Browse By

Na czym polega zawód adwokata?

Zawód adwokata jest bardzo ważny dla przeciętnego człowieka. Na tak postawioną tezę wiele osób może zareagować dużym zdziwieniem. Jak to? Przecież nas to nie dotyczy.

Nie jest to do końca prawda. Nigdy nie wiemy, kiedy konsultacje z prawnikiem będą nam potrzebne. Mogą nas spotkać różne niemiłe niespodzianki. Problemy w pracy, kłopoty małżeńskie. Przykładów jest wiele.

Kancelarie adwokackie specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Mogą zajmować się rozwodami, sprawami karnymi. Często też łączą kilka elementów. Warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze powody sięgania po poradę adwokacką.

Kilka gałęzi prawa

  1. Prawo karne. Choć nie życzymy tego nikomu, problemy z prawem karnym mogą przydarzyć się każdemu. Mogą dotyczyć personalnie nas, lub też, któregoś członków naszej rodziny. Byliśmy świadkami lub poszkodowanymi w napadzie. Mogliśmy złamać prawo, w każdej sytuacji prawnik jest potrzebny.
  2. Prawo pracy. W odniesieniu do tych przepisów również pojawiają się problemy. Mogą wystąpić z naszej winy lub pracodawcy. Często są to:
  • Bezprawne zwolnienia,
  • Brak wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny,
  • Mobbing.

W każdej z tych sytuacji prawnik pomoże nam dochodzić swoich praw.

  1. Prawo zobowiązań. Jest to mniej znana gałąź a nie powinna taka być. Dotyczy takich spraw jak realizacja umów, egzekwowanie należnych wierzytelność, analizy umów. Sprawdzane są pod kontem zgodności z prawem konsultacje adwokackie mogą okazać się bardzo potrzebne.
  2. Prawo spadkowe. Jak powszechnie wiadomo dotyczy spadku po śmierci bliskiej osoby. Jeżeli na przykład zapisy spadkowe okazują się zbędnym brzemieniem pomoc prawnika to konieczność. Przeanalizuje takie kwestie jak stwierdzenie nabycia i podziału spadku. Precyzyjnie wyjaśni, kiedy należy zrzec się spadku a kiedy go przyjąć. W przypadku przyjęcia, będzie czuwał nad realizacją wszystkich zapisów testamentowych
  3. Sprawy rozwodowe. W tym przypadku usługi prawnika są bardzo ważne. W pływa na to poziom trudności tych spraw. Nie często się zdarza by małżonkowie rozstawali się w zgodzie. W trakcie spraw odbywa się podział majątku, ustalanie alimentów czy wyznaczanie opieki nad dziećmi. Może to trwać bardzo długo. Dlatego też wynajęcie specjalisty doglądającego wszystkich spraw to bardzo ważna kwestia.
Prawo

Chcesz korzystać z usług adwokata? Naszą propozycją jest adwokat Paweł Zawadzki ze Świdnicy, specjalizujący się między innymi w odszkodowaniach.

Pomoc w wielu zagadnieniach

Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać. Jeżeli pojawiają się kłopoty z przepisami prawa, jesteśmy w trudnej sytuacji. Nie chodzi tylko o kłopoty związane z prawem karnym. Wiele dziedzin życia regulują stosowne przepisy. Często sami nie wiemy, jakie mamy prawa a jakie ograniczenia. Dobry adwokat pomoże w wielu sytuacjach.

Takie przypadki jak sprawy rozwodowe, spadki czy prawo pracy to częste komplikacje życia. Prawnik przeanalizuje każdą sytuację i znajdzie najlepsze rozwiązanie.