Browse By

Czy nauka kilku języków jednocześnie ma sens?

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest szczególnie ceniona. Władanie kilkoma językami ma wiele zalet – poznajmy je.

Co nam może dać biegła znajomość języka obcego?

W XXI wieku, znaczna większość osób posługuje się więcej niż jednym językiem. Głównym tego powodem są kontakty biznesowe. Mówiąc biegle w przynajmniej jednym języku obcym, zwiększamy swoje szanse na znalezienie pracy. Dziś, wiele jest firm, których działanie ma charakter międzynarodowy.

Zagraniczni kontrahenci są cenieni, dlatego do porządnych firm poszukuje się osób, które potrafią porozumieć się najczęściej w jednym języku obcym. Od potencjalnych pracowników wymagane są umiejętności co najmniej dobre. Warto zaznaczyć, że pracodawcy bardzo często wysyłają swoich pracowników na specjalne kursy językowe, których celem jest podszkolenie ich umiejętności.

nauka języków obcych

Umiejętność jednego języka jest dziś bardzo popularna. Osoby, które potrafią posługiwać się dwoma lub trzema językami, mają o wiele większe szanse na zdobycie zatrudnienia w stabilnej i porządnej firmie.

Języków obcych uczymy się głównie w celu znalezienia dobrze płatnej pracy. Część osób uczących się języka, może robić to jednak dla własnej satysfakcji. Istnieją języki obce, których brzmienie wręcz zachęca do nauczenia się ich. Wiele osób wyjeżdża za granicę do pracy, co również jest powodem do rozpoczęcia nauki.

Najbardziej znane języki, których można uczyć się jednocześnie to angielski w połączeniu z niemieckim, włoskim lub francuskim. Są to języki, których poziom trudności nie jest wysoki. Obecnie, coraz częściej możemy rozpocząć naukę języka japońskiego.

Jak nauczyć się kilku języków jednocześnie?

Nauka kilku różnych języków jest możliwa. Szanse na opanowanie języka obcego w stopniu biegłym ma każdy z nas. Trzeba wypracować w sobie systematyczność i uczyć się każdego dnia nawet przez pół godziny.

Nauka kilku języków nie jest trudniejsza, lecz bardziej wymagająca. Każdy język ma swoje własne cechy charakterystyczne i należy do grup językowych. Nauka języków romańskich (włoski, hiszpański i francuski) może wydawać się prostsza ze względu na podobieństwa, jakie łączą te języki. Jednak upodobania językowe mogą być różne.

Aby skutecznie przyswoić kilka języków obcych w krótkim czasie, najlepiej wybrać dobrą firmę/ szkołę językową. Regularne, ciekawe lekcje języka, ćwiczenia w domu oraz obozy językowe, to sposoby na rzetelną naukę. Ucząc się języków z tej samej grupy, można jeszcze szybciej je opanować. Ważne jest nasze nastawienie. Musimy dać jak najwięcej z siebie, by osiągnąć umiejętności językowe na poziomie bardzo dobrym.

Znajomość mniej popularnych języków

Posługiwanie się kilkoma językami jak najbardziej ma sens, zwłaszcza jeśli jeździmy po świecie lub pracujemy w międzynarodowej firmie. Częste zagraniczne wyjazdy nie tylko ułatwią nam poruszanie się po nim, ale umożliwią organizację. Zwłaszcza, jeśli znamy język, który uchodzi za rzadki. Ponad 60% Polaków posługuje się językiem angielskim, jednak wyjeżdżając do Szwajcarii lub Japonii, język angielski nie zawsze nam pomoże.

nauka języków obcych

Jeśli naszą pasją są podróże, umiejętność mówienia w kilku językach jest niezwykle pomocne. Dziś, nie jesteśmy ograniczeni jeśli chodzi o zagraniczne wyjazdy. Zwiedzając Europę, warto posiadać podręczny słownik i znać podstawowe wyrażenia. Warto wiedzieć, że mieszkańcy innych krajów bardzo doceniają, jeśli turysta umie się z nimi porozumieć bez problemu. Poza tym, umiejętności te są przydatne w momencie, gdy zgubimy się w obcym kraju lub gdy będziemy chcieli zamówić coś w restauracji/ kupić bilet na lotnisku.

Mówiąc biegle językiem japońskim, możemy szybciej odnaleźć się w obcym kraju wschodnim. W Polsce działa coraz więcej firm, więc znajomość tego języka może pomóc nam podjąć nam pracę na porządnym stanowisku. Szwajcaria z kolei jest podzielona na 3 regiony, w których języki urzędowe (oprócz niemieckiego), to włoski i francuski. Warto więc znać kilka różnych języków, ponieważ ‘’co kraj to obyczaj’’.

Szczególnie ciekawą ofertę i program nauczania posiada szkoła językowa Yellow.