Browse By

Serialowy Pietrek – kim jest naprawdę ?

Serial Ranczo zdecydowanie  należy do najbardziej kultowych produkcji  ostatnich lat. Złożyło się na to naprawdę wiele czynników takich, jak doskonały scenariusz, świetne dialogi, niepowtarzalny klimat i doskonała obsada aktorska, która idealnie pasuje do odgrywanych przez nią postaci. Serial doczekał się aż dziesięciu sezonów (co jest naprawdę spektakularnym wynikiem, którym mogą poszczycić się wyłącznie najlepsze produkcje), adaptacji kinowej i miniserialu, a każda z tych produkcji zgromadziło miliony widzów.

Co dokładnie sprawiło, że serial ten zyskał aż taką popularność? Jakie doświadczenie mają aktorzy grający w nim i czy można ich zobaczyć na żywo, podczas występów?

 Na czym polega fenomen Rancza?

Fenomenem Rancza jest przede wszystkim, bez wątpienia niesamowita obsada aktorska, w której skład wchodzą najlepsi polscy aktorzy. Jednym z barwniejszych elementów serialu jest tzw. ławeczka. Ławeczka w Wilkowyjach to stałe miejsce, w których Ławeczkowicze — miejscowi myśliciele, bywalcy tejże właśnie ławeczki, czyli Pietrek, Solejuk, Hadziuk oraz Japycz piją alkohol (zwykle są to stworzone na potrzeby serialu trunki, takie jak wino Mamrot, wino Kozioł Mocny i piwo Tur) oraz rozmawiają na wiele tematów. A ponadto próbując znaleźć dobre i pasujące odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań,  związanych najczęściej z wydarzeniami dziejącymi się wokół nich, w miejscowości w której mieszkają, a także z wydarzeniami, które mają rangę krajową.

Jedną z barwniejszych postaci z Ławeczki jest Patryk Pietrek — najmłodszy bywalec ławeczki o romantycznym i artystycznym usposobieniu. Jest to sumienny pracownik budowlany, który później robi zawrotną karierę wokalisty disco polo. Pietrek jest osobą bardzo miłą, grzeczną, optymistycznie nastawioną do świata i innych ludzi. W tę rolę wciela się niesamowity Piotr Pręgowski.

Kim jest Piotr Pręgowski?

Piotr Pręgowski należy do najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Grał w ogromnej ilości różnych produkcji, a także sztuk teatralnych. Poza tym jest doskonałym aktorem dubbingowym. W młodości trenował zapasy, był juniorskim mistrzem Warszawy w stylu klasycznym, karierę zapaśniczą zakończył w 1975 roku, a ponadto uzyskał dyplom technika mechanika obróbki skrawaniem. W 1979 roku ukończył PWST w Warszawie. 16 listopada 1984 roku zadebiutował na deskach Operetki Warszawskiej w musicalu Boso, ale w ostrogach. Od tamtej pory jego kariera niesamowicie się rozwinęła, co nie jest dziwne, patrząc na niesamowity talent aktora. Stał się on znany szerszej publiczności dzięki występom w filmie Miś oraz serialach komediowych: Zmiennicy i Camera Café. Jest pomysłodawcą wielu niezwykłych projektów, takich jak Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce.

Współtworzy także kabaret “Ławeczka”, w którym występują jego koledzy z planu Sylwester Maciejewski (Solejuk) i Bogdan Kalus (Hadziuk). Warto dodać, że aktor jest też bardzo cenionym konferansjerem, który swoim poczuciem humoru i wyjątkowym talentem zachwyca każdą publiczność. Poza tym Piotr Pręgowski bardzo dobrze śpiewa, co mogą sprawdzić wszyscy, którzy wybiorą się na występ kabaretu Ławeczka. Co ciekawe prywatnie Piotr Pręgowski jest mężem aktorki Ewy Kuryło (grającej w Ranczu postać dyrektorki szkoły).

Podsumowując, Piotr Pręgowski jest jednym z największych talentów komediowych w Polsce. Jego ogromną zaletą jest doskonały kontakt z publicznością i wrodzona charyzma, która zachwyci każdego. Występy Piotra Pręgowskiego to wspaniała rozrywka na wysokim poziomie artystycznym.