Browse By

Automaty vendingowe BHP w fabrykach – jakie jest ich zastosowanie?

W wielu firmach automaty vendingowe zostały zastosowane aby usprawnić procesy wydawania środków ochrony. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na podjęcie o zakupie automatu BHP do swojej firmy. Nic dziwnego zdecydowanie się na takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści.

Co może znajdować się w automatach vendingowych BHP?

Automaty vendingowe mogą być wyposażone w dowolne, konieczne do użycia środki ochrony zdrowia i życia, jaki muszą być koniecznie zastosowane w danej firmie. Mogą różnić się one znacząco rozmiarem – automaty z powodzeniem mogą zostać dostosowane do potrzeb panujących w danym przedsiębiorstwie. Regulacja komór zarówno na szerokość jak i na wysokość sprawia, że możliwe jest dostosowanie automatu do własnych potrzeb.

Co gwarantuje nam automat vendingowy BHP?

Automaty vendingowe zapewniają nam niezawodną obsługę i dostęp do koniecznych do użycia środków w każdej chwili. Dystrybucja nie wiąże się z żadnymi trudnościami i każdy pracownik poradzi sobie z obsługą maszyny vendingowej. Automaty umożliwiają kontrolowanie pobrań środków ochrony zdrowia. Jest to możliwe dzięki systemowi, który kontroluje wydania produktów dla danej osoby na konkretnym stanowisku. Dzięki temu jesteśmy w stanie stale pilnować i kontrolować, czy zapewniane środki nie są marnowane lub przeznaczane do innych celów.

Jak działa automat vendingowy BHP?

Automaty vendingowe posiadają wyposażony w czytnik interfejs, dzięki któremu możliwe jest sczytanie karty pracownika. Wybiera on konkretny produkt, którego potrzebuje i już po kilku sekundach może go odebrać. W sytuacji gdy dany produkt się kończy automat wysyła taką informację do centrum obsługi. W krótkim czasie specjalista uzupełni pojawiające się braki, które mogłyby utrudnić sprawną i bezpieczną pracę.

Oszczędności

Automaty vendingowe BHP umożliwiają nam oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Dobrze posegregowane i łatwo dostępne produkty ochrony zdrowia w każdym momencie są w zasięgu ręki.  Dzięki regulowaniu dysponowania poszczególnych środków przedsiębiorcy mogą kontrolować ich zużycie, a pracownicy nie są w stanie wybierać produktów w nadmiarze i przyczyniać się do ich zmarnowania. 

Jak dobrać produkty? Gdzie ustawić automat?

Środki ochrony zdrowia i życia jakie znajdą się w automacie vendingowym koniecznie muszą zostać odpowiednio dobrane do wykonywanej w danym miejscu pracy. Automaty vendingowe BHP koniecznie muszą zostać ustawione w taki sposób, aby każda osoba zainteresowana skorzystaniem z nich miała łatwy dostęp i mogła w każdej chwili wybrać potrzebny środek ochrony. Skorzystanie z automatu nie powinno być niczym utrudnione. W większych firmach warto zastanowić się nad zastosowaniem kilku maszyn, dzięki czemu produkty BHP będą jeszcze łatwiej dostępne.