Browse By

Jak ważny jest kontakt z doradcą przy zakupie kołdry?

Kupując dodatki do domu, bardzo często decydujemy się na te, które po prostu nam się podobają. Pod uwagę bierzemy też cenę. Gdy nie stać nas na drogie tekstylia czy ozdoby, celujemy raczej w te ze średniej lub niskiej półki cenowej. O ile w kontekście tego rodzaju akcesoriów jest to rozsądne posunięcie, o tyle zasada ta nie ma zastosowania w przypadku kołder. W łóżku spędzamy mniej więcej jedną trzecią naszego życia. Od warunków w jakich śpimy zależy naprawdę wiele. Choćby nasze zdrowie, samopoczucie i witalność. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór kołdry. Kontakt z doradcą jest tu konieczny zwłaszcza wtedy, gdy borykamy się z jakimiś schorzeniami i problemami zdrowotnymi.

Jakie zalety niesie ze sobą doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego zestawu do spania?

Kwestie takie, jak wielkość kołdry są oczywiście drobnostkami z którymi każdy z nas jest w stanie poradzić sobie sam. Wystarczy przecież znać rozmiary własnego łóżka i dopasować kołdrę do wielkości pościeli. Tak, by całość prezentowała się co najmniej estetycznie. Kołdra zbyt mała, albo za duża nigdy nie będzie wyglądać ładnie. I choć do sypialni nasi goście najpewniej nie będą zaglądać zbyt często, nie oznacza to, że nie powinniśmy zadbać o jej wygląd. Jaki w takim razie jest sens korzystania z pomocy tak zwanego doradcy?

pościel

Przede wszystkim chodzi o to, że przy wyborze kołdry musimy wziąć pod uwagę swoje potrzeby zdrowotne. Każdy z nas jest inny i wymaga innych warunków do snu. A nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie takim decyzjom sprostać. Szczególnie, gdy jesteśmy alergikami. Niewielu z nas zdaje sobie też sprawę z tego, że przy wyborze odpowiedniego dla nas modelu, musimy wziąć pod uwagę ciepłotę sypialni. Poza tym, jest też parę innych kwestii i czynników na których zwykły klient się nie skupia. Rzadko kto jest nawet w stanie rozróżnić kolejne rodzaje kołder. A przecież każdy typ ma inne zalety i zastosowanie.

Kołdry i ich rodzaje – na który typ ostatecznie się zdecydować?

Generalnie oferty sklepów skupiają się na kołdrach z puchu, kołdrach z pierza, kołdrach wełnianych i antyalergicznych. Te pierwsze wypełnione są najczęściej gęsim puchem. Podczas snu zapewniają zatem ciepło i wygodę. Ich wadą jest ograniczona przepuszczalność powietrza. Kołdry z pierza mają bardzo zbliżone właściwości cieplne. Ten rodzaj wyróżnia jednak długo żywotność. Wadą jest jednak to, że źle znoszą pranie i zabiegi pielęgnacyjne, które są przecież konieczne.

łóżko z pościelą

Kołdry wełniane pochodzą natomiast z naturalnego pokrycia zwierząt. Ich niezaprzeczalną zaletę stanowi fakt, że można z nich korzystać bez względu na porę roku. Są przewiewne, dlatego sprawdzają się latem. Zapewniają też odpowiedni poziom ciepła, dlatego bez problemu ogrzeją nas również w zimowe wieczory. Dzielą się na kilka podtypów, na przykład kołdry wykonane z wełny owczej lub kaszmirskiej. Antyalergiczne kołdry są z kolei idealne dla ludzi borykających się z różnego rodzaju alergiami. Choć są też bardzo ciepłe, jednocześnie dają wrażenie lekkości i przewiewności. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z nich także ludzie zdrowi. W codziennej eksploatacji są bowiem bardzo wytrzymałe. Można je wielokrotnie prać i suszyć w domowej pralce.