Browse By

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego – dobra propozycja dla tymczasowo chorych

Konieczność poruszania się na wózku inwalidzkim spowodowana tymczasową lub trwałą niedyspozycją kończyn dolnych nie jest nigdy radosną nowiną. Już samo opanowanie poruszania się na wózku może okazać się niezwykle trudne i wymagające, szczególnie jeśli twój stan zdrowia powoduje nie tylko niedowład nóg, ale i ogólne osłabienie organizmu. Dokładając do tego trudności związane z przystosowaniem mieszkania do poruszania się na wózku i koszty, jakie należy ponieść podczas jego zakupu, nic dziwnego że tak wiele osób porusza się na najtańszych, podniszczonych sprzętach – w końcu nic nie trwa wiecznie. Na szczęście istnieją dziś miejsca, które udostępniają nowoczesne i wytrzymałe wózki inwalidzkie w bardzo atrakcyjnych cenach. Mowa oczywiście o wypożyczalniach sprzętu medycznego. Dlaczego warto na nią postawić?

Alternatywa dla tymczasowo chorych

Osoby będące na stałe „przywiązane” do wózka inwalidzkiego z pewnością zdecydują się na zakup własnego sprzętu dość szybko – w końcu będą tkwić w nim do końca życia. Ci, którzy potrzebują wózka jedynie tymczasowo nie są jednak chętni do tak dużej inwestycji. Nawet najprostsze wózki inwalidzkie są dziś drogie, a na ich przechowywanie po zakończonym leczeniu nie zawsze jest miejsce. Wózek można zawsze sprzedać, ale to oczywiście kolejny kłopot na liście rzeczy do zrobienia. Wypożyczalnie mają na tę sytuację doskonałe rozwiązanie alternatywne.

Samodzielnie działające wypożyczalnie sprzętu medycznego pojawiają się dziś na rynku w coraz większej ilości, a wszystko to przez coraz większe zapotrzebowanie na sprzęty medyczne do użytku domowego pacjentów. Dzięki systemowi płatności za każdy miesiąc wypożyczenia, chorzy, którzy potrzebują wózka inwalidzkiego jedynie tymczasowo, mogą z łatwością opłacić koszt jego wynajmu i zwrócić sprzęt gdy ten nie będzie już potrzebny.

wypożyczanie wózków inwalidzkich

Dostępne w wypożyczalniach akcesoria to nowe, wysokiej jakości atestowane sprzęty medyczne, które po każdym wypożyczeniu są dokładnie czyszczone i przygotowywane na użytek kolejnego pacjenta. Dbałość o najwyższą sprawność wózków jest tu kluczem do zapewnienia sobie zadowolonych klientów i to właśnie takie podejście dziś przyjmujemy – mówi jeden z pracowników wrocławskiej firmy wypożyczającej sprzęt rehabilitacyjny, w tym wózki inwalidzkie.

Co poza wózkami?

Wózki inwalidzkie wypożyczane na czas określony to jedna z najatrakcyjniejszych z punktu widzenia pacjentów ofert. To one cieszą się największym zapotrzebowaniem tymczasowym wśród pacjentów, a jednocześnie nie stanowią elementu wartego inwestycji na okres jednego czy dwóch miesięcy. Wypożyczenie znacząco ułatwia sprawę i pozwala na dochodzenie do zdrowia przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Poza wózkami można jednak znaleźć w wypożyczalniach wiele innych, równie pomocnych sprzętów medycznych. Kule, łózka rehabilitacyjne, chodziki, materace przeciwodleżynowe, aparatury ułatwiające oddychanie, a nawet akcesoria tak podstawowe jak stołeczek pod prysznic czy wanienka do mycia chorego w łóżku są często spotykanymi elementami oferty wypożyczalni sprzętu medycznego.