Browse By

Jak zadbać o swoje zdrowie przed komputerem?

Istnieje wiele sposobów, które pomogą nam odpowiednio zadbać o zdrowie w pracy przed komputerem. Poznaj te najważniejsze.

Praca z komputerem jest uznawana za najbardziej bezpieczną pod względem przepisów BHP. Nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo ze strony ciężkich rzeczy, maszyn czy ostrych narzędzi. Jednak należy pamiętać, że każde miejsce pracy jest związane z mniejszym lub większym zagrożeniem. Bardzo dużo mówi się o prawidłowej postawie, odpowiedniej odległości od komputera i właściwym ustawieniu komputera. Pracując w biurze, narażeni jesteśmy przede wszystkim na bóle kręgosłupa, karku, problemu ze wzrokiem oraz bólu nadgarstków.

Ten ostatni problem jest ostatnio poruszany coraz częściej. Nie tylko kręgosłup i oczy mogą bowiem ucierpieć przez długotrwałą pracę z komputerem. Ręka (najczęściej prawa) obsługuje myszkę w pracy praktycznie nieprzerwanie. W domu również dużo czasu spędzamy przed komputerem. Wiąże się to ze znanym Zespołem Cieśni Nadgarstka. W przypadku tej dolegliwości, należy podjąć szybkie kroki.

Podkładki pod nadgarstek

Wyżej wspomniany Zespół Cieśni Nadgarstka jest przypadłością, która dotyczy osób pracujących przy komputerze. Ból związany z pracą biurową dotyczy głównie nadgarstka, jednak bardzo często promieniuje on do ramienia i łokcia. W niektórych przypadkach, możemy odczuwać mrowienie w ręce lub tracić czucie w palcach.

Co zrobić, żeby zapobiec takim objawom lub je załagodzić? – Istnieje coraz bardziej popularna, znana głównie w biurach metoda. Jest nią stosowanie podkładek pod nadgarstek. Obecnie, Zespół Cieśni Nadgarstka należy do najczęściej występującej choroby, z którą mają do czynienia pracownicy biurowi. Uciążliwy ból w nadgarstku może z czasem zacząć promieniować do całej ręki, ramienia i łokcia. To może wiązać się z częściową niesprawnością ręki, zwolnieniami lekarskimi i bólem towarzyszącym nam w pracy. Reagując odpowiednio szybko, możemy złagodzić ból oraz zapobiec powstawaniu nowego.

Czym jest jednak podkładka pod nadgarstek? – Otóż, jest to miękka poduszeczka, na której kładziemy nadgarstek podczas korzystania z myszki. Podkładka taka mam miękkie i naturalne wypełnienie. Producenci takich podkładek stosują najwyższej jakości produkt i materiały jak gorczyca, lawenda, proso oraz len. Miękka podkładka jest lepszym wyborem niż twarde, żelowe podkładki z podstawowego powodu. Miękkie i delikatne wypełnienie dostosowuje się indywidualnie do każdego ruchu i pozycji nadgarstka. Dzięki temu, możemy liczyć na wygodę i komfort w każdej pozie.

Zadbaj o swój komfort w pracy

Jeśli zaopatrzymy się w powyżej opisaną podkładkę pod nadgarstek, stworzymy sobie o wiele bardziej wygodne i komfortowe warunki pracy. Podkładka pomoże nam złagodzić ból, jaki związany jest z długotrwałym używaniem myszki i klawiatury. Stosowanie miękkiej podkładki pod nadgarstek pozwoli nam również zapobiec rozwoju schorzeń takich jak Zespół Cieśni Nadgarstka i innych. Podkładka ma działanie uśmierzające ból. Jej zakup wiąże się z komfortową i wygodną pracą. Miękka poduszeczka działa również profilaktycznie. Warto się w nią zaopatrzyć, jeśli pracujemy w biurze i dużo korzystamy z komputera, nawet w ramach hobby.

Podkładki pod nadgarstek można znaleźć w sklepie internetowym com4tclick.com. Oferta sklepu jest bardzo różnorodna, dzięki czemu każdy z nas ma możliwość dopasować odpowiednią podkładkę pod względem wypełnienia, koloru oraz motywu etui na poduszeczkę.