Browse By

Wybór szkoły językowej – na co zwrócić uwagę?

Od wyboru szkoły językowej zależy to w jakim stopniu uda nam się opanować dane język. Warto zatem dokładnie przemyśleć decyzję przed zapisaniem się na dany kurs. Dobrze prowadzone zajęcia i charyzmatyczni lektorzy sprawią, że nauka będzie przyjemnością a my sami nie stracimy motywacji do pogłębiania znajomości  wybranego języka. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły językowej?

Rodzaje kursów jakie oferuje szkoła

W pierwszej kolejności należy zastanowić się jakiego rodzaju szkolenie najbardziej będzie nam odpowiadało. Niektóre szkoły oferują kursy intensywne, wieczorowe, weekendowe czy poranne. Dzięki szerokiej ofercie możemy zdecydować w jakim czasie w tygodniu chcemy korzystać z zajęć. Również warto sprawdzić w jakich godzinach prowadzone są szkolenia gdyż dzięki temu będziemy w stanie od razu wykluczyć niektóre ośrodki. Warto zainteresować się również kursami dla firm lub kursami Metodą Direct, która pozwala nauczyć się języka bardzo szybko. Według szkoły językowej Alta Linguistic jest to najskuteczniejsza metoda nauczania języka.

Nauka języka

Sposób prowadzenia zajęć

W zależności od szkoły prowadzone zajęcia mogą znacząco się różnić. Niektóre ośrodki skupiają się na nauce mowy inne na pisaniu czy słuchania. Ponadto niekiedy organizowane są spotkania z native speakerami co jest wyjątkowo dobrym pomysłem jeśli chcemy nauczyć się płynnie mówić i natychmiastowo reagować w języku obcym.

Przed zapisaniem się na kurs warto jasno postawić sobie cel, dzięki któremu lepiej nam będzie wybrać odpowiednią szkołę językową, która pomoże nam w osiągnięciu sukcesu. Dobrze jest również dowiedzieć się jacy są nauczyciele w danej szkole językowej. Jeśli zajęcia będą prowadzone z negatywnie nastawionymi lektorami my sami również szybko zniechęcimy się do nauki języka.

Opinie innych uczestników

Warto sprawdzić opinie na temat danej szkoły językowej np. w internecie lub zapytać o ten aspekt swoich znajomych czy rodzinę. Bardzo często dowiemy się wielu cennych informacji z pierwszej ręki, które ułatwią na podjęcie decyzji. Chcąc znaleźć informacje na temat danej szkoły językowej w internecie możemy skorzystać z różnych forów internetowych lub portali społecznościowych, na których często będą wypowiadali się byli uczestnicy kursów. Możemy tam znaleźć informacje jak prowadzone są zajęcia, z jakich podręczników się korzysta i jakie postępy robi się w trakcie szkolenia.

Sprawdź cennik

Kursy językowe nie należą do najtańszych dlatego warto dokładnie zapoznać się z cennikami wszystkich działających w najbliższym obszarze szkół językowych. Należy jednak pamiętać, że wyjątkowo niska cena również może świadczyć o niskiej jakości usług oferowanych przez daną placówkę.

Aby uniknąć rozczarowania dobrym pomysłem jest dokładne sprawdzenie w regulaminie co zawiera cena, która jest podawana podczas zapisów. Niekiedy wliczone są w nią wszystkie materiały dodatkowe takie jak podręczniki, a czasami trzeba dodatkowo za nie zapłacić. Warto również zapoznać się ze zniżkami jakie obowiązują w danej szkoły językowej. Bardzo często zapisując się w parach lub od razu korzystając z dwóch kursów np. ucząc się dwóch różnych języków można otrzymać zniżkę i płacić znacznie mniej.

Lokalizacja szkoły językowej

Mimo że aspekt ten może wydawać się mało istotny warto również na niego zwrócić uwagę. Bardzo często decydując się na szkoły językowe znacznie oddalone od naszego miejsca zamieszkania szybko się zrażamy i często opuszczamy zajęcia bez większego powodu. Szkoła językowa znajdująca się blisko nas spowoduje, że nie będziemy mieć żadnych wymówek aby opuścić lekcje.

Najlepiej wybrać kilka najbardziej interesujących nas placówek, a następnie każdą z nich ocenić pod kątem ceny, odległości, oferty i opinii. Szkoła językowa, która osiągnie najwyższy wynik będzie najlepszą opcją dla nas.