Browse By

Jakie są rodzaje kontenerów?

Kontenery to wielkie skrzynki (z zamknięciem lub bez), które najczęściej wykonane są  z metalu lub mocnego tworzywa sztucznego. Mają one bardzo różne rozmiary, jednak każdy rodzaj kontenerów służy do przewożenia gruzu, elektrośmieci lub innych elementów.

W zależności od typu kontenerów, mogą służyć one przewożeniu towarów statkiem, samochodem ciężarowym lub dźwigiem.
Kontener zapewnia nam transportowanie różnorodnych towarów wielokrotnie.

Budowa kontenera pozwala na przewożenie towaru bez konieczności przeładowywania go, w każdym przypadku. Wszystkie typy kontenerów są odpowiednio wyposażone wewnątrz, co ułatwia mocowanie i zabezpieczanie towaru.

Dodatkowo, konstrukcja zapewnia nam łatwy i sprawny załadunek i rozładunek.

Typy kontenerów

Każdy rodzaj kontenerów, jakie oferowany jest przez dobrą firmę, musi spełniać odpowiednie standardy i normy ISO. Muszą być one bardzo wytrzymałe.

W przypadku niektórych kontenerów (biurowe, socjalne), można w nich umieścić meble, urządzenia elektryczne oraz inne  elementy.

Najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane rodzaje kontenerów, to:

  • Kontenery biurowe,
  • Kontenery sanitarne,
  • Kontenery magazynowe,
  • Kontenery socjalne.

Kontenery biurowe

Ich powierzchnia użytkowa najczęściej wynosi 15 m2. W zależności od potrzeb klienta, kontenery biurowe mogą być wykorzystywane jako pojedyncze pomieszczenia oraz jako całe moduły.

wnętrze kontenera biurowego

Tak prezentuje się wnętrze kontenera biurowego. Powyższy model znajduje się w ofercie firmy POLKON.

Każdy z kontenerów jest wyposażone w standardowe elementy. Są to drzwi, okno, grzejnik, 2 gniazdka o mocy 230V oraz 2 podwójne oprawy rastrowe. Kontenery biurowe są bardzo proste i ekonomiczne.

Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy organizują spotkania bezpośrednio przy placach budowy. Producent zapewnia możliwość wyposażenia kontenera według indywidualnej wizji.

Kontenery sanitarne

Tego rodzaju kontenery wyposażone są w umywalki, toalety, pisuary oraz prysznice. Na ścianach, nad umywalkami umieszczone są lustra. Oprócz tego, w kontenerze znajdują się drzwi zewnętrzne, okno, bojler elektryczny oraz pełna instalacja elektryczna.

Liczba i sposób rozstawienia poszczególnych elementów wyposażenia, może być ustalony między firmą a klientem.

Kontenery sanitarne stosowane są przy placach budowy, przy zakładach produkcyjnych oraz w innych miejscach publicznych. W zależności od potrzeb klienta, kontenery sanitarne mogą stanowić rozwiązanie na określony czas lub na stałe.

Kontenery magazynowe

Są one wykorzystywane między innymi na placach budowy, np. do przechowywania maszyn i wielkogabarytowych, ciężkich urządzeń. Poza tym, kontenery magazynowe sprawdzają się w przypadku zakładów produkcyjnych – służą one do przechowywania różnych towarów oraz narzędzi. Najpopularniejsze kontenery (’20), mogą przechowywać elementy, których waga sięga do 10 ton.

Podłoga, jaka znajduje się w kontenerach, może być stalowa lub drewniana – jest to kwestia do omówienia z klientem. Można również zastosować drewniany parkiet ochronny w środku kontenera. Firma gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo kontenerów – sposób ich zabezpieczenia zapobiega ewentualnym włamaniom.

Kontenery socjalne

Kontenery socjalne w większości przypadków są stosowane jako pomieszczenia socjalne służące pracownikom. Mogą to być szatnie, stołówki czy nawet pomieszczenia, w których można zamieszkać.

Jeśli chodzi o wyposażenie kontenera socjalnego – znajduje się w nim jedno okno PCV, drzwi zewnętrzne oraz pełna instalacja elektryczna. Jeśli chodzi o system ogrzewania – w kontenerze znajduje się elektryczny grzejnik konwektorowy o mocy 2kW.

Producent kontenerów zapewnia możliwość indywidualnego wyposażenia kontenerów.

W zależności od potrzeb klienta, dopasowywane są konkretne rodzaje kontenerów. Ich montaż, transport oraz wyposażenie, to czynności, które zapewniają bezpieczną eksploatację kontenerów. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów kontenerów, jest wykonany z trwałych materiałów. Dzięki temu, klienci mogą mieć gwarancję bezpiecznej eksploatacji.

wynajem kontenerów

Dobra firma oferująca wynajem lub sprzedaż kontenerów zaoferuje swojemu klientowi kompleksową pomoc w doborze odpowiedniego kontenera oraz jego wyposażenia.

Rola, jaką pełnią poszczególne rodzaj kontenerów, jest szczególnie istotna. Publiczne miejsca, takie jak zakłady produkcyjne, plac budowy oraz otwarte przestrzenie, na których organizuje się imprezy, muszą być odpowiednio wyposażone. Niekiedy, dostęp do pryszniców, toalet oraz przestrzeni socjalnych jest bardzo utrudniony.

Możliwość zakupu lub wynajęcia odpowiedniego rodzaju kontenerów, znacznie ułatwia pracę wielu osobom. Transport kontenerów jest szybki i sprawny, tak samo jak montaż czy demontaż. Dzięki temu, w łatwy sposób można zapewnić pracownikom kontenery socjalne czy sanitarne.