Browse By

Domek w górach na weekend

Piękna pogoda, ciepłe lipcowe noce i chęć, by za wszelką cenę spędzać czas na dworze – lato to najlepsza okazja do weekendowych wypadów za miasto.

Czy to w ramach świętowania ze znajomymi, wycieczki rodzinnej, czy potrzeby odizolowania się od życia codziennego, polskie góry to niewątpliwie atrakcyjna destynacja przyciągająca z roku na rok coraz większe grono turystów nie tylko zimą, ale też właśnie w miesiącach cieplejszych. Jeśli jednak chcesz faktycznie odciąć się od miejskiego zgiełku i odpocząć w ciszy i spokoju, typowe ośrodki wypoczynkowe mogą okazać się nieodpowiednie. To właśnie tu przydają się górskie domki do wynajęcia, dostępne przez cały sezon także na krótki wynajem. Jak znaleźć idealny domek w górach na weekend i czym kierować się podczas wyboru?

Wyposażenie domków w górach

Spędzenie weekendu w domku oznacza zwykle brak charakterystycznego dla hoteli i ośrodków wypoczynkowych cateringu, który dostarczy jedzenie wprost pod twoje drzwi. Choć oczywiście istnieje w wielu przypadkach możliwość skorzystania z gotowych posiłków (szczególnie w przypadku większych gospodarstw agroturystycznych), zdecydowaną zaletą domków jest dostęp do własnej kuchni! Rozwiązanie to daje nie tylko oszczędności finansowe przy zamawianiu noclegu, ale też pozwala na wolność od jakichkolwiek ram czasowych odnośnie podawanych posiłków.

szkolenia wisła

Poza małą kuchenką do przygotowywania ciepłych posiłków, w większości tego typu domków można znaleźć też kuchenkę mikrofalową, lodówkę czy zmywarkę, tworzące doskonałe zaplecze kulinarne dla wypoczywających. Co jeszcze powinno znaleźć się w idealnym domku w górach? Większość z nich wyposaża się przede wszystkim w wysokiego standardu łazienkę, wygodne łóżka, telewizor, dostęp do sieci Wi-Fi, a często także taras pozwalający podziwiać wschody i zachody słońca na tle niesamowitych krajobrazów górskich.

Czym kierować się podczas wyboru domku?

Wiele osób bierze pod uwagę przede wszystkim cenę, szybko odrzucając pomysł wynajęcia domku jako zwyczajnie zbyt drogi. W rzeczywistości jednak, szczególnie w przypadku wypadów grupowych, domki te są znacznie tańszym rozwiązaniem niż hotel, oferującym jednocześnie bardzo wysokie standardy noclegowe. Kwestią, którą należy brać pod uwagę są przede wszystkim twoje plany weekendowe. Wybierasz się w góry z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi? Potrzebujecie spokoju, własnej przestrzeni i szybkiego dostępu do lokalnych atrakcji? Domki letniskowe, w przeciwieństwie do hoteli, zlokalizowane są zwykle w bardziej odosobnionym miejscu, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się podczas tego typu wyjazdów. Kompleksy, których zwykle są częścią, to zwykle obiekty przystosowane dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu nie musisz wybierać się do pobliskiego miasta by znaleźć plac zabaw.

APARTAMENTY WISŁA

Jeśli chodzi o odległości względem lokalnych atrakcji, bardzo często to właśnie domki znajdują się bliżej najlepszych szlaków spacerowych, wyciągów górskich czy tras rowerowych. Możesz dosłownie wyjść z domku wprost na ścieżkę prowadzącą na szczyt góry i, oszczędzając w ten sposób cenny czas, zwyczajnie zwiedzić więcej. Zawsze szukaj miejsc oferujących zakwaterowanie na kilka dni lub typowe opcje weekendowe. Wielu właścicieli tego typu miejsc, ze względu na popularność okolicy stawia wyłącznie na pobyt dłuższy, co oczywiście nie zawsze będzie ci odpowiadać.

W miejscach takich jak Willa Nova w Wiśle, wynajęcie domku na 3 dni nie powinno stanowić większego problemu.

Dlaczego warto postawić na weekendowy wypoczynek w domkach górskich?

Ucieczka od miejskiego zgiełku a przy tym doskonała okazja do poznania Polski z jak najpiękniejszej strony? Wynajem domków w górach, nawet na okres weekendu, to zawsze dobry pomysł. Wypoczywaj jak chcesz, podziwiaj piękno natury i nie przejmuj się surowymi godzinami posiłków w hotelu. Stawiając na wynajem domku dajesz sobie wolność do spędzenia weekendu tak, jak lubisz. Aktywny wypoczynek na górskim szlaku, czy błogie lenistwo z książką na tarasie? Górskie domki dają ci szansę wyboru, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze specjalistami z Willa Nova.