Browse By

Zegarki marki Garmin – czy warto się na je zdecydować?

Czym jest smartwatch? To przedłużenie Twojego telefonu. Chodzi o to, że nadajemy powiadomieniom odpowiedni priorytety i możemy sprawdzać je na naszym zegarku. Dzięki temu, kiedy poczujemy podczas spotkania wibracje w kieszeni zamiast wyciągać telefon sprawdzamy na nadgarstku czy to coś naprawdę ważnego.

Do czego służy smartwatche?

Jeżeli wiecznie masz telefon przyklejony do ręki i chciałbyś to zmienić to smartwatch może Ci w tym pomóc. Powiadomienia z Twojego smartphona będą wyświetlane na ekranie na Twoim nadgarstku, więc ich sprawdzanie jest mniej zauważalne. Dzięki temu w towarzystwie możemy monitorować nasze wiadomości w dyskretny i elegancki sposób. Jednak to nie jedyna funkcjonalność takiego inteligentnego zegarka.

W zależności od modelu smartwatche mają wiele ciekawych funkcji. Mogą mierzyć nasze tętno. Zazwyczaj wyposażone są w GPS. Dzięki temu mogą zarejestrować i przeanalizować każdy etap naszego treningu. Wiele z nich oferuje dokładniejsze pomiary niż urządzenia do monitorowania kondycji.

Zegarki marki Garmin

W dzisiejszych czasach wiele marek oferuje smartwatche i ciężko się zdecydować na konkretną markę lub model. Wiele osób decyduje się na Fitbits lub Apple Watch, ponieważ to najbardziej znane marki. Jednak to Garmin jest marką, na którą warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim wyglądają one jak prawdziwe zegarki. Zawsze pasują do naszego stroju i sprawdzą się nawet przy garniturze. Modele Garmin wyglądają jak analogowy zegarek dopóki dwukrotnie nie dotkniemy ekranu lub nie przekręcimy nadgarstka. Wtedy zapala się dioda LED.

zegarek garmin

Mają one wiele drobnych usprawnień jak chociażby to, że wskazówki przesuwają się intuicyjnie, by wyświetlić inteligentny ekran. Możemy wyświetlać też dane w zgrabnych wykresach.

W zależności od modelu możemy mieć różne funkcjonalności, ale wiele modeli oferuje monitorowanie naszego organizmu lepsze niż inne hybrydowe zegarki. Dostępne jest śledzenie aktywności i licznik pokazujący ile minut byliśmy aktywni w ciągu dnia czy ostatniego tygodnia. Znajdziemy w nich czytnik tętna, licznik kalorii, kalkulator maksymalnego poziomu tlenu, identyfikator poziomu stresu i tracker do wspinaczki po schodach, który śledzi ruch w górę i w dół. To wciąż nie wszystkie funkcje. Do tego posiada on wszystkie funkcje tradycyjnego smartwatcha – możemy sterować muzyką z telefonu (z YouTube, Spotify czy inne aplikacje).  Przeanalizujemy poprzednie treningi, przebytą odległość i spalone kalorie. Możemy też użyć zegarka, by znaleźć swój telefon i odwrotnie. Mamy możliwość czytania podglądów wiadomości z Facebooka, Whatsappa, sprawdzanie połączeń przychodzących, a nawet powiadomień z kalendarza.

Wszystko zależy oczywiście od modelu. Vivomove HR jest wodoodporny. Ze skórzanymi paskami świetnie sprawdzi się przy ćwiczeniach o mniejszej intensywności jak joga, marsz czy aerobik. Jeżeli je zmienimy na silikonowe będziemy mogli zabierać go na basen, pływać z rurką, a nawet nurkować.

Garmin Fenix 5 to bardzo zaawansowany sprzęt z wytrzymałą baterią. W odpowiednim trybie może działać nawet 100 godzin. Jest idealny dla sportowców. Dokładnie mierzy wszystkie parametry naszego ciała i rejestruje nasze treningi. Wystarczy kliknąć jeden przycisk, by zmienić dyscyplinę sportową, więc świetnie sprawdzi się np. przy triathlonie. Jest również wodoodporny i bardzo wytrzymały. Jednak będzie przydatny nie tylko podczas treningów. Ma on bowiem funkcję oceny faz snu na podstawie ruchów naszej ręki. Rano więc możemy sprawdzić jak długo trwała dana faza snu.