Browse By

Serwis domowej klimatyzacji – co musisz wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie klimatyzacji we własnym domu i nie ma się czemu dziwić! Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet, a na dodatek z roku na rok staje się tańsze. Domowa klimatyzacja to bardzo skuteczny sposób na zapewnienie wewnątrz mieszkania dogodnych warunków temperaturowych, jak i wilgotnościowych.

Klimatyzatory są świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z problemami na tle alergicznym lub cierpią na choroby płucne. Domowa klimatyzacja poprawia bowiem jakość powietrza, dzięki wbudowanym filtrom, które sprawiają, że wewnątrz mieszkania znajduje się mniej alergenów, szkodliwych pyłów czy też kurzu. Urządzenia z górnej półki cenowej posiadają też często wbudowany system jonizacji, który oczyszcza powietrze jeszcze bardziej skuteczni niż same filtry – powinni mieć to w szczególności na uwadze astmatycy.

Klimatyzatory we własnym domu – nie tylko dla alergików!

Klimatyzacja w mieszkaniu to zbawienie dla osób w podeszłym wieku i tych, które chorują na serce. W ostatnich latach lato w Polsce jest naprawdę bardzo upalne – w wielu obszarach na terenie naszego kraju, w okresie wakacyjnym, temperatura osiąga ponad 30 stopni. Najbardziej odczuwalne jest to w dużych miastach, zwłaszcza tych, które zlokalizowane są na terenie południowo-zachodniej i południowo-wschodniej Polski. W upalne wakacyjne dni mało kto może czuć się dobrze, jednak dla zdrowych wysokie temperatury nie stanowią bezpośredniego zagrożenia życia. W takich dniach w szczególności powinni o siebie zadbać seniorzy, jak i “sercowcy” – w ich przypadku zamontowanie klimatyzatorów w mieszkaniu może okazać się po prostu koniecznością.

Warto jednak zaznaczyć, że klimatyzacja jest rozwiązaniem dla wszystkich – zwłaszcza dla tych osób, którym zależy, aby w mieszkaniu była komfortowa i przyjemna temperatura. Klimatyzacja bardzo poprawia jakość życia, a na dodatek korzystnie wpływa na zdrowie i może uchronić przed wieloma chorobami. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zamontowanie klimatyzatorów we własnym mieszkaniu – rozwiązanie to jest niezwykle nowoczesne i niesie ze sobą naprawdę wiele zalet.

Serwis domowej klimatyzacji – co musisz wiedzieć?

Nowoczesne urządzenia są kompaktowe i niezwykle ekonomiczne – działają bardzo sprawnie, wydajnie i na dodatek zużywają niewiele energii. W przypadku domowej klimatyzacji bardzo ważny jest regularny serwis, który jest gwarancją prawidłowej pracy zainstalowanego sprzętu. Przegląd powinien być przeprowadzany co najmniej dwa razy w roku – na wiosnę i na jesień. Serwis opiera się na wnikliwym sprawdzeniu stanu filtrów, parownika, sterownika, połączeń układów oraz przewodów i instalacji. Filtry powinny być regularnie czyszczone, ponieważ wraz z eksploatacją pochłaniają wiele kurzu, drobnoustrojów, bakterii i alergenów. Podczas serwisu oczyszczaniu poddawana jest również zewnętrzna i wewnętrzna obudowa urządzenia i skraplacze, zaś inne komponenty są zazwyczaj też dezynfekowane. Przegląd obejmuje również kontrolę szczelności układu chłodniczego, który często wymaga uzupełnienia płynu czynnikiem odpowiadającym za chłodzenie. Bardzo istotne jest, żeby usługę serwisowania przeprowadziła specjalistyczna firma, której pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie w przeglądach domowej klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji Kraków – gdzie szukać fachowej pomocy?

Klimasoft oferuje kompleksowy serwis klimatyzacji w Krakowie. Przeglądy przeprowadzane są zarówno w ramach gwarancji, jak i poza jej okresem. Warto zaznaczyć, że Klimasoft wykonuje serwis klimatyzacji w Krakowie, jak również w innych miastach w Małopolsce – Myślenicach, Olkuszu czy Niepołomicach. Firma zapewnia rzetelną i terminową realizację wszystkich zleceń. W Klimasoft pracuje wykwalifikowana kadra, która posiada wieloletnie doświadczenie. Serwis klimatyzacji Kraków – tylko w Klimasoft!