Browse By

Skąd czerpać inspiracje na tatuaż?

Tatuaż w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularną ozdobą ciała dla wielu osób. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej inspiracji na tatuaż. Trwały wzór, który chcemy wykonać sobie na ciele w dowolnym miejscu, może mieć dowolną postać i wygląd. Obecnie, istnieje mnóstwo miejsc i wydarzeń, z których możemy czerpać inspiracje. Tatuaż jest ozdobą naszego ciała, więc warto na poważnie przemyśleć jego wybór. Odpowiedni rysunek, wielkość, wzór i miejsce, gdzie znajdzie się nasz tatuaż – to główne kryteria, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę.

Inspiracje na tatuaże znajdziemy w następujących kanałach

Internet – w dobie komputeryzacji, możliwe jest znalezienie wzorów na tatuaż praktycznie na każdej artystycznej stronie internetowej. Warto zacząć choćby od portali społecznościowych, na który można chwalić się swoimi dziełami. Wiele jest rysunków i dzieł innych osób, które możemy wykorzystać jako pomysł na tatuaż. Strony artystyczne, które zrzeszają rysowników i grafików z całego świata, również mogą dostarczyć nam ogromu pomysłów na tatuaż.

Portfolio tatuatora – jeśli jesteśmy zdecydowani na wykonanie tatuażu w danym miejscu, na pewno zapoznajemy się z ofertami różnych artystów, którzy wykonują tatuaże. Interesujące projekty, czyli tak zwane ‘flashe’, można zauważyć w studiu tatuażu lub na stronie internetowej danego artysty. Istotne jest również, by zobaczyć już wykonane tatuaże u innych osób przez danego tatuatora.

Rysunki i własna twórczość – zawsze możemy wspólnie z tatuatorem stworzyć projekt, który będzie opierał się na naszym pomyśle. Własny rysunek możemy o wiele wcześniej dostarczyć do studia, by tatuator mógł przygotować odpowiedni szablon dla nas. Często, niektóre rysunki i grafiki mogą być dla nas szczególnie sentymentalne. To dlatego w dużej mierze decydujemy się wytatuować właśnie rysunki lub twórczość innych, bliskich nam osób.

Obrazy i komiksy – ulubione postacie z bajek lub baśni również mogą stanowić dla nas inspirację do stworzenia tatuażu. W dzisiejszych czasach, mnóstwo jest rysowników, którzy są w stanie idealnie odwzorować niejedną postać z bajki. Postacie z bardziej lub mniej znanych kreskówek i komiksów mogą więc znaleźć się na naszej skórze. Wiele osób decyduje się na tatuaż przedstawiający postacie ze znanych komiksów Marvela lub z bajek takich jak Muminki, bajki Disneya lub Anime.

Nierzadko mamy pewnie okazję zobaczyć w portfolio tatuatora tatuaże obrazów znanych artystów. Ze względu na duże zainteresowanie takich inspiracji, wiele osób tatuuje sobie różną techniką obrazy artystów takich jak Pablo Picasso, Alfons Mucha, Vincent van Gogh czy Józef Mehoffer.

Filmy – postacie z filmów są tatuowane równie często, co bohaterowie z kreskówek. Znany C3PO z Gwiezdnych Wojen, Big Lebovski, Batman czy tytułowy bohater Ojca Chrzestnego, również mogą zagościć na naszej skórze. Techniki wykonywania tatuaży postaci filmowych mogą być realne lub w formie komiksowej. Filmy stanowią najbardziej wykorzystywane inspiracje, jeśli chodzi o pomysł na tatuaż.

Wydarzenia (daty i imiona) – narodziny dziecka, rodzeństwa, ślub lub inne ważne dla nas wydarzenie, możemy dzisiaj wytatuować sobie w różnych miejscach na naszej skórze. Wydarzenia w naszym życiu, trudne lub ważne chwile, które zmieniły w pewien sposób nasze życie, często są uwieczniane na skórze jako pamiątka. Nie zawsze występują one w formie napisów. Znane są co prawda tatuaże przedstawiające daty i imiona, jednak niektóre tatuaże odnoszą się typowo do najważniejszych chwil w naszym życiu.

Tatuator Cię zainspiruje

Inspiracje na wykonanie tatuażu można czerpać tak naprawdę zewsząd. Dobrym pomysłem na wykonanie wybranego wzoru, jest również wybranie gotowego wzoru w salonie tatuażu. Gotowe flashe czekają na klientów – najczęściej, dostępne szablony są prezentowane na stronie internetowej i Facebooku. Jeśli chodzi o samych tatuatorów – są to osoby uzdolnione artystycznie, które swoje pomysły na rysunki przelewają również na skórę – tak jak Ci ze studia Kos Tattoo z Wrocławia. Za pomocą specjalnie dobranych tuszy, każdy z nas ma możliwość zyskać niepowtarzalny wzór na dowolnym miejscu na swojej skórze. Dziś, inspiracje na tatuaż, często rodzą się w naszych głowach. Warto wykorzystać również swoje umiejętności artystyczne, by móc umieścić swój własny rysunek na skórze.