Browse By

Jaki powinien być pojemnik na psie nieczystości?

Kosze czy pojemniki?

Kosz na psie odchody to wynalazek dosyć stary jednak w Polsce chętnie korzystamy z niego w ostatnim czasie. Trzeba nadmienić, że coraz więcej takich pojemników pojawia się w terenach publicznych. Właściciele psów nie muszą długo szukać aby móc posprzątać po czworonogu. Pojemniki na psie odchody to bardzo przydatny element który powinien na stałe wpisać się w krajobraz polskich miast. Niestety minie jeszcze trochę czasu zanim takie produkty spotkamy w mniejszych miastach czy na wsiach. Tutaj gminy albo nie stać na tego rodzaju działania albo świadomość nie jest wystarczająco rozwinięta. Mamy jednak nadzieję, że to się zmieni. A czym powinien charakteryzować się tego rodzaju pojemnik? Powinien przede wszystkim:

  • Być funkcjonalny – jego obsługa nie powinna być skomplikowana.
  • Znajdować się w wielu miejscach – im więcej takich pojemników tym większa szansa, że właściciel zdecyduje się posprzątać po swoim psie;
  • Dobrze oznaczony – czasami ludzie skarżą się, że pojemniki znajdują się w dobrze zakamuflowanych miejscach i nie mogą z niego skorzystać.
kosz3

Takie kosze można czesto spotkać w parkach

To podstawa, którą kierować się powinni rządzący podczas planowania zakupu takich koszy na psie odchody. Obecnie grono wytwórców produkuje tego rodzaju produkty z dobrych jakościowo materiałów. Dodatkowo są one wyposażone w instrukcje, które pomagają w prawidłowym użytkowaniu takiego kosza. To wszystko dlatego, żeby ułatwić ludziom korzystanie z pojemników na psie odchody a w konsekwencji uchronić nasze otoczenie od tych wszystkich nieprzyjemnych „efektów specjalnych”.

Wybór należy do nas – albo zaczniemy inwestować w kosze równocześnie dbając o większą świadomość ludzi i w rezultacie będziemy mogli cieszyć się przestrzenią bez śladów pozostałości po czworonogach albo pozwolimy, żeby nasza przestrzeń została zaśmiecana przez takie elementy. Co do zasady powinniśmy montować kosze na psie odchody w miejscach łatwo dostępnych i zauważalnych przez spacerowiczów. Dzięki temu odciążymy służby miejskie od sprzątania.