Browse By

Legendarne marki aut z USA

Samochody to dziś najpopularniejsze pojazdy, jakie ma większość społeczeństwa. Różnorodne marki i modele, jakie są dziś dostępne, znajdują wielu wielbicieli. Warto jednak dodać, że istnieją marki samochodów, za którymi przepada wielu z nas. Są to między innymi auta amerykańskich marek, które często można zauważyć w filmach. Znane na całym świecie modele marek takich jak Chevrolet, Ford, Dodge czy Cadillac, prezentują się szczególnie elegancko. Luksusowe pojazdy osobowe są mocne, wytrzymałe i piękne, a ich popularność sięga praktycznie każdego kontynentu.

Poniższe samochody są dostępne w wielu krajach, a ich działalność sięga początków wieku XX. Historia marek jest bogata – każda z poniżej wymienionych firm, wyprodukowała co najmniej kilka modeli, które kojarzy każdy z nas, nawet jeśli nie jesteśmy znawcami w dziedzinie motoryzacji.

Chevrolet, Ford, Cadillac, Dodge – legendarne marki z USA

import aut z usa - chevrolet

Chevrolet to marka samochodów, której modele są jednymi z najczęściej zakupywanych aut na całym świecie. Marka istnieje już ponad 100 lat, a pierwszy model, który powstał w roku założenia firmy, to osobowy Classic Six serii C. Dość znanym modelem, który często pojawia się w starych filmach, jest Chevrolet Shelby. Chevrolet, od samego początku istnienia marki, produkował samochody osobowe i półciężarowe. Obecnie, najciekawsze modele marki, to Volt, Impala, Cruze i wznowione Camaro.

import z usa - mustang

Ford jest jedną z najbardziej znanych marek samochodów na świecie. Bardzo często można spotkać samochody Forda na polskich drogach i nie tylko. Dziś, firma produkuje samochody osobowe, ciężarowe, autobusy i maszyny rolnicze. Działająca ponad 100 lat marka, wyprodukowała wiele znanych modeli takich jak Ford Mustang czy Ford Custom. Nowsze modele, które znane są na rynku europejskim, to między innymi Fiesta, Focus, Sierra czy Galaxy.

import aut z usa - cadillac

Cadillac, jako ponad stuletnia amerykańska firma, produkuje luksusowe samochody. Założyciele marki, na samym początku jej istnienia, stosowali jednocylindrowe silniki benzynowe. W taki sinik był wyposażony pierwszy pojazd marki – Cadillac A. Zaledwie kilka lat później, powstał samochód o 4 cylindrach. Cadillac znany jest przede wszystkim z modeli takich jak Cadillac Series 30, Cadillac Series 62 czy Cadillac DeVille. Modele mające ponad 50 lat, znane są przede wszystkim z filmów i reklam, a pierwsze skojarzenie z nimi, to luksus. Jednak to nie wszystko, co może zaoferować nam firma. Nowsze modele marki Cadillac, to między innymi Ciel, CRX Escalade czy luksusowy i sportowy Cien.

import aut z usa - dodge

Dodge z kolei jest marką, która produkuje przede wszystkim vany, samochody osobowe i terenowe oraz popularne pick-upy. Firma istnieje od końców XIX wieku. Podczas I Wojny Światowej, Dodge produkował ciężarówki dla armii. Po wojnie, marka kontynuowała swoją działalność, oferowała pojazdy cywilne. Obecnie, jednymi z najbardziej popularnych modeli, jakie nadal produkuje Dodge, są Challenger, Avenger, Durango i Grand Caravan.

Import aut z USA

Powyżej wymienione marki samochodów są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie. Legendarne auta importowane z USA są często przez wielu wielbicieli. Niektóre modele, które są wciąż produkowane, mają swoje początki w latach 40, 50 lub 60. Na przestrzeni lat, zostały one unowocześnione i wyposażone w dodatkowe elementy, dzięki czemu są bardziej trwałe i wytrzymałe. Wygląd i jakość samochodów powyższych legendarnych marek pozwoliła osiągnąć sukces firmom na skalę światową.