Browse By

Sposoby na szybką i wygodną podróż pociągiem

Jeśli planując podróż chcemy, aby ta przebiegła sprawnie i bez zbędnych problemów, warto odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim musimy rozważyć, które połączenie w docelowe dla nas miejsce okazuje się być tym najkorzystniejszym. Po drugie, zaopatrzyć musimy się w bilet. Tutaj do wyboru mamy klasyczne zakupy na dworcu lub coraz popularniejszą możliwość zakupu biletu on-line. I wręczcie – wybór klasy. Dla nieco bardziej wymagających podróżników niektóre pociągi oferują bowiem pierwszą klasę. Jest ona oczywiście znacznie bardziej komfortowa w swych warunkach, niż klasa druga. Zapewnia nie tylko ogrzewane przedziały w okresie zimowym, ale również więcej miejsca.

Możliwość zakupu biletów on-line

Bilet możemy zakupić na dworcu. Jest to klasyczne rozwiązanie z którego dużo ludzi korzysta. Jednak istnieje inna opcja, w wielu przypadkach lepsza i pewniejsza – możliwość zakupu biletu on-line.

Możliwość zakupu biletu on-line, to z pewnością zaoszczędzony czas. Nie musimy zjawiać się na dworcu dużo wcześniej, by biorąc pod uwagę długie kolejki, mieć pewność że zdążymy z jego zakupem. To też oczywiście gwarancja tego, że w podróż w ogóle wyruszymy. Zaopatrzeni w nierzadko dużo wcześniej zakupiony bilet, nie martwimy się czy ich ilość się nie wyczerpie.

Zakup biletów

Wybór klasy

Jeśli chcesz podróżować w komfortowych warunkach, powinieneś zastanowić się też nad wyborem pierwszej klasy. Gwarantuje ona bowiem możliwość podróżowania w mniejszym gronie w przedziale. Co więcej, podróżując klasą drugą nie zawsze możemy mieć pewność tego, że wagon jest ogrzewany. Tutaj takiego problemu raczej nie będzie. Przedziały pierwszej klasy zazwyczaj w okresie zimowym są ogrzewane, co sprawia, że podróż jest jeszcze przyjemniejsza.

Wybór odpowiedniego połączenia

Kolejnym ważnym krokiem jest oczywiście uzyskanie wszystkich ważnych informacji na temat połączenia. Należy sprawdzić w Internecie  lub dowiedzieć się telefonicznie albo osobiście, jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze. Niekiedy oczywiście podróż odbędzie się za pośrednictwem jednego pociągu. Zdarzyć się może jednak, że czekają nas przesiadki. Musimy o tym wiedzieć i mieć świadomość faktu, że nie każda wyprawa to prosta droga z punktu A do punktu B. Niezależnie od tego, starajmy się aby nasza podróż pociągiem była w miarę możliwości szybka. Nie traćmy czasu na bezsensowne objazdy, które wydłużają tylko jej czas. Odpowiednie połączenie pozwoli tego uniknąć. Szukajmy i pytajmy o najkorzystniejsze dla nas trasy.

Wybór połązenia

Szybko, sprawnie i z najdokładniejszymi informacjami – serwis biletów

W dzisiejszej dobie, gdy praktycznie każdy posiada dostęp do Internetu, najwygodniejszą formą planowania podróży wydaje się odwiedzenie serwisu z biletami. Strona umożliwia nie tylko zapoznanie się z najdrobniejszymi szczegółami możliwych połączeń, ale również zakup biletu.

Serwis biletów kolejowych www.kup.biletyregionalne.pl największego operatora przejazdów pociągami w Polsce – POLREGIO swym klientom umożliwia zakup  biletów zarówno jednorazowych, jak i okresowych. Wszystko zależy więc od potrzeb podróżujących.  Na stronie znajdziemy rozwiązanie dla użytkowników regularnych, jak i dla tych, którym zależy na pojedynczym przejeździe.

Korzystając z jego pomocy, musimy jednak pamiętać, aby już w czasie podróży mieć przy sobie dokument tożsamości wskazany przy zakupie biletu. Konieczny jest również dokument uprawniający do skorzystania z ulgi, która nam przysługuje. Oczywiście zaopatrzeni musimy być też w wydrukowany bilet. Wydruk znajdować się powinien na kartce formatu A4 z wygenerowanego przez system pliku. Możemy go również pokazać na ekranie naszego telefonu.