Browse By

W jakich branżach najczęściej stosuje się folię stretch?

Folia stretch cieszy się obecnie całkiem dużą popularnością. Jej właściwości pozwalają na skuteczne wykorzystywanie w licznych branżach. Gdzie można z powodzeniem korzystać z folii typu stretch? Jakie są jej zalety i właściwości?

Folia stretch – właściwości

Do najważniejszych właściwości zaliczamy dużą elastyczność i wytrzymałość, a także dzięki możliwości wyboru pomiędzy foliami transparentnymi i kolorowymi, również możliwość wyboru pomiędzy tym, czy chcemy mieć możliwość wglądu do zawartości przesyłek, co może pomóc m.in. w sortowaniu przesyłek w magazynie lub kontrolowaniu ich ilości, czy też raczej wolimy postawić na ochronę prywatności i zabezpieczyć ładunek przed wzrokiem osób postronnych.

W jakich branżach stosuje się folię stretch?

Branża kosmetyczna

Folia stretch jest z powodzeniem wykorzystywana podczas wykonywania zabiegów takich jak np. body wrapping. Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę kosmetyków o działaniu np. antycellulitowym, a następnie na zawinięciu posmarowanych części ciała folią. W takich warunkach wzrasta temperatura skóry, pory ulegają rozszerzeniu, a krążenie ulega poprawie – wszystko to sprzyja lepszemu wchłanianiu kosmetyków i ich lepszemu działaniu.

Transport

Zastosowanie folii typu stretch pozwala na skuteczne zabezpieczenie przesyłki przed mechanicznymi uszkodzeniami, takimi jak stłuczenie, zarysowanie, obicie, rozerwanie, a także zawilgocenie, blaknięcie i inne negatywne skutki, jakie może wywołać zbyt długie oddziaływanie czynników zewnętrznych. 

Prowadzenie gospodarstwa domowego

Dbanie o dom również często może wymagać zastosowania folii stretch, choćby w takim celu jak zabezpieczenie żywności. Produkty zawinięte w folię nie przenikają zapachem innych dań, a także dużo dłużej zachowują świeżość. Folia jest często wykorzystywana również w celu zabezpieczenia mebli w czasie remontu, dekorowania ciast, czy też nawet w czasie zabaw z dziećmi.

Branża rolnicza i ogrodnicza

Folia przezroczysta często jest wykorzystywana m.in. w celu zabezpieczania pasz dla zwierząt przed pojawieniem się w niej szkodników. Z folii tworzone są również zabezpieczenia dla niewielkich roślin i specjalnych tuneli, w jakich są one hodowane, a wszystko to z uwagi na możliwość zapewnienia im stałej temperatury bez względu na porę dnia i nocy. Wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych pozwala na zapewnienie roślinom dodatkowej ochrony.

folia

Największe zalety folii stretch

Folia stretch jest najbardziej chwalona za wysoką wytrzymałość i skuteczność w zabezpieczaniu produktów. Ponadto, do wyboru są zarówno materiały transparentne, jak i kolorowe, co pomoże nie tylko w zapewnieniu dyskrecji przy dostarczaniu paczki, lecz też w przypadku zastosowania na magazynie folii w różnych kolorach, może pomóc w odróżnianiu poszczególnych rodzajów towarów. 

Jak dobrać rodzaj folii do poszczególnych zastosowań?

Folia stretch dzieli się na produkty o różnej grubości i rozciągliwości, co sprawia, że zupełnie inny jej rodzaj będzie wykorzystywany do pakowania i zabezpieczania żywności, a zupełnie inny sprawdzi się w procesie paletowania. 

Kluczowym parametrem jest tutaj rozciągliwość. Dobrej jakości folie mogą rozciągnąć się od 150 do nawet 300%! Warto jednak zaznaczyć, że folie o wyższej rozciągliwości są przeznaczone już do wykorzystania za pomocą specjalnych maszyn. 

Producent folii stretch – wybierz najlepszego

Dlaczego wybór odpowiedniego producenta ma tak duże znaczenie? Jest tak dlatego, że to właśnie m.in. od niego zależy, czy zaopatrzysz się w dobry jakościowo produkt, dzięki któremu należycie zabezpieczysz towary.

Ma to znaczenie, dlatego że pozwala uchronić się przed ewentualnymi stratami. Zepsute jedzenie, poobijane przedmioty, czy też zawilgocone książki nie znajdą już nabywców, co może generować wysokie koszty utylizacji, oznacza to również stratę budżetu na partię towaru, która uległa zniszczeniu.