Browse By

Siatka leśna w ochronie zwierząt i roślin

Siatki leśne różnie się kojarzą – chociaż przeważnie mają dobre konotacje. Dzięki nim można chronić przed leśnymi zwierzętami naprawdę wiele rzeczy. Ale co więcej, dzięki nim można chronić także same zwierzęta!

Możliwości wykorzystania siatek leśnych jest naprawdę wiele, dlatego też cieszą się one taką popularnością. Co więcej, taka siatka leśna spełnia bardzo dużą rolę w ochronie zwierząt oraz roślin – prawda jest taka, że za jej pomocą można zdziałać naprawdę wiele.

Ale jak dokładnie można używać tej siatki, by pomagać zarówno roślinom, jak i zwierzętom? Gdzie ją można rozłożyć i czy na pewno jest na tyle odporna, by wytrzymać skoki zwierzyny na nią? A jeżeli tak, to czy jest to ogrodzenie na tyle tanie, by móc spokojnie kupić dużą ilość takiej siatki, by móc ogrodzić nią spory teren?

Jak można wykorzystać siatkę leśną?

Pierwsze pytanie brzmi, jak można wykorzystać siatkę leśną tak, by działała w ochronie zarówno zwierząt, jak i roślin? Oto kilka możliwości, w jaki sposób można taką siatkę wykorzystać. Przede wszystkim, oczywiście nadaje się ona do ogrodzenia lasu! Stąd pochodzi przecież jej nazwa! Oprócz tego, można nią także ogradzać uprawy rolne i chronić dzięki temu posadzone rośliny przed zwierzętami! Idealnie nada się także do ogrodzenia nią wybiegów dla zwierząt oraz pastwisk, a także sadów owocowych, czy zbiorników z wodą i stawów. Ogradza się nią także drogi, autostrady oraz drogi kolejowe – dzięki czemu żadne zwierze nie ucierpi przez wzmożony ruch na drogach, czy przez bliskie spotkanie z pociągiem.

Oczywiście wyżej wymienione sposoby na zastosowanie siatki leśnej, to nie wszystko, co można z nią zrobić. Tutaj zostały wymienione tylko te rzeczy, które chronią zwierzęta bądź rośliny przed zniszczeniami bądź śmiercią! Jednak, jak widać, nawet takich zastosowań jest naprawdę bardzo dużo, co świadczy o niezwykłej wszechstronności takiej siatki leśnej!

Jakie są cechy charakterystyczne siatki leśnej?

Jak widać, jest wiele zastosowań siatki leśnej, ale czy warto jest w nią inwestować? Czy jest ona bezpieczna, odporna i wytrzymała? Wszystko wskazuje, że tak! Doskonale znosi zarówno fakt, że zwierzęta się na nią rzucają, chcąc ją ominąć. Nie powoduje to na niej nawet żadnych wgnieceń! Ponadto świetnie znosi także warunki atmosferyczne – zarówno mróz, śnieg, deszcz czy wichury! Tak samo dobrze radzi sobie też z palącym słońcem!

Warto wiedzieć, że taka siatka wykonana jest z drutów, na których znajduje się warstwa zabezpieczająca ze stopu cynkowo-aluminiowego. To oznacza, że taka siatka jest lekka i łatwa w montażu! Nie potrzeba posiadać ani specjalnych narzędzi, ani specjalnych umiejętności, ani tym bardziej wynajmować żadnych specjalistów, żeby taką siatkę samodzielnie postawić!

Dodatkowym atutem takiej siatki jest fakt, że jest ona relatywnie tanim ogrodzeniem! Nie trzeba posiadać ogromnych pieniędzy, aby móc sobie pozwolić na ogrodzenie nią swojego terenu. Jest więc to także tani sposób na ochronę zwierząt zarówno leśnych, jak i domowych, oraz roślin! Dzięki dobrze dobranej i zamontowanej siatce, żadne zwierze nie będzie w stanie się przez nią przedrzeć! To uchroni rośliny przed ich niszczeniem, a same zwierzęta przed wpadaniem pod koła samochodów lub pod pociągi!