm potrzebuje wsparcia, suplementy diety sprawdzą się doskonale. Ważne jednak, aby nie przekraczać zalecanej dawki.

3.  Zabiegi

Aby wspomóc proces modelowania sylwetki warto pomyśleć też o zabiegach, które ułatwią osiągnięcie upragnionego celu, a także zdecydowanie go przyspieszą. Polecamy masaż limfodrenażowy, liposukcję kawitacyjną, lipolaser lub elektrostymulację. Zabiegi powinny być wykonywane przez profesjonalne studio, które otoczy opieką i zapewni bezpieczeństwo. Dlatego polecamy Studio Figura, które ma aż 200 gabinetów w całej Polsce, a ich autorski projekt 5 kroków do osiągnięcia wymarzonej figury cieszy się ogromną popularnością.

4.  Opieka trenera

Modelowanie sylwetki kobiet, ale też mężczyzn to często długi proces, który wymaga wyrzeczeń, czasu i cierpliwości. Najważniejsza podczas zmiany stylu życia jest nauka nowych nawyków. Ich zmiana może być jednak bardzo trudna, dlatego opieka trenera zapewni doskonałe wsparcie i motywację. Dodatkowo trener na bieżąco kontroluje stan zdrowia, dopasowuje ćwiczenia, zmienia ich intensywność, sugeruje zmiany, wskazuje drogę. Kontrola nad modelowaniem sylwetki pod okiem specjalisty to pewność, że nie robimy sobie krzywdy, a wykonywane ćwiczenia i stosowana dieta są dobre dla naszego zdrowia.

5.  Ćwiczenia w studiu fitness

Zajęcia na siłowni powinny być wpisane w kalendarz każdej osoby, która chce modelować swoją sylwetkę. Dostępny w studiu fitness sprzęt umożliwia wykonywanie różnych ćwiczeń, a przez to modelowanie mięśni ramion, brzucha czy nóg. W dobrze wyposażonym studio fitness znajdziesz platformy wibracyjne, ale także Swan Shaper’y, które są połączeniem lamp podczerwonych, terapii światłem, jonizacji, a dodatkowo modelują sylwetkę dzięki ruchom “skrętnych eliptyk”. Osobom, które chcą się pozbyć cellulitu zalecamy ćwiczenia na Vacu Shaper’ach, dzięki którym tkanka tłuszczowa jest spalana aż 4 razy szybciej niż na zwykłej bieżni!

Jeśli modelowanie sylwetki to Twój cel, wykorzystaj nasze porady, a z pewnością przyspieszysz ten proces i zakończysz go sukcesem!