Browse By

Z czego powinien być zbudowany garaż?

Jedną z najbardziej znaczących kwestii dotyczących dbania o samochód, jest jego odpowiednie przechowywanie. Auto nie może stać na deszczu, śniegu lub w zbyt wysokich temperaturach. Szyby oraz karoseria i inne części mogą się zniszczyć. To samo tyczy się kokpitu, foteli oraz innych elementów, jakie znajdują się wewnątrz samochodu. Istotne jest więc posiadanie garażu, w którym będziemy przechowywać auto.

Garaż bardzo często jest elementem budynku, w którym mieszkamy. Osoby zamieszkujące bloki lub domy wielorodzinne, mają najczęściej dostęp do garaży lub strzeżonego, krytego parkingu. Niektórzy jednak nie posiadają tej wygody i muszą korzystać z parkingu na dworze. W takim wypadku wiele osób decyduje się na zbudowanie altany lub garażu dopasowanego do wymiarów samochodu. Warto wspomnieć o tym, że coraz częstszym wyborem wielu kierowców, jest budowa garaży blaszanych.

Garaże blaszane – dla kogo?

Blaszane garaże są alternatywą, która sprawdza się zarówno w przypadku bloków, kamienic, jak i ogrodzonych domów jednorodzinnych. Garaż blaszany jest wytrzymały, odporny na działanie temperatur i trwały. Materiał, jakim jest blacha, cechuje się twardością i nieprzepuszczalnością powietrza. Budowa garażu z blachy jest tania i bardzo szybka. Konstrukcja nie jest ciężka, a popularność, jaką cieszą się blaszane garaże przekłada się na ich dostępność w dobrej cenie.

Garaże blaszane nie muszą występować tylko w formie pojedynczej. Bardzo często, buduje się całe miejsca do parkowania, które znajdują się w przegrodzonych garażach wykonanych z blachy. Budowa garaży blaszanych jest szybka i prosta ze względu na cechy i powszechną dostępność tego materiału.

Budowa garażu

Jak w przypadku każdej konstrukcji, podczas budowy garażu, najważniejsze jest wykorzystanie materiałów, które zapewnią dostateczną ochronę dla naszego samochodu. Dziś, coraz chętniej wykorzystywanym materiałem do budowy garażu jest blacha. Twarde, wytrzymałe tworzywo nie będzie przepuszczać zarówno zbyt wysokich, jak i bardzo niskich temperatur.

garaż blaszany

Nasze potrzeby mogą być bardzo różne. Warto więc pamiętać o tym, że garaż wykonany z blachy może pełnić funkcję ochronną przed deszczem i uszkodzeniami związanymi z warunkami atmosferycznymi. Zdarza się bowiem, że niektórzy nie potrzebują drzwi do garażu. Drugą opcją natomiast jest zapewnienie maksymalnej ochrony naszemu pojazdowi. Garaże blaszane mają często postać zabudowanej konstrukcji. Pełna zabudowa najczęściej wiąże się z dodatkowymi funkcjami jakie pełni pomieszczenie. W garażu blaszanym można nie tylko przechowywać samochód, ale i środki czyszczące, narzędzia ogrodowe oraz wiele innych.

Warto pomyśleć nad zbudowaniem garażu blaszanego o nieco większej pojemności. Wówczas wygodniej nam będzie rozplanować funkcje pomieszczenia. W większym garażu na pewno będziemy spędzać więcej czasu – duża powierzchnia daje nam taką możliwość. Warto więc dodatkowo zabezpieczyć konstrukcję np. pianką izolacyjną. Takie rozwiązania pozwolą nam zmniejszyć szanse na jakiekolwiek uszkodzenia samochodu. Dopracowana konstrukcja z blachy ochroni auto nie tylko przed temperaturami i pogodą, ale i przed dzikimi zwierzętami czy owadami. Garaż blaszany, który jest w pełni zabudowany, zapewni ochronę przed kradzieżą i zniszczeniami.