Browse By

Jak pozbyć się niechcianych blizn i znamion?

Bardzo często nabywamy nabywamy blizny, które są dla nas nieatrakcyjne. Zdarza się, że to długo gojąca się rana po wypadku lub operacji. Innym razem może to być pamiątka z dzieciństwa po długim upadku z drzewa. Wiele kobiet i mężczyzn posiada także rozstępy, które, szczególnie wśród kobiet, pojawiły się na brzuchu lub piersiach i jako nieestetyczne kręgi są przez nie nie chciane. Istnieje możliwość łatwego i bezbolesnego usunięcia takich blizn. Wystarczy udać się do kliniki, która oferuje zabiegi laserem, by w kilku sesjach pozbyć się niechcianych pamiątek i znamion.

Technologia laserowa — co to takiego?

Podczas zabiegu laserowego usuwania blizn wykorzystuje się laser CO2. To najnowsze osiągnięcie techniki laserowej, która stosowana jest w dermatologii. Światłowodowy laser został wykonany z włókna szklanego, dzięki czemu wytwarza strumień impulsów o średnicy mikroskopowej. Strumień światła rozpościerany jest równomiernie po skórze dzięki głowicy skanującej, której działanie może przypominać spray.

Jakie efekty przynosi technologia laserowa?

Podstawowym efektem, który przynosi technologia laserowa jest odmłodzenie skóry, które zostało uszkodzone na przykład przez słońce. Laser CO2 doskonale wygładza również zmarszczki i, co istotne, usuwa blizny bez tworzenia ran, które byłby długie i widoczne. To zabieg bez bolesnych powikłań i długiego okresu regeneracji. Wcześniej stosowane laser naświetlały skórę. Wykorzystywane współcześnie laser CO2 przecina skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, dzięki temu pozostawia on swego rodzaju siatkę zdrowej skóry, która doskonale wspomaga regenerację chorych tkanek.

Do czego wykorzystuje się laser?

Zbawienne działanie lasera jest wykorzystywane w wielu zagadnieniach związanych z zachowaniem estetyki skóry. Przede wszystkim z technologii laserowej korzysta się, by wspomóc regenerowanie zmarszczek oraz wiotczenie skóry — w tym zmarszczek okalających oczy, tak zwanych „worków pod oczami”. Zabiegi laserowe wykorzystuje się także przy wzmacnianiu elastyczności skóry, aby uzyskać efekt odmłodzenia oraz wygładzenia. Zabiegi laserem wspomagają usuwanie i korektę blizn różnorakiego pochodzenia — w tym wspomagają redukcję rozstępów.

Czy laser frakcyjny aplacyjny jest bezpieczny?

Wiele osób przed wykonaniem zabiegu usuwania blizn — zastanawia się, czy metoda laserem jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Warto zwrócić uwagę na to, że współczesne środki medycyny zachowują wszelkiego rodzaju stopnie bezpieczeństwa, aby nie narażać pacjentów na ewentualne komplikacje. Co ciekawe — wspominany wcześniej laser CO2, to urządzenie innowacyjne, wykorzystujące inną, od dotychczas znanej, technikę. Wcześniejsze lasery wykorzystywały pełną wiązkę światła. W przypadku laseru CO2 wykorzystano włókno szklane. Dzięki temu laser nie świeci stałą wiązką światła, ale połączeniem mikroskopijnej wielkości mnogością słupów światła. Dzięki temu podczas zabiegu specjalista wykorzystując laser stworzy siatkę zdrowej skóry, która wspomoże regenerację skóry chorej. Takie rozwiązanie umożliwia gojenie się bez komplikacji, a także — zupełnie bezbolesne.

W jakich innych zabiegach wykorzystuje się jeszcze laser?

Technologię laserem CO2 wykorzystuje się także w zabiegach przeznaczonych dla kobiet cierpiących na zespół rozluźnienia pochwy. Najczęstszą przyczyną tego schorzenia jest poród naturalny, który przyczynia się do zmniejszenia się napięcia ścian pochwy, a także poszerzenie jej. Stanowi częstą przyczynę ogólnego dyskomfortu i zmniejszenie satysfakcji ze współżycia. By zregenerować ten problem — wykonuje się zabieg laserem dopochwowym. Dzięki niemu nastąpi obkurczeni ścian pochwy i właściwe ich nawilżenie. Laser wykorzystuje się także w depilacji laserowej, która przeznaczona jest dla osób nie mogących korzystać z naturalnych metod depilacji.

Niechciane blizny i znamiona to częsta przyczyna uczucia dyskomfortu. Wiele osób przez bliznę lub znamię obawia się pokazywania na plaży i eksponowania charakterystycznej części swojego ciała. Wiele osób przyzwyczaja się do swoich blizn i znamion, nie jest to jednak konieczność. Współczesna medycyna rozwinęła się doskonale i umożliwia bezbolesne i pozbawione komplikacji usuwanie blizn i znamion. Wystarczy kilka sesji laserem frakcyjnym CO2, by wygładzić skórę i pozbyć się niechcianych znamion oraz blizn. Ta innowacyjna metoda polega na naświetlaniu kłopotliwych miejsc specjalną wiązką światła laserowego, w celu wygładzenia skóry i usunięcia wygojonych miejsc. To doskonała metoda dla każdego, która poprawi samopoczucie i poczucie wartości.