Browse By

Jak rozwija się rynek nowych technologii w Polsce?

Świat elektroniki idzie do przodu w zastraszającym tempie. Co rusz producenci elektroniki wymyślają genialne nowe rozwiązania, które rewolucjonizują dotychczasowy sposób postrzegania pewnych zagadnień. Nieustający rozwój nowych technologii sprawia, że mamy dostęp do coraz to szybszych komputerów, coraz lepszych telefonów komórkowych, w nasze ręce wpadają przeróżne akcesoria – np. słuchawki o wysokiej jakości dźwięku i wiele więcej.

Jakie są obecne osiągnięcia i dalsze plany rozwoju nowinek elektronicznych?

W przypadku telefonów komórkowych dzieje się bardzo dużo. Co rusz słyszymy o nadchodzących flagowych modelach poszczególnych producentów takich jak Samsung czy Apple. W niedługim czasie pojawi się właśnie nowa wersja Samsunga Galaxy czyli najmocniejszego produktu od japońskiego producenta. (jeżeli nie posiadasz takich pieniędzy to sprawdź oferty na rynku wtórnym np. na tej stronie) Kto by pomyślał parę lat temu, że obecnie wszystkie telefony będą obsługiwane za pomocą paneli dotykowych i o manualnych przyciskach będziemy mogli pomarzyć. Wraz z tym trendem zmieniają się jednak potrzeby użytkowników telefonów komórkowych, którzy w niektórych przypadkach nienawidzą wręcz wyświetlaczy dotykowych lecz nie mają wyboru wśród telefonów z przyciskami manualnymi i muszą korzystać ze smart fonów. Dużą zaletą smart fonów właśnie jest mnogość aplikacji, które możemy zainstalować a dzięki którym staje się on prawdziwym centrum rozrywki.

Iphone

Komputery nie pozostają w tyle

Również segment komputerów przenośnych nie pozostaje w tyle jeżeli chodzi o wdrażanie innowacji. Przykładowymi nowoczesnymi rozwiązaniami jest zastosowanie matrycy laptopa jako tablet, który możemy w każdej chwili odłączyć od bazy komputera i używać np. w podróży. Pozwala to również uzyskać dodatkowe korzyści takie jak szybkość obsługi komputera eliminując w tym częściowo przydatność myszki. Laptopy są nadal bardzo popularne i mimo, że odstępują osiągnięciami komputerom klasy PC to użytkownicy cenią sobie w nich coś innego – wygodę użytkowania.

Jakie są prognozy na przyszłość?

Jak zmieniać się będzie branża nowych technologii zobaczymy na przestrzeni następnych lat. Możemy oczekiwać takich nowinek jak wyginający się telefon z ekranem dotykowym a wszystko to za sprawą rozwoju nanotechnologii lecz na to będzie nam dane jeszcze poczekać.