Browse By

Czy istnieje skuteczna metoda walki z włosami?

Z takim pytaniem zapewne budzi się codziennie bardzo wiele kobiet i mężczyzn. Każda osoba z pewnością marzy o pięknej i bujnej czuprynie, która niestety z wiekiem staje się coraz odleglejszym wspomnieniem. Zaczynanie nowego dnia z myślą o tym, że włosów po raz kolejny ubywa, a problem wyłysienia staje się coraz bardziej realny może przysporzyć sporo kłopotów.

Zadbane, gęste i piękne włosy to z pewnością marzenie wielu z nas. Co jednak zrobić jeżeli

 Warto oczywiście udać się do specjalisty, który w profesjonalny sposób oceni powody problemów z włosami i zaproponuje skuteczne metody ich leczenia lub – w przypadku gdy wyleczenie będzie niemożliwe – tuszowania.

Obecnie coraz więcej przychodni oraz klinik medycznych oferuje usługi trychologa. Ten specjalista zajmuje się leczeniem chorób skóry głowy i włosów, dbają o to, aby zapewnić swoim pacjentom najkorzystniejsze metody zlikwidowania problemów. Decydując się na taką wizytę możemy mieć pewność, że lekarz zadba o wnikliwe ocenienie stanu naszego zdrowia i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Kiedy zgłosić się do trychologa?

Problemy z włosami i skórą głowy są rozmaite. Jednak istnieje kilka kluczowych sytuacji, w których warto udać się do specjalisty, aby ocenił czy niepokojąca nas sytuacja związana jest z jakąś chorobą, czy też jest to na razie kwestia estetyczna. Takie problemy jak:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • bardzo szybkie przetłuszczanie się włosów,
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łupież,
  • podrażniona i swędząca skóra głowy

to pierwsze niepokojące objawy, które powinny zmusić nas do chwili zastanowienia się i rozważenia wizyty u trychologa. Nieleczone trudności z włosami mogą mieć niekorzystne konsekwencje, a wczesne rozpoznanie choroby pozwala na jej skuteczne wyleczenie.

Wizyta u trychologa

Jak przebiega wizyta u trychologa? Proponowane przez niego badanie skóry głowy z użyciem kamery HD jest bezbolesne i komfortowe, lekarz przeprowadza także dokładną ocenę stanu skóry głowy i włosów, przeprowadza niezbędne testy i analizuje możliwe sposoby leczenia problemu. Dla osób, które farbują i stylizują mocno włosy szczególnie ważne jest, aby odczekać ok. 2 tygodni po farbowaniu oraz nie myć i nie używać środków stylizujących 24 godziny przed wizytą.

Wiele osób sądzi, że kwestie związane z włosami są stricte estetyczne, jednak obecnie problem dotyka coraz młodszych osób. Szczególnie, gdy problem wypadania włosów dotyczy kobiety może powodować spore problemy z pogodzeniem się z sytuacją. Zamiast stosowania „magicznych” preparatów i szukania pomocy u znajomych warto umówić się na spotkanie do trychologa i skorzystać z umiejętności zdobyczy technologicznych oraz specjalistycznej wiedzy medycznej. Warto wybrać pomoc specjalisty i skuteczne rozwiązanie problemu zamiast podejmować nieskuteczne próby samodzielnego pozbycia się problemu.