Browse By

Szybka sprzedaż mieszkania – czy to się opłaca?

Skup mieszkań, to termin, jaki dziś możemy słyszeć szczególnie często. Obecnie, metoda ta jest szczególnie znana wśród osób, które szybko chcą sprzedać mieszkanie. Procedury sprzedaży mieszkania są skomplikowane i długie.

Korzystanie z usług skupu nieruchomości, może znacznie je przyspieszyć i uprościć. Jest to więc dobra metoda dla wszystkich tych osób, którym zależy na jak najszybszym pozyskaniu dużej ilości gotówki.

Warto dodać, że wystawianie mieszkania na sprzedaż w tradycyjny sposób, najczęściej wiąże się z wieloma trudnościami. Po pierwsze – w większości przypadków, musimy bardzo długo czekać na odzew ze strony osoby zainteresowanej.

Potencjalny kupiec poza tym, może nie chcieć zapłacić nam ceny, jaką ustalimy za mieszkanie. Działanie skupów nieruchomości opiera się przede wszystkim na szybkości. Dzięki temu, każdy z nas może w kilka dni sprzedać mieszkanie za dogodną cenę.

sprzedaż mieszkania za gotówkę

Bardzo dużą zaletą skupów nieruchomości jest to, że sprzedając mieszkanie takiej firmie, otrzymujemy pieniądze do ręki jeszcze tego samego dnia, w którym podpisaliśmy umowę.

Decydując się na sprzedaż mieszkania, każdy z nas chce na tym skorzystać. Warto wspomnieć, że cena mieszkania, jaką chcielibyśmy uzyskać, może nie być aż tak wysoka. Jednak jest to około 80-90% kwoty, jaką moglibyśmy otrzymać na wolnym rynku. Różnica w cenie nie jest więc aż tak duża.

Poza tym, dla wielu osób, oferta skupów nieruchomości, jest najlepszą i często jedyną szansą.  Sprzedaż mieszkania poprzez skorzystanie z oferty skupu nieruchomości, jest więc opłacalna w wielu przypadkach.

Sprzedaż mieszkania w skupie nieruchomości

Skup nieruchomości jest miejscem, w którym bardzo łatwo i szybko można sprzedać mieszkanie. Wiele jest powodów, dla których decydujemy się sprzedać mieszkanie w bardzo krótkim terminie.

W większości przypadków, wiąże się to z nagłą potrzebą uzyskania dużej ilości gotówki. Skup nieruchomości jest więc rozwiązaniem dla osób, które szybko poszukują kupca gotowego zapłacić wysoką cenę i to od razu.

Niekiedy, właściciele niektórych nieruchomości, mogą mieć duży problem z jego sprzedażą, przede wszystkim ze względu na stan, w jakim może znajdować się mieszkanie. Praktycznie każdy kupiec jest gotowy od razu kupić mieszkanie, gdy jest ono w stanie idealnym, w dogodnej lokalizacji i za przystępną cenę.

Oferta skupów nieruchomości jest więc kierowana do tych osób, które nie mogą liczyć na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych kupców. Poza tym, skup nieruchomości może umożliwić nam sprzedaż mieszkania, które jest obciążone hipoteką.

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Procedura sprzedaży mieszkania do skupu nieruchomości jest bardzo prosta. Pierwszym krokiem, jest znalezienie odpowiedniej firmy, która prowadzi skup. Na stronie internetowej wypełniamy formularz, w którym zawieramy najważniejsze informacje dotyczące mieszkania.

Następnie, umawiamy się na wizytę rzeczoznawcy budowlanego, który przyjeżdża w wyznaczone miejsce, by wycenić wartość mieszkania. Gdy pomiędzy właścicielem mieszkania, a rzeczoznawcą dochodzi do porozumienia, co do ceny mieszkania, zostaje spisana umowa. Kolejnym krokiem, jest wizyta u notariusza, który nada umowie prawnego charakteru.

wycena nieruchomości

Po skontaktowaniu się ze skupem nieruchomości do naszego mieszkania przyjeżdża osoba odpowiedzialna za wycenę mieszkania.

Po zawarciu umowy, właściciel mieszkania otrzymuje pieniądze na konto lub do ręki. Warto również wiedzieć, kto prowadzi skup nieruchomości, jeszcze przed skorzystaniem z oferty danej firmy.

Działanie skupu nieco różni się od biur i agencji obrotu nieruchomościami. W tym przypadku, musimy wiedzieć więcej o firmie – szybka sprzedaż mieszkania, jaką oferuje skup nieruchomości, wiąże się z posiadaniem bardzo dużych ilości gotówki.

Warto więc wybrać firmę zaufaną – taką, która cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Dla osób ze Śląska polecamy następujący skup nieruchomości – http://skupnieruchomosci-slask.pl. Pracownicy posiadają doświadczenie oraz umiejętności, które pozwalają na sprawiedliwą wycenę mieszkania oraz szybką realizację transakcji.