Browse By

Czy esperal jest dobrym sposobem na leczenie alkoholizmu?

Uzależnienia dosięgają coraz większej liczby ludzi. Najczęstszymi przyczynami wejścia w nałóg są problemy zawodowe – stres, mobbing, zbyt duży natłok obowiązków. Poza tym, ludzie zaczynają być uzależnionymi, gdy w domu rodzinnym mnożą się problemy związane z finansami, stosunkami między dziećmi czy małżonkiem. Wśród młodzieży przyczyną sięgnięcia po alkohol, czy narkotyki jest młodzieńcza potrzeba buntu, chęć bycia dorosłym, rozpad rodziny, deficyt potrzeb dziecko.


Co to jest disulfiram?

Disulfiram to organiczny związek chemiczny, który jest stosowany jako lek w walce z alkoholizmem. Jego działanie polega na wpływie na metabolizm alkoholu etylowego. Lek ten hamuje rozkład alkoholu etylowego, przez co powoduje on objawy zatrucia. To lekarstwo jest bardzo efektywnym sposobem na wyleczenie się z uzależnienia alkoholowego. Firmy takie  prześcigają się w stworzeniu idealnych warunków dla pacjenta, aby pomóc mu wyleczyć się z tego nałogu. Często są one dostępne 24 h na dobę. Jest to bardzo ważne dla potencjalnego pacjenta. Oprócz tego, takie ośrodki uzależnień gwarantują anonimowość oraz dyskrecję co w pewnym stopniu zwiększa zainteresowanie tym lekarstwem. Jest to wstydliwy temat dla uzależnionych, a firmy dostosowują się do klienta w 100%.

Wszywka alkoholowa w Warszawie


 Kiedy nie możemy zażywać disulfiramu/esperalu?

Esperal jak każdy inny lek ma wiele przeciwwskazań. Jednym z najważniejszych jest nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminianę. Innymi przeciwwskazaniami są:

  • stan nietrzeźwości;
  • spożycie alkoholu do 48h przed zażyciem disulfiramu;
  • stosowanie paraldehydu lub metronidazolu do 12h przed zażyciem leku;
  • niewydolność serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • próby samobójcze w przeszłości;
  • zaburzenia psychiczne.

 


Inne sposoby na leczenie alkoholizmu

sss

Esperal jest bardzo cenionym lekiem w leczeniu alkoholizmu. Jednak jeżeli chcemy mieć pewność, że nie wrócimy do alkoholu – możemy połączyć leczenie za pomocą disulfiramu z odwykiem. Jest to jedna z częstszych opcji, które stosują osoby uzależnione od alkoholu. Takie połączenie sprawia, że pod względem fizycznym jak i psychicznym jesteśmy stopniowo wdrażani do powrotu do normalnego, rodzinnego, pełnego miłości życia. Innymi popularnymi opcjami są spotkania Anonimowych Alkoholików. Pomagają one ludziom, którzy już wyszli z tego nałogu, jednak wiedzą, że nadal są narażeni na nawrót choroby. Spotkania odbywają się w grupach, gdzie każdy może wyrazić siebie i swoje obawy oraz nadzieje.