Browse By

Stawianie baniek – profesjonalna pomoc pielęgniarska

Stawianie baniek, niegdyś bardzo popularne i stosowane przez nasze babcie, dziś powoli ustępuje mniej tradycyjnym i bardziej nowoczesnym metodom. Jednak zwolennicy naturalnej medycyny, którzy w ten właśnie sposób chcą leczyć dopadające ich w okresie jesienno-zimowym infekcje, mogą postawić na stawianie baniek przez profesjonalną pielęgniarkę w Krakowie i okolicach.

Na co pomaga stawianie baniek?

Stawianie baniek, czyli leczenie tzw. metodą próżniową, to starożytny sposób walki z chorobami, takimi jak infekcje górnych dróg oddechowych (popularne przeziębienie), zapalenie oskrzeli czy płuc, bólem, także tym reumatycznym  czy nawet zmęczeniem. Jednym ze skutków zabiegu jest poprawa krążenia, co wzmacnia organizm i sprawia, że nabieramy energii. Niektórzy specjaliści są zdania, że stawianie baniek może zastąpić antybiotyki. Zamiast jednak samodzielnie eksperymentować w kwestii stawiania baniek, nie mając odpowiedniej wiedzy, lepiej poprosić o pomoc profesjonalną pielęgniarkę.

Jakie rodzaje baniek są dostępne na rynku?

Za najskuteczniejsze uważane są bańki szklane, niemniej jednak ponieważ są stawiane na gorąco – w ich wnętrzu dochodzi do spalania spirytusu, w związku z czym łatwo o poparzenie. Z kolei najbezpieczniejsze są bańki szklane, ale używane bez ognia – próżnię tworzy się poprzez wyssanie powietrza przy użyciu specjalnej pompki. Trzeci rodzaj baniek to te gumowe – one także nie stwarzają większego zagrożenia, ale ponieważ tradycyjna medycyna chińska, którą uważa się za prekursora baniek, stawiała na klasyczne bańki szklane z zastosowaniem ognia, te wydają się najlepsze.

Jak działają bańki, jak często je stawiać i gdzie?

Tzw. stawienia baniek to nic innego jak tworzenie próżni po przyłożeniu ich do ciała. Zabieg ten powoduje, że bańka przysysając się do naszej skóry, wytwarza ciśnienie, a to z powoduje mikrouszkodzenia w naczyniach krwionośnych, co pobudza do działania białe i czerwone krwinki, a co za tym idzie, wzmacnia odporność. W przypadku dolegliwości związanych z infekcją górnych dróg oddechowych bańki stawia się na plecach bądź klatce piersiowej (po bokach), a gdy mamy do czynienia z bólem, w miejscu, gdzie ten występuje. Bańki można stosować już u rocznych dzieci, jednak tylko w okolicy łopatek. W tym przypadku bezapelacyjnie warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki, by pomóc swojemu dziecku, a nie zaszkodzić

Dlaczego stawianie baniek najlepiej powierzyć profesjonalnej pielęgniarce?

pielęgniarka z pacjentemKlasyczne bańki szklane stawiane z użyciem ognia stwarzają duże ryzyko poparzenia. Poza tym na naszym ciele występują specjalne punkty, na których warto postawić bańki, ponieważ to tam według medycyny chińskiej skupia się energia człowieka. Trudno dokładnie zlokalizować te punkty, nawet posługując się instrukcją obsługi, dlatego lepiej zaufać w tej kwestii profesjonalnej pomocy pielęgniarskiej.

Czy stosowanie baniek jest bezpieczne dla każdego? Niekoniecznie

To kolejny powód, dla którego należy zdecydować się na stawianie baniek przez pielęgniarkę dysponującą odpowiednią wiedzą – stawianie baniek nie może być stosowane w przypadku każdego pacjenta. Przeciwwskazaniami są między innymi wysoka gorączka, choroby układu krążenia, takie jak nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca), cierpiących na anemię czy mających genetycznie słabe naczynia krwionośne, a także u kobiet w ciąży.

Jeśli mieszkasz w Krakowie lub okolicach i chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy pielęgniarskiej w chorobie, stawiając na medycynę naturalną w postaci stawiania baniek we własnym domu, skorzystać można z oferty: http://www.pielegniarka.krakow.pl/