Browse By

Co może stanowić zastępstwo dla kolagenu?

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje szereg usług pozwalających regularnie i nadzwyczaj efektywnie dbać o kondycję swojego ciała. Coraz szersze spektrum dostępnych zabiegów przybliża do tego rodzaju usług pielęgnacyjnych zupełnie nowe grupy konsumentów. Usługi medyczne takie jak laseroterapia czy dermabrazja pomagają regularnie zapobiegać negatywnym skutkom starzenia się ludzkiej skóry. Medycyna estetyczna pozytywnie wpływa na komfort życia pacjentów, a czyni to bardzo bezpośrednimi metodami. Opiera się ona tylko na zabiegach nieinwazyjnych, które nie wymagają działań chirurgicznych. W odróżnieniu od innych metod poprawy wizerunku, zabiegi tego typu nie powodują konieczności spędzenia określonego czasu w szpitalu. Pacjent może opuścić wybraną klinikę niemalże natychmiast po ukończeniu wybranej procedury medycznej.

Wygląd a medycyna – co można poprawić?

Nikt nie powinien odczuwać dyskomfortu, z powodu denerwujących mankamentów wyglądu. Zapobieganie defektom lub ich likwidacja są domeną medycyny estetycznej. Modelowanie sylwetki czy pielęgnacja skóry należą do podstawowych obszarów, w których działania odmładzające są przeprowadzane. Działając w zakresie medycyny estetycznej można zapobiegać nadwadze, łysieniu, nadpotliwości, usuwać przebarwienia skóry , trądzik lub denerwujące żylaki.

Medycyna estetyczna w Polsce śmiało może być stawiana w jednym rzędzie ze światową czołówką w tym zakresie. Mamy wybitnych specjalistów i duże osiągnięcia. Również pacjenci coraz śmielej i chętniej poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Szczęśliwie medycyna estetyczna przestaje być w Polsce  tematem tabu, a coraz większa ilość ludzi korzysta z jej dobrodziejstw. Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należą botox, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego  czy zabiegi laserowe. Nie zmienia to jednak faktu że medycyna estetyczna jest wciąż silnie rozwijającą się dziedziną, a wzrastająca świadomość społeczna skłania ludzi do częstszego wykorzystywania jej celem poprawiania urody. Coraz częściej również do korygowania mankamentów ciała wykorzystują medycynę estetyczną mężczyźni, którzy również pragną zachować młody i atrakcyjny wygląd.

Kwasu hialuronowy

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to jedna z najpopularniejszych metod wypełniania zmarszczek, ale nie tylko. Wykorzystywany jest również do wypełniania, kształtowania czy powiększania ust w Szczecinie lub dowolnym mieście, podnoszenia ich kącików, modelowania policzków oraz przy leczeniu niewielkich zmian pozostałych po trądziku. Najczęściej niwelowane z pomocą kwasu hialuronowego zmarszczki to tzw. lwia zmarszczka, poziome bruzdy na czole, kurze łapki czy dolina łez. W miejsce, które planujemy poprawić z pomocą kwasu hialuronowego wprowadzana jest cieniutka igła przez którą wprowadzany jest preparat. Zazwyczaj zabieg wykonuje się bez znieczulenia, natomiast nie jest ono wykluczone u osób, których prób bólu jest stosunkowo niski.

Wypełnianie ust

Pierwsze drobne rezultaty widoczne są natychmiast po zabiegu, natomiast pełen efekt można zobaczyć dopiero po upływie ok trzech tygodni od jego wykonania. Preparaty z kwasem hialuronowym nie tylko wypełniają zmarszczki ale również pobudzają produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu działają korzystnie na jej późniejszą kondycję. Przez mniej więcej trzy tygodnie po zabiegu zabronione jest między innymi latanie samolotem, masaże, korzystanie z sauny czy zabiegów kosmetycznych. Również wizyty stomatologiczne lepiej odłożyć na około trzy tygodnie po wykonaniu nastrzykiwania kwasem hialuronowym. Nie każdy może jednak poddać się zabiegowi przy użyciu kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem są ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, przyjmowanie niektórych leków czy choroby autoimmunologiczne.