Browse By

Pytanie na dziś: jakiego smartfona powinienem wybrać?

Biorąc pod uwagę niezliczone konkurencyjne standardy i braku kierunku od różnych producentów smartfonów, ładowanie bezprzewodowe jest funkcją, która może być decydująca podczas wyboru nowego telefonu. Chociaż może to być wygodne, ładowanie bezprzewodowe prawdopodobnie nie wystartuje dopóki technologia nie zostanie wbudowana w wszystko, od samochodów do mebli.

Zabezpieczenie linii papilarnych to nowość w smartfonach

Spopularyzowane przez czujnika dotykowy iPhone’a, bezpieczeństwo odcisków palców na smartfonach ułatwia odblokowanie urządzenie. Możesz także użyć dotykowego ID kupując rzeczy w App Store lub towary w świecie rzeczywistym za pośrednictwem firmy Apple Pay. Galaxy S6 oferuje ulepszony skaner linii papilarnych w stosunku do Galaxy S5, który będzie obsługiwać nadchodzące usługi Samsung Pay. Jednym z największych trendów w smartfonach jest wzrost przystępnych, odblokowanych telefonów (bez simlocka).

Tanie smartfony - sklep online

Zamiast iść w trend abonamentu, lepiej jest aby urządzenie można było kupić w sklepie – np. iPhone 6 lub Galaxy S6 – jest to wspaniałe doświadczenie. Alcatel OneTouch Idol 3 jest doskonałym przykładem, oferując duży i jasny, Full-HD 5.5-calowy wyświetlacz w lekkiej konstrukcji, z solidnym aparatem, wszystko za jedyne 750 złotych.

Tanie smartfony wchodzą drzwiami i oknami

W Polsce w salonie komórkowym nie znajdziemy póki co urządzeń w komfortowych cenach, aczkolwiek możemy skorzystać z częstych promocji dostępnych w marketach elektronicznych – tam możemy nabyć nowoczesne smartfony za kwoty całkiem interesujące. Często można znaleźć przeceny starszych, wciąż silnych modeli. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na zakup najnowszych flagowców musimy wiedzieć, że kwota do zapłaty przekroczy 3000 pln, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na poprzednika nowego flagowca, który będzie przeciętnie 2 x tańszy. Jeśli jesteśmy osobami, które z telefonu korzystają w sposób klasyczny – dzwonią, smsują, czasem zrobią zdjęcie – skupmy się na modelach do 600-700 złotych. Za dopłatę zaledwie 200 pln otrzymamy model z dostępem do 4G LTE, co umożliwi surfowanie po sieci w zawrotnej szybkości w części polskich miast. Więcej o tych modelach dowiecie się na stronie iTech Info – nowinki technologiczne – zapraszamy do lektury.

Ile trzeba wydać aby kupić wydajnego smartfona? Telefon za 1000 zł

Za cenę 1000-1200 złotych kupimy ciekawy model z mocnymi podzespołami – np. fantastycznej Sony Z2 czy HTC M7, możemy również kupić nowiutkie Lenovo czy Huawei, które oferuje podobne parametry jak flagowce Apple czy Samsung za kwotę o połowę niższą. Czy warto? Na pewno. Rynek telefonów pochodzących i wymyślonych w dalekiej Azji rośnie a klienci coraz częściej dostrzegają, że chińskie urządzenia wcale nie muszą być złe. Warto zwrócić uwagę na Xiaomi, Meizu czy Honor. Wszystkie te telefony oferują częste aktualizacje, wygodne menu, duże ekrany, niską wagę a przede wszystkim ogromne grupy społecznościowe, które na bieżąco rozwiązują występujące mniejsze lub większe problemy. Co ciekawe coraz więcej chińskich producentów otwiera w naszym kraju swoje serwisy gwarancyjne, dzięki czemu nie musimy długo czekać na zwrot produktu z potencjalnej naprawy. Niestety z rynku wypadła ostatnio Nokia, ale nasze źródła donoszą, że już w niedługim czasie Nokia może powrócić jako mocarz w produkcji doskonałych, gamingowych tabletów.