Browse By

Jakimi środkami poprawić kolor zębów?

Po pierwsze – rutynowe szczotkowanie

Codzienne staranne szczotkowanie jest podstawą czystości zębów, a więc także zachowania ich bieli. Czyścić zęby można każdą szczoteczką (należy ją zmieniać co 2 miesiące), ale niektórymi jest łatwiej osiągnąć olśniewający efekt. W aptekach można kupić np. wybielającą szczoteczkę Elgydium Microball – usuwa ona płytkę nazębną o 30 proc. lepiej niż zwykłe szczoteczki (potwierdzają to badania kliniczne). Na jej włóknach są specjalne mikrogumeczki, które doczyszczają szkliwo zębów.

Szczoteczki warte uwagi

Na uwagę zasługuje szczoteczka Colgate Whitening. Ma różnej długości i grubości włókna czyszczące, co pozwala usunąć resztki jedzenia i osad ze wszystkich zakamarków. Dodatkowe gumowe włókna służą do delikatnego polerowania powierzchni zębów. Szczoteczka elektryczna Blend-a-med. SpinBrush Pro-Whitening jest tak zaprojektowana, żeby wyczyścić nią nawet najtrudniej dostępne miejsca. Szczoteczka ma dwie wymienne główki. Podczas czyszczenia jedna porusza się ruchem obrotowym, a druga wzdłuż osi zębów. Gruba, wygodna rączka pozwala sprawnie sprawnie nią manipulować podczas czyszczenia. Producent zapewnia, że po 14 dniach używania szczoteczki zęby są dużo bielsze.

Pasta do wybielania

Z zadaniem wybielania zębów świetnie poradzą sobie pasty: Colgate Total Whitening, Clinomyn Advanced, Dual Action White, Soda Carbonate, Complete 7+ White (Blend-a-med). W aptekach dostępna jest bezpieczna pasta wybielająca do codziennej higieny jamy ustnej Elgydium Whitening. Delikatne składniki usuwają przebarwienia i polerują szkliwo, nie powodując jego uszkodzenia. Blend-a-med Complete Night to jedyna na rynku pasta przeznaczona wyłącznie do wieczornego mycia zębów. Ważne, że nie tylko rozjaśnia uśmiech, ale i skutecznie chroni przed próchnicą. A pasta Blanx zawiera wyciąg z porostu islandzkiego, naturalnego środka wybielającego. Wybielanie to marzenie wielu osób, ale warto najpierw zapytać o radę stomatologa.

Wybielanie zębów
Nie wszystkie pasty wybielające mają intensywny, chemiczny smak. Firma Blend-a-med oferuje również takie, które smakują owocowo. Extreme Green (tuba zielona) to kompozycja olejku miętowego, eukaliptusowego i lawendowego. Exotic Energy (tuba pomarańczowa) łączy smak ananasów, brzoskwiń, mango i owoców dojrzewających w lasach Amazonii. Citrus Breeze (żółta tuba) ma w recepturze olejki cytrusowe z przewagą cytryny i limonki. Po umyciu zębów w ustach pozostaje świeży zapach i uczucie czystości. Wszystkie pasty zawierają krzemionkową substancję ścierającą, która przywraca zębom naturalną biel i jest bezpieczna dla szkliwa. Chronią zęby przed demineralizacją, bo zawierają system ochrony fluorowej Pro-Mineral Complex. Pirofosforany, które znajdują się w składzie past, zapobiegają odkładaniu się kamienia nazębnego. Na tubkach jest specjalna naklejka. Gdy potrze się ją palcem, wydziela zapach, który daje wyobrażenie o smaku pasty.

Co jeśli pasta do zębów niewystarczająco pomaga w wybielaniu zębów?

Pasty do zębów na pewno pomagają w wybielaniu zębów, jednak te preparaty również mają swoje ograniczenia. Codzienne picie kawy, czy palenie papierosów powoduje, że wiele osób mimo stosowania specjalnych środków do wybielania zębów nadal mierzy się z problemem przebarwienia zębów. Jednak wybielające pasty do zębów to nie jedyne rozwiązanie. W wielu gabinetach stomatologicznych oferowane są usługi, które mają na celu poprawić estetykę zębów. Jednym z miejsc, w którym wykonuje się wybielanie zębów w Szczecinie jest Przychodnia „Medicus”. W gabinecie stomatologicznym w tej przychodni pracują specjaliści, którzy pomagają dobrać odpowiednią metodę wybielania, dzięki czemu można uzyskać szybki efekt białych i lśniących zębów.