Browse By

ESOK – sprawny i nowoczesny elektroniczny system obsługi klienta

Miejsca, do których wstęp jest naliczany zgodnie z ilością czasu tam spędzonego, potrzebują specjalnego sposobu na kontrolowanie i rozliczanie swoich gości i pracowników. Takim sposobem jest ESOK, czyli Elektroniczny System Obsługi Klienta. Dzięki niemu można w jednym miejscu mieć wgląd do różnorodnych atrakcji i usług oferowanych w danej przestrzeni oraz z łatwością dotrzeć do danych i rozliczeń poszczególnych użytkowników. Jest to z całą pewnością najwygodniejszy i najciekawszy system tego typu. W tym artykule zobaczysz dlaczego.

Gdzie warto używać systemu ESOK?

System ten został zaprojektowany z myślą o takich miejscach, w których opłata pobierana jest zgodnie z tym, ile czasu dana osoba tam spędziła. Należą do nich baseny, sauny, solaria, gabinety odnowy, bary, parki rozrywki, muzea, obiekty wypoczynkowe i tym podobne. Na przykładzie wstępu na basen można przekonać się jak wygodny jest system ESOK. Kiedy dany użytkownik wchodzi na teren basenu, dostaje specjalną bransoletę czy zegarek, który umożliwia mu przejście przez bramkę. W ten sposób w systemie zostaje zapisana godzina wejścia tej osoby. Kiedy użytkownik wychodzi, czas jego wyjścia również jest odczytywany i wówczas płaci on taką kwotę za pobyt w basenie, jaka jest należna za dany okres przebywania tam.

esok na siłowni

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z wielu względów. Po pierwsze, można obsłużyć gości bardzo szybko, bo system działa sprawnie. Po drugie, nie ma wówczas mowy o rozbieżnych opiniach co do spędzonego tam czasu – ani pracownik, ani gość nie ustalają stawki, robi to system. Co więcej, w systemie znajdują się wszystkie usługi i atrakcje, którymi dysponuje dany ośrodek, dzięki czemu można rozliczać wiele usług jednocześnie, a następnie klient może rozliczyć całość.

Zalety systemu ESOK

Funkcjonalność Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta potwierdzona jest wielorakim jego zastosowaniem. System ten może być połączony z takimi urządzeniami jak automat rozliczeniowy (szybkie wyświetlanie kwot), automat sprzedażowy (dane są w systemie), połykacz pasków, terminal parkingowy, bramki, czytniki, a także tablice świetlne.

Kolejną jego zaletą jest jedynkowy wygląd oprogramowania w każdym module. Oznacza to, że dostęp do potrzebnych danych nie jest w żaden sposób utrudniony. Co również ważne, system ten może być obsługiwany przez każdego, ponieważ jedyne, czego potrzebuje to dobry sprzęt z przeglądarką internetową.

Łatwy w obsłudze i czytelny panel to ogromny plus systemu ESOK. Możesz wprowadzić do niego wszystkie dostępne w obiekcie usługi, różne rodzaje biletów, prowadzić rachunki klientów, a także różnego rodzaju ankiety i wszystko będzie dokładnie uporządkowane, aby można było wrócić do danych w każdej chwili. Zawsze możesz dodać do systemu nowe moduły i zostaną one tak dopasowane, aby tworzyły całość z istniejącymi już modułami.

System do rozliczeń

Oprócz wygodnej sprzedaży biletów i kontrolowania czasu pobytu, system ten zajmuje się również dokładnym przeliczaniem kwot i pomaga w różnorodnych działaniach związanych ze sprzedażą i rozliczeniami w danym obiekcie. Będzie on świetnym rozwiązaniem nie tylko wówczas, kiedy potrzebujesz szybkiego systemu wyliczającego kwoty do zapłacenia przez klientów. ESOK pomoże Ci także prowadzić długoterminowe analizy sprzedaży, które znacznie ułatwiają zarządzanie danym obiektem. Innymi słowy, system ten nie tylko pomoże Ci obsłużyć klientów, ale będzie pomocnym narzędziem do szeroko rozumianego prowadzenia Twojego biznesu.

esok na basenie

Do innych możliwości systemu ESOK należy, między innymi, kontrola dostępu dla pracowników, która pozwala Ci na decydowanie o tym, które dane mogą być widoczne dla wszystkich pracowników, a które nie. Ciekawą funkcją jest również prowadzenie obsługi magazynowej, a także rejestr faktur. Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne są poszczególne dokumenty, dlatego taki rejestr pomaga zachować wszelkie faktury, do których można wrócić w danym momencie i które są ułożone według potrzeb. Warto wspomnieć także o możliwości prowadzenia różnego rodzaju statystyk, które wskazują na tendencje użytkowania poszczególnych miejsc i są pomocne przy podejmowaniu kolejnych decyzji. Podsumowując, Elektroniczny System Obsługi Klienta to niezwykle uniwersalne i wszechstronne narzędzie pozwalające na kontrolę danych i szybką obsługę gości. Daje on liczne możliwości i pomaga w prowadzeniu wielu różnych obiektów.