Browse By

Jak napisać UCAS?

UCAS przepustką na uczelnie

Jak wypełnić UCAS? – to pytanie jest bodajże najczęściej powtarzanym wśród kandydatów na studia w Anglii. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że jest ono obowiązkowe i musi być złożone po angielsku. Aby ta aplikacja była odpowiednio wypełniona musi być przygotowana z największą dbałością o szczegóły bowiem jedno niefortunne zdanie może skreślić nas z walki o wymarzony kierunek. O czym należy zatem pamiętać kiedy bierzemy się za UCAS? Jest to przede wszystkim:

  • Konieczność posiadania referencji od nauczyciela bądź mentora;
  • Poprawne wpisanie danych osobowych;
  • Napisanie listu motywacyjnego;
  • Dołączenie wyników z matury.

Studia tak ale najpierw UCAS

Dopiero wszystkie te elementy w jedną całość wraz z wypełnionym wnioskiem możemy złożyć jako UCAS a tym samym rozpocząć proces rekrutacyjny. Warto zwrócić uwagę na to, że wielu młodych ludzi nie przywiązuje wagi do poprawności listu motywacyjnego a to często decyduje o powodzeniu akcji. Zatem jeśli marzymy o studiach w Anglii musimy wziąć ten cały element pod uwagę. Jeśli nie wiemy jak go wypełnić lepiej poradzić się kogoś kto miał z tą aplikacją do czynienia. Na polskim rynku istnieje kilka firm, które pomagają w wypełnieniu wniosku.

Na swojej drodze znajdziemy także wielu mentorów i przewodników po zawiłej strukturze studiów w UK. Skorzystajmy z ich doświadczenia i nie bójmy się pytać. W końcu lepiej 3 razy sprawdzić wniosek i nanieść poprawki nić wysłać pierwszą lepszą aplikację w nadziei na pozytywną odpowiedź. Bez względu na końcowy efekt będziemy przynajmniej mieli wrażenie, że zrobiliśmy wszystko i niczego nie zaniedbaliśmy.