Browse By

Język norweski – samodzielna nauka czy kurs z nauczycielem

Chcesz się rozwijać i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku pracy, a także ułatwić sobie podróżowanie po świecie i komunikację z ludźmi z całego globu? W takim razie nauka języków obcych jest idealną opcją dla Ciebie. Jednym z ciekawszych wyborów są języki skandynawskie, na przykład nauka języka norweskiego. Decydując się na to, należy odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie: czy lepiej uczyć się samodzielnie, czy z pomocą wykwalifikowanego nauczyciela? Podpowiadamy, dlaczego w tym przypadku lepiej zaufać specjalistom i uzasadniamy, dlaczego warto uczyć się języka norweskiego.

Wyróżnij się i zrozum inne języki skandynawskie dzięki norweskiemu

Obecnie skandynawia cieszy się rosnącym zainteresowaniem i popularnością. Ludzie coraz chętniej wybierają te kierunki podczas wyjazdów urlopowych i wycieczek, ponieważ są one niezwykle interesujące pod względem kultury oraz mogą pochwalić się naprawdę przepięknymi widokami, architekturą miast i wieloma miejscami, które naprawdę warto zobaczyć na żywo. Ponadto kraje skandynawskie to coraz częściej kierunek osób, które chcą na kilka lat lub nawet na stałe wyjechać z Polski w celu ułożenia sobie życia za granicą. W innym środowisku i klimacie. Norwegia gwarantuje doskonałe warunki społeczne i socjalne, wyróżnia się ciekawym i bardzo nowoczesnym podejściem do ekologii, a także gwarantuje naprawdę wysoki komfort życia. Ponadto jest to kraj, w którym łatwo znaleźć pracę zarówno na dłuższy okres, jak i dorywczą, na przykład tylko na wakacje lub kilka miesięcy. Jednak należy pamiętać, że znajomość języka w tym przypadku jest bardzo istotna, ponieważ bez umiejętności norweskiego w tym kraju życie codzienne na dłuższą metę jest niezwykle utrudnione.

Nauka języka norweskiego to nie tylko pomysł dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tym krajem. To także sposób na poznanie wyjątkowej kultury tego kraju, a także możliwość swobodnego porozumiewania się z mieszkańcami tego państwa podczas wyjazdów. Ponadto znając język norweski, można z łatwością zrozumieć także duński i szwedzki, które są do siebie bardzo podobne (szczególnie w kwestii czytania i pisania), choć zdecydowanie trudniejsze w nauce. Znajomość tego wyjątkowego języka sprawi, że znacznie podniesiesz swoją konkurencyjność na rynku pracy. Jest to ciekawa umiejętność, która obecnie jest bardzo ceniona przez pracodawców ze względu na silny rozwój różnych gałęzi przemysłu w Norwegii, Szwecji i Danii. Dlatego biegłe posługiwanie się norweskim wpisane w Twoje CV i możliwe do poparcia faktyczną rozmową podczas rozmowy kwalifikacyjnej na pewno sprawi, że łatwiej będzie Ci zdobyć wymarzoną posadę.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nauka języków skandynawskich wcale nie jest tak dużym wyzwaniem, jak się wydaje. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego nauczyciela z doświadczeniem. Język norweski jest najłatwiejszym ze wszystkich języków skandynawskich, a jego znajomość umożliwia zrozumienie sensu wypowiedzi po duńsku oraz szwedzku, ponieważ są one do niego bardzo podobne. Jednakże mimo tego, że w porównaniu do języka sąsiadów jest on łatwiejszy do nauczenia, to należy pamiętać, że wymowa oraz pisownia wielu słów i zwrotów może być bardzo trudna. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na profesjonalny kurs prowadzony przez wykwalifikowanego nauczyciela. Dzięki temu unikniesz problemów z niepoprawną wymową i od razu wyrobisz sobie odpowiednie nawyki związane z posługiwaniem się językiem norweskim. Sprawi to, że nauka będzie o wiele bardziej efektywna i szybciej zaczniesz posługiwać się tym językiem w miarę płynnie. Ponadto nauka z nauczycielem pozwoli Ci uniknąć problemów z barierą językową i obaw związanych przed prowadzeniem rozmowy, bo będzie ona integralną częścią zajęć.