Browse By

5 popularnych modeli pakowarek próżniowych marki HENKELMAN

Pakowanie próżniowe, wykorzystywane głównie do zabezpieczenia produktów żywnościowych, jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod przygotowywania produktów do sprzedaży i przedłużania ich terminu przydatności. Poprzez redukcję ilości tlenu w opakowaniu i podwyższenie zawartości dwutlenku węgla możliwe jest zachowanie świeżości produktów na dłużej, co jest szczególnie opłacalne m.in. w przypadku mięsa czy żywności wysychającej szybciej w kontakcie z powietrzem. Aby pakowanie próżniowe miało jednak sens konieczne jest jednak wykorzystanie odpowiednich materiałów opakowaniowych oraz maszyn, których wiodącym producentem jest obecnie marka Henkelman. Jakie modele urządzeń do pakowania próżniowego cieszą się w jej ofercie największą popularnością?

Sprzęt do pakowania próżniowego – Pakowarki Jumbo

pakowarka-prozniowa-JUMBO

Podstawowa kolekcja pakowarek próżniowych w ofercie marki Henkelman to aż 6 modeli urządzeń do profesjonalnego pakowania w wysokiej jakości próżni. Wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej, z głęboką komorą próżniową pozwalają na pakowanie różnego rodzaju produktów i łatwe utrzymanie czystości nawet przy intensywnej pracy urządzenia.

Najpopularniejszym modelem wśród pakowarek Jumbo jest bezkonkurencyjny Jumbo 42, czyli jeden z większych modeli dostępnych w kolekcji. Urządzenie umożliwia stosowanie worków o rozmiarach do 400x400mm oraz montaż drugiej listwy zgrzewającej dla zwiększenia produktywności urządzenia i całego stanowiska zgrzewania. Pakowarki Jumbo to niezastąpione rozwiązanie wśród pakowarek stołowych.

Maszyna pakująca Boxer

pakowarka-prozniowa-BOXER

Podobnie jak pakowarki z serii Jumbo, pakowarki Boxer doskonale sprawdzają się przy zgrzewaniu opakowań do różnego rodzaju produktów. W przypadku Boxerów zastosowano jednak znacznie więcej różnorodnych funkcji, dzięki którym zgrzewarki te są dobrym wyborem dla linii produkcyjnych pracujących na nietypowych opakowaniach lub bardziej wymagających produktach (np. elementach elektronicznych).

Najpopularniejszy model z serii to Boxer 42 XL ESD przeznaczony do wspomnianego już wcześniej pakowania elementów elektronicznych. Maszyna została zaprojektowana tak, by pakowanie próżniowe odbywało się tu bez ładunku statycznego i nie stwarzało zagrożenia dla pakowanej elektroniki. Maszyna jest stosunkowo duża, dzięki czemu nie ma problemów z pakowaniem nawet większych paczek o niestandardowych wymiarach.

Pakowarka próżniowa Lynx

pakowarka prozniowa LYNX

Dostępne w dwóch rozmiarach (32 i 42) pakowarki z serii Lynx to zupełnie nowa generacja maszyn stołowych w ofercie Henkelman. Ich nowoczesny wygląd, kolorowy ekran, zaawansowane opcje sterowania i możliwość programowania z poziomu komputera zewnętrznego pozwalają na wykorzystanie pakowarki szybko, łatwo i w większym zakresie funkcjonalności. Ciekawym atutem obydwu zgrzewarek Lynx jest dodatkowa funkcja drukowania etykiet, dzięki której pakowarki Lynx mogą stanowić samodzielne stanowisko pracy przy pakowaniu różnego rodzaju produktów, także spożywczych. W pakowarkach Lynx pojawia się również specjalna listwa umożliwiająca zgrzewanie grubszych folii oraz folii aluminiowych.

Pakowarka próżniowa Tukan

pakowarka prozniowa TUKAN

 

Praca przy większych opakowaniach produktów wymaga stosowania większych urządzeń, dlatego jednym z bestsellerów w ofercie Henkelmanpakowarki Tukan dostępne w wersji regular oraz square, dedykowanej do pracy przy opakowaniach kwadratowych. To pierwsza maszyna w naszym zestawieniu przeznaczona do pakowania pionowego, w której specjalnie zamontowana i ustawna półka pozwala na swobodne zabezpieczanie różnego rozmiaru opakowań zarówno płynów, jak i produktów sypkich. To doskonały dodatek w trakcie pakowania próżniowego soków, mleka czy środków chemicznych sprzedawanych w saszetkach, jak i sypkiej kawy, herbaty czy płatków śniadaniowych w podłużnych, pionowych opakowaniach.

Pakowarka próżniowa Neo

pakowarka prozniowa NEO

Ostatnią z najlepiej sprzedających się kategorii pakowarek w ofercie marki są pakowarki NEO dostępne podobne jak poprzednie w dwóch wersjach: standardowej (42) oraz XL. To najnowsza wolnostojąca pakowarka próżniowa, której konstrukcja była inspirowana stołowymi pakowarkami Lynx i ich nowoczesnym wyposażeniem. Pakowarki NEO są doceniane przede wszystkim za pełną gamę dostępnych opcji, możliwość drukowania bezprzewodowego dzięki połączeniu z funkcją Bluetooth, łatwym programowaniem funkcji z poziomu maszyny a także prostej w obsłudze aplikacji VacAssist. Maszyna posiada wbudowaną pamięć do 20 programów, kontrolę czujnika oraz kontrolę dotykową, a ponadto jest kompatybilna z dostępną w ofercie drukarką etykiet, co pozwala na znaczące przyspieszenie procesu pakowania.

Maszyny do próżniowego pakowania żywności oraz innych produktów niespożywczych wymagających specjalnego zabezpieczenia w próżni stanowią dziś podstawę dla firm produkujących opakowania oraz wszelkich linii produkcyjnych zajmujących się końcowym pakowaniem próżniowym obrabianych produktów. Zarówno małe pakowarki stołowe jak i duże urządzenia wolnostojące w ofercie Henkelman to gwarancja wysokiej jakości i niezawodnej pracy bez względu na tempo działania i wymagania produktowe.

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z pakowarkami na stronie: