Browse By

Co powinno znaleźć się na liście przygotowań ślubnych?

Przygotowania ślubne to czas, w którym przyszli małżonkowie toczą rozmowy i dyskusje wyłącznie na jeden temat. To czas kompromisów i poważnych decyzji, których efekty mogą odbić się na pozytywnym odbiorze organizowanego ślubu. To również czas, kiedy uciekają nam ostatnie chwile wolności a w głowie pojawiają się różne myśli. Dlatego też tak ciężko jest przygotować się odpowiednio do ślubu. Zarówno pod względem mentalnym jak również pod względem czysto organizacyjnym. Zapytujemy zatem dzisiaj młode pary o to, co powinno znaleźć się na liście przygotowań ślubnych.

Lista przygotowań ślubnych – czemu ma służyć?

Nikt z nas nie jest nieomylny. Każdy z nas popełnia błędy jak również każdemu z nas zdarza się zapomnieć o rzeczach, o których nikt by nie pomyślał, że można zapomnieć. Lista przygotowań ma służyć ku temu, byśmy sobie odhaczali kolejno załatwione sprawy i dopięli wszystko na ostatni guzik. Może to być lista w formie elektronicznej – na urządzeniu elektronicznym – np. tablecie, a można taką listę przygotować np. w Excelu a następnie ją wydrukować.

Przykład listy zrobionej w Excelu możecie zobaczyć poniżej:

lista_1

Jak widać, możecie bardzo szybko wykonać taką listę. Do jej sporządzenia możecie skorzystać np. z porad umieszczanych w zagranicznych serwisach internetowych.

Pozycje obowiązkowe na liście przygotowań

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze, w przygotowaniach do ślubu również istnieje taka zależność. Oczywiście jest ona uwarunkowana Waszymi upodobaniami, ale istnieją sprawy, które są obowiązkowe i nie może ich zabraknąć na liście przygotowań do ślubu. Co musi znaleźć się na takiej liście?

Suknia ślubna – wybór, przymierzanie

Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej Panny Młodej. Toteż musi ona w tym dniu wspaniale wyglądać. Aby tak się stało, aby całość została dopięta a goście byli zachwyceni wyglądem Panny Młodej musicie wybrać odpowiednią suknię. Taką, którą sobie wymarzyła Panna Młoda. W tym celu, z odpowiednim wyprzedzeniem powinno dokonać się wyboru oraz ustalenie terminów wszystkich przymiarek. Na rynku jest wielu producentów, którzy zajmują się wyłącznie szyciem sukni ślubnych oraz salonów, w których prowadzona jest sprzedaż tychże sukni – między innymi w salonie Sukni Ślubnych w Białymstoku – Exclusive.

Fotograf – ten dzień zasługuje na upamiętnienie

Przygotowania, ślub i zabawa do białego rana. Tydzień później, niewielu gości będzie pamiętało huczną zabawę i to co miało nie tak dawno miejsce. Obowiązkową pozycją na liście przygotowań do każdego ślubu jest fotograf. Fotografia ślubna jest charakterystyczną dziedziną fotografii, szczególnie teraz, kiedy na rynku możemy znaleźć bardzo wielu fotografów. Konkurencja wśród nich jest ogromna, ale możemy spośród nich wyłonić tego wyjątkowego.

Terminy! Zarezerwujcie daty

Rezerwacja terminów to ostatnia pozycja na naszej liście obowiązkowej ale najważniejsza! Nic się nie odbędzie bez ustalonych terminów Ślubu, a następnie sali. To one trzymają was w blokach startowych i to do nich musicie dopasować później fotografa, orkiestrę/zespół, samochód/limuzynę i wiele więcej rzeczy. Pamiętajcie o tym na samym początku, a z pewnością unikniecie sytuacji bez wyjścia.