Browse By

Urządzamy mieszkanie o nietypowych wymiarach meblami skrzyniowymi

Pomieszczenia o niestandardowych rozmiarach muszą zostać bardzo mądrze zaaranżowane, aby pozostały funkcjonalne i jednocześnie odpowiednio zagospodarowane. Meble do małego mieszkania lub do pomieszczenia z licznymi skosami powinny być naprawdę dobrze dopasowane, aby całość nie była zagracona, ale jednocześnie zapewniała odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, pracy czy relaksu i odpoczynku.

meble skrzyniowe

Dobry rozwiązaniem są meble skrzyniowe na wymiar, które można dopasować do swoich potrzeb. Jakie są zalety takiego rozwiązania i do jakich pomieszczeń warto wybrać meble skrzyniowe oraz gdzie najlepiej ich szukać? Podpowiadamy!

Nietypowe rozwiązania do mieszkań o niewielkich wymiarach i do nieustawnych pomieszczeń

Niewielkie mieszkanie lub pokoje, które są bardzo nieustawne to trudny orzech do zgryzienia pod względem wyposażenia i umeblowania. Należy bowiem podejść do sprawy rozsądnie i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Niezwykle ważne jest, aby jej nie zagracić i nie zastawić zbyt dużą ilością mebli, ale jednocześnie, aby uzyskać odpowiednio dużo miejsca do przechowywania.

Jest ono szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu, gdzie warto jak najwięcej rzeczy pochować. W przeciwnym razie przestrzeń może wydawać się zabałaganiona, a ilość przedmiotów będzie przytłaczająca. Idealnym rozwiązaniem do takich pomieszczeń są meble skrzyniowe i to najlepiej wykonywane na wymiar. W przypadku mebli skrzyniowych gotowych i dostępnych w sklepach od ręki może niestety okazać się, że ich wymiary nie będą dopasowane do potrzeb w nietypowym pomieszczeniu.

meble skrzyniowe

Meble skrzyniowe na wymiar to idealne rozwiązanie do niewielkiej kuchni, salonu czy sypialni. Skrzyniowe szafy, kredensy oraz komody będą mogły zostać idealnie dopasowane do konkretnej przestrzeni w taki sposób, aby mogły ją dobrze wypełnić, ale jednocześnie nie zagracić.

W przypadku mebli na wymiar można dowolnie modyfikować nie tylko ich styl poprzez zmianę gałek i uchwytów, a także wykończenia frontów, ale przede wszystkim poprzez zmianę ich rozmiarów. Dzięki temu można stworzyć komodę skrzyniową o niewielkich rozmiarach i optymalnej głębokości, która sprawdzi się świetnie w małej sypialni oraz skrzyniową szafę na ubrania, którą można postawić w garderobie, przedpokoju lub innym pomieszczeniu, w którym będzie na nią odpowiednie miejsce.

Meble tego typu to doskonały wybór dla każdego, komu zależy nie tylko na estetycznym wykończeniu mieszkania, ale także na jego wysokiej funkcjonalności. Meble skrzyniowe są niezwykle komfortowe w użytkowaniu i odnajdują się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, jak i nowoczesnych – wszystko zależy od ich wykończenia.

Wysoka jakość wykonania i solidne materiały to podstawa dobrych mebli skrzyniowych

drewniane meble skrzyniowe

Dobrej jakości meble skrzyniowe powinny być inwestycją na lata. Postaw na proste formy i ponadczasowe wykończenie oraz uniwersalne kolory, aby mieć pewność, że zamówione meble na wymiar nie wyjdą szybko z mody i wybierz naprawdę sprawdzonego i renomowanego producenta mebli skrzyniowych, który zagwarantuje Ci wysoką jakość.

Przed złożeniem zamówienia zapoznaj się dokładnie z ofertą i dowiedz się, z jakich materiałów wykonywane są meble oraz jakie są opinie dotychczasowych klientów. Pamiętaj, że w tej kwestii to nie cena powinna odgrywać główną rolę, ale przede wszystkim jakość, w którą warto zainwestować, aby nie musieć za kilkanaście miesięcy wymieniać wszystkich mebli na nowe.

 

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą MDPF Design, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz oraz mebli na wymiar w Nowym Sączu – http://meble-mdpf.pl/meble-na-wymiar-nowy-sacz/