Browse By

Jak działają okulary relaksacyjne?

Choć wydaje się, że noszenie okularów podyktowane powinno być konkretną wadą wzorku, nie zawsze jest to reguła. Bywa, że na skutek ciężkiej pracy przy komputerze, nasz wzrok męczy się, oczy stają się zaczerwienione. Na szczęście jest na to rada. Wystarczy zainwestować w okulary relaksacyjne, które ceną nie odbiegają od innych szkieł. Bywa, że są nawet o wiele tańsze. Poza tym, zgodnie z naszym gustem można dobrać do nich ciekawe oprawki okularowe.

Pozostaje jednak pytania: jak działają okulary relaksacyjne? Na czym polega ich fenomen i komu tak naprawdę są polecane?

Komu i w jakich sytuacjach poleca się noszenie okularów relaksacyjnych?

Soczewki relaksacyjne, innymi słowy okulary relaksacyjne, to świetna propozycja dla tych, których na co dzień nie noszą okularów albo jeszcze ich nie posiadają. To również dobre rozwiązanie, jeśli ktoś potrzebuje wyłącznie jednej pary – do patrzenia w dal i do bliży jednocześnie.

Na ogół na ten rodzaj okularów decydują się osoby pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. A już na pewno te, które w ciągu dnia dużo czytają lub spędzają mniej więcej 6 godzin dziennie przed komputerem. Dzieje się tak dlatego, że wpatrywanie się w jego ekran powoduje u nich coraz silniejsze pieczenie oczu, zmęczenie i dekoncentrację. Taki styl życia po czasie wywołuje też nawracające bóle głowy i rzecz jasna ogólne przemęczenie. Nic więc dziwnego, że pracownicy biurowi po pewnym okresie spędzonym nad swoimi obowiązkami służbowymi, w końcu orientują się, że potrzebna im pomoc.

W jaki sposób pomagają nam okulary relaksacyjne?

Naturalną rzeczą jest, że człowiek nie jest przystosowany to tego, by przez wiele godzin patrzeć na coś z małej odległości. Dodatkowo u osób w dojrzalszym wieku dochodzą też problemy i ograniczenia wynikające z ich wieku. W każdym oku z czasem zmniejsza się bowiem wielkość akomodacji, czyli amplitudy akomodacji. Nadwyrężony nienaturalnym dla siebie wysiłkiem wzrok, musi zmagać się wówczas ze wszystkimi wyżej wymienionymi niedogodnościami.

Okulary relaksacyjne posiadają natomiast specjalną konstrukcję, która odciąża wspomniany wysiłek akomodacyjny. Dzięki nim oczy są w stanie patrzeć bez zbędnego przemęczenia. Na czym dokładnie polega działanie tego rodzaju szkieł? Otóż w dolnej części soczewka ma nieco inną moc progresywną, dlatego ułatwia oczom tak zwane akomodowanie. Budowa okularów relaksacyjnych sprawia więc, że przykre dokuczliwości i objawy ustępują albo wcale ich nie ma. Rzecz jasna tego rodzaju soczewki najlepiej uszlachetnić też powłoką antyrefleksyjną.

zblizenie oka

Gdzie kupić dobre jakościowo i certyfikowane okulary relaksacyjne?

Nie nabierajmy się na super okazje i proponowane szkła relaksacyjne w byle jakich sklepach. Tak naprawdę tego rodzaju modele nie mają nic wspólnego z opisanymi powyżej. Kupując szkła w popularnych sieciówkach nie zyskujemy nic więcej, prócz ciekawych produktów o niestandardowym designie.

Dobre jakościowo, a przede wszystkim spełniające wymogi i posiadające odpowiednie certyfikaty okulary kupić możemy wyłącznie w salonie optycznym lub profesjonalnym sklepie. Przy czym warto zaznaczyć, że nie trzeba nawet wychodzić z domu, by upatrzony przez siebie model szybko i bezproblemowo zamówić. Wystarczy usiąść do komputera i na stronie takiej, jak soczewki24.pl wybrać interesujący nas produkt.

Paczka z zamówieniem dociera do nas pod same drzwi. Bez problemu, tracenia czasu i energii na stacjonarne zakupy.