Browse By

Usługi projektowe – co może zaproponować rzeczoznawca budowlany Marek Świtlicki?

Budowa domu czy jakiegokolwiek innego obiektu to proces długotrwały i skomplikowany zarówno pod względem logistycznym, jak i prawnym. Do skutecznej realizacji potrzebny jest szereg dokumentów, takich jak na przykład projekt budynku. Również na etapie eksploatacji budynku wielokrotnie zaistnieje konieczność oceny jego stanu. Jako rzeczoznawca budowlany oferujący także usługi projektowe jestem w stanie pomóc we wszystkich tych aspektach.

Marek Świtlicki zaprojektuje dom, szkołę, a nawet osiedle

Potrzebujesz projektu osiedla, domu jednorodzinnego, a może takich budynków użyteczności publicznej, jak na przykład szkoła, i nie wiesz, jakiego projektanta wybrać? Postaw na Marka Świtlickiego, absolwenta Politechniki Gdańskiej. Na swoim koncie mam realizacje zarówno projekty budynków mieszkalnych (np. osiedla TRUSO-B czy budynków mieszkalno-usługowych przy ulicach Bałuckiego i Hetmańskiej  w Elblągu; kubatura budynków wynosiła odpowiednio 20 tysięcy m3  i 43 tysiące m3.

rzeczoznawca budowlany

Projekty obiektów zabytkowych

Na swoim koncie mam realizacje nie tylko obiektów użyteczności publicznej czy budynków dla budownictwa wielorodzinnego. Od lat zajmuje się obiektami zabytkowymi – brałem udział w modernizacji zabytkowego zespołu młyna w Elblągu, w którym powstały hotel, restauracja, biurowiec i winiarnia, a także katedry Św. Mikołaja w Elblągu oraz wielu, wielu innych.

Ekspertyzy budowlane – to może Ci zaproponować rzeczoznawca budowlany

Samo wybudowanie obiektu to teoretycznie koniec pracy dla projektanta, ale początek dla rzeczoznawcy budowlanego. Wskutek upływu lat konstrukcje ulegają osłabieniu, wielokrotnie pojawiają się pęknięcia na ścianach, a budynki wpisane do rejestru zabytków nieraz niszczeją tak bardzo, że zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Dlatego też konieczne jest wykonywanie tzw. ekspertyz budowlanych w połączeniu z oceną stanu technicznego budynku. Kiedy dokonuje się takich ocen i po co?

Co w ramach ekspertyzy ocenia rzeczoznawca budowlany?

Rzeczoznawca budowlany, wskutek obserwacji elementów konstrukcji budynku, jest w stanie zbadać jego stan techniczny i, w przypadku obiektów bardzo starych bądź uznanych za zabytkowe, poziom bezpieczeństwa. Możliwe jest określanie przyczyn różnego rodzaju niekorzystnych zjawisk występujących w konstrukcjach budynków, między innymi zawilgoceń posadzek czy ścian, nadmiernych ugięć stropów i powstających na nich zarysowań. Jednym słowem możliwe jest sprawdzenie konstrukcji budynku pod wieloma względami i wnikliwa ocena stanu technicznego. Dzięki takiej ocenie można przystąpić do stworzenia projektu wzmocnień czy renowacji i remontów budynków, przede wszystkim właśnie tych zabytkowych, sprawiając, że będą bezpieczne mimo swojego wieku.

Rzeczoznawca budowlany zbada także grunt

Zarówno przed rozpoczęciem budowy budynku, jak i już po jego powstaniu możliwe jest zbadanie gruntu pod względem jego nośności i wytrzymałości. Tego typu oceny dokonuje się z użyciem specjalistycznego cyfrowego, ale nieinwazyjnego skanera betonu. Dzięki temu można określić, jaki budynek może powstać na danym terenie, badając grunt, a już po wybudowaniu budynków jesteśmy w stanie ocenić wytrzymałość fundamentów. W ten sam sposób można sprawdzić, w jakich dokładnie miejscach znajdują się zbrojenia w stropach, ścianach bądź słupach. Wszystkie te badania sprawiają, że inwestor czy też użytkownik budynku może mieć pewność, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.

orzeczenia techniczne budynków

Zainteresowanych moimi usługami po więcej zapraszam na moją stronę internetową, gdzie można znaleźć wiele zdjęć dokumentujących wykonane przeze mnie projekty budynków – mieszkaniowych, przemysłowych, zabytkowych i użyteczności publicznej. Pracuję nie tylko w Elblągu, ale na terenie całego kraju, dlatego mogę pomóc każdemu niezależnie od miejsca zamieszkania.