Browse By

Czy kupię smartfona za 500 złotych?

W przypadku telefonów – jak i w przypadku innych urządzeń elektronicznych rozstrzał cenowy jest bardzo wysoki. Możemy kupić smartfona już za 300 złotych, ale równie dobrze może wydać na niego aż 10 razy więcej. W takiej kwocie znajdują się obecnie tylko nieliczne modele – głównie firmy Apple oraz Samsung. Najczęstszą ceną zupełnie nowego telefonu flagowego (czyli teoretycznie numeru 1 danej marki w danej chwili) jest cena od 2 do 2,5 tysiąca złotych, natomiast słabsze – ale także nowe na rynku – modele kosztują średnio 2-3 razy mniej.

Jak należy rozumieć pojęcie słabszy smartfon?

Niegdyś telefony służyły wyłącznie do dzwonienia oraz smsowania, częściowo spełniały także funkcję budzika czy kalkulatora. Z biegiem czasu wprowadzone zostały nowe możliwości, które zaczęły rozbudowywać telefon w taki sposób, że powoli stawał się bardziej wszechstronnych urządzeń. Dziś telefon nie jest ograniczony wbudowanym oprogramowaniem a mocą. Im więcej mocy tym bardziej wymagające aplikacje smartfon może obsłużyć. Jeśli zatem kupimy drogi telefon możemy być pewni, że spełni on rolę właściwie setek różnych innych urządzeń, przyrządów czy przedmiotów, natomiast tańszy odpowiednik będzie mógł posłużyć nam w nieco mniejszej ilości funkcji. Spójrzmy jak prezentuje się model za przykładowe 500 złotych. Sprawdźmy jego podzespoły. Model ZTE V5 kosztuje niecałe 500 złotych, możecie go nabyć w sklepie internetowym. Natomiast więcej informacji na temat cen smartfonów poznacie na stronie iTech Info – nowinki technologiczne, gdzie serdecznie Was odsyłamy. Na pierwszy rzut oka smartfon nie odróżnia się zbytnio od innych telefonów za cenę kilkukrotnie większą. Jest estetycznie zaprojektowany, posiada spory wyświetlacza, który według producenta oferuje użytkownikowi do dyspozycji 5 cali. Wbudowana bateria powinna pozwolić na mniej więcej 48 godzin aktywności – posiada 2400 mAh. Co kryje się w środku? Wbudowana pamięć operacyjna urządzenia to 1GB, co powinno być odpowiednie w przypadku korzystania z menu, aplikacji systemowych, aplikacji do komunikacji w social media, nawigacji czy różnych innych rozwiązań. Za prędkość odpowiada dodatkowo procesor Qualcomm Snapdragon z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,2Ghz. ZTE V5 posiada wbudowany aparat, którego liczba Mpx opiewa na wysokość 13. Za funkcjonowanie urządzenia odpowiada najpopularniejszy system – Android, w tym wypadku w wersji 4.1, czyli Jelly Bean. Telefon pojawia się w sklepach w kilku wersjach obudowy – najpopularniejsze z nich to wersja czarna oraz wersja biała. Kupując telefon mamy pewność, że będziemy mogli obsłużyć przeglądarkę internetową w systemie 3G, co zapewni nam błyskawiczny dostęp do informacji niemal wszędzie w terenie zewnętrznym. Łączna waga ZTE V5 to 160g.

Czy można kupić dobry smartfon za 500 zł?

Czy możemy zatem kupić ciekawy telefon za 500 złotych. Możemy. Należy jednak liczyć się z tym, że nie będzie to urządzenie z najwyższej półki oraz że nie dostaniemy mocnych podzespołów, pewne jest jednak to, że przeciętnemu użytkownikowi taki smartfon wystarczy w zupełności. Obserwując oferty w sklepach internetowych z tanimi smartfonami możemy wnioskować, że trend niskich cen dla telefonów będzie się utrzymywał.