Browse By

Jakie udogodnienia powinna posiadać sala weselna?

Przygotowania do ślubu i wesela obejmują liczne sprawy, o które trzeba zadbać, od tych najbardziej niezbędnych, po dodatkowe. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór miejsca na wesele, czyli sali, na której goście weselni będą z parą młodą celebrować ich nowo zawarte małżeństwo. Aby mieć pewność, że wybieramy miejsce na naprawdę wysokim poziomie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Zatem jakie udogodnienia muszą znajdować się na sali weselnej?

Przestrzenna sala

Z całą pewnością jedną z najważniejszych cech każdej sali weselnej jest przestrzeń na tyle duża, aby goście mogli się swobodnie po niej poruszać, nie zahaczając o krzesła i nie ocierając się o ściany podczas wstawania i przemieszczania się. Oczywiście rozmiar powinien uwzględniać również miejsce do tańca i zabaw weselnych. Zasadniczo zasada co do wielkości sali jest prosta – im więcej gości, tym większa sala. Jeśli zapraszamy jedynie kilka lub kilkanaście osób, potrzebne jest tylko kilka stołów, a parkiet również może być niewielki. Z kolei, jeśli narzeczeni organizują wesele na kilkadziesiąt lub kilkaset osób, trzeba wynająć taką salę, na której miejsce do tańca i do jedzenia będzie odpowiednio duże.


Polecamy salę weselną w Hotelu Jasek we Wrocławiu


Obsługa na wysokim poziomie

Na każdej sali weselnej powinno być również miejsce przeznaczone dla osób, które będą w tym dniu dla nas pracowały i sprawią, że będziemy się dobrze bawili, czyli dla zespołu muzyków czy też DJ’a oraz powinna być zapewniona obsługa kelnerów. Warto upewnić się, po pierwsze, czy w danym lokalu może grać wybrany przez nas zespół bądź DJ oraz, czy wynajem restauracji obejmuje obsługę kelnerów i czy jest ich wystarczająco dużo, żeby posiłki były podawane sprawnie w każdym miejscu na sali.

Komfort i praktyczność

Jeśli zapraszamy na wesele osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bądź borykające się z innego typu schorzeniami, nie zapominajmy, aby wybrać taką salę, która jest zaprojektowana w taki sposób, aby osoby te mogły poruszać się z łatwością. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy do lokalu można wjechać na wózku inwalidzkim, czy na samej sali przejścia są wystarczająco szerokie oraz, czy osoby niepełnosprawne mogą swobodnie skorzystać z toalety.

Warto zwrócić uwagę również na powierzchnię parkietu – nie powinna ona być zbyt śliska, aby osoby poruszające się o kulach czuły się stabilnie, a również pozostali goście mogli bawić się bez ryzyka poślizgu.

Gwarancja dobrej kuchni

Każde wesele to przede wszystkim zabawa i uczta, dlatego, kiedy zadbamy już o właściwą ilość miejsca oraz o osobę zajmującą się muzyką, trzeba pochylić się nad kwestią menu. Dzięki internetowi warto zorientować się, czy poprzedni goście danego lokalu byli zadowoleni z potraw serwowanych podczas wesela, a następnie porozmawiać na ten temat z samym managerem czy nawet kucharzem. Dobrym pomysłem jest również zjedzenie obiadu w danym miejscu, aby samemu przekonać się, czy kuchnia określonej restauracji nam odpowiada. Pamiętajmy, że spędzimy w danym miejscu dobrych kilka godzin i będziemy jedli tam liczne posiłki, dlatego warto upewnić się, że każda potrawa będzie na najwyższym poziomie.

Co więcej, dobry lokal to taki, który jest w stanie przygotować różnego rodzaju dania, czyli zarówno coś dla osób jedzących mięso, jak i wegetarian – jeśli nie jesteśmy pewni, co do upodobań kulinarnych wszystkich gości, warto wybrać z menu coś dla każdego.

Uroczy ogródek

Oprócz kwestii dotyczących przebywania na samej sali, nie bez znaczenia jest również jej otoczenie, czyli ładny ogród czy taras. W ciągu licznych godzin, jakie goście spędzają na zabawie i jedzeniu, pojawia się potrzeba wyjścia na świeże powietrze, rozprostowania nóg czy zapalenia papierosa. Dobrze jest, kiedy sala posiada swoje ogrodzone, zadbane miejsce na zewnątrz, aby goście nie musieli wychodzić na ulicę pełną przechodniów. Ładnie ozdobiony ogród czy taras to również świetne miejsca na zrobienie pamiątkowych zdjęć, dlatego warto dowiedzieć się, czy dany lokal o to zadbał. Kiedy zatroszczymy się o te kluczowe kwestie, możemy skupić się na dodatkach i drobiazgach.