Browse By

Scrubsy dla lekarek i pielęgniarek – czym są?

Praca w służbie zdrowia wiąże się z wieloma wyzwaniami i nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego wybór odpowiedniej odzieży jest istotnym aspektem wykonywania wszelkich procedur medycznych. Wyjątkowość tego rodzaju ubiorów wynika z ich przeznaczenia. Ze względu na specyficzne warunki pracy posiada ona określone cechy, niezbędne w warunkach placówek służby zdrowia. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwym wpływem środków chemicznych, płynów ustrojowych i krwi, a także zagwarantowanie wygody i komfortu wykonywania czynności medycznych.  Niezwykle istotną jej cechą jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Wszystkie wyżej wymienione cechy posiadają scrubsy medyczne.

Czym są scrubsy medyczne?

Termin scrubs pochodzi z języka angielskiego. Określa on szeroko pojętą odzież medyczną, z reguły o luźnym kroju. Scrubsy przeznaczone są dla pielęgniarek, lekarzy, w tym także chirurgów, a także personel opiekujący się pacjentami. Składają się z wielu różnych elementów. Zazwyczaj są to bluzy z krótkim rękawem, tuniki, spodnie, nakrycia głowy i obuwie. Cechą charakterystyczną scrubsów jest luźny krój, zapewniający ich użytkownikom swobodę ruchów, a co za tym idzie komfort wykonywania wszelkich czynności medycznych, dlatego jest niezwykle popularna wśród pracowników służby zdrowia różnych specjalizacji. Doskonale wypełnia swoje zadanie ochrony lekarzy i pielęgniarek przed zagrożeniami w miejscu pracy.  Scrubsy chętnie wykorzystywane są w placówkach, gdzie zachowanie sterylności jest szczególnie istotne. Dzięki nim minimalizuje się zagrożenie przeniesienia szkodliwych drobnoustrojów nie tylko do placówki medycznej, ale również na zewnątrz. 

Wybór odzieży medycznej

Jak wygląda odzież medyczna dla kobiet? W służbie zdrowia odchodzi się od tradycyjnych białych fartuchów na rzecz atrakcyjnych i kolorowych scrubsów. Do ich produkcji wykorzystuje się tkaniny o atrakcyjnych barwach takich jak: niebieski, morski, burgundowy, amarantowy. Zaletą scrubsów jest możliwość kompletowania zestawów. Całościowy składa się z bluzy, spodni, czepka i obuwia. W ofercie sklepów z odzieżą medyczną są stroje luźne i dopasowane, dlatego każda z lekarek i pielęgniarek może zdecydować się na takie rozwiązanie, które spełni jej oczekiwania i potrzeby w zakresie estetyki, funkcjonalności i wygody. Istotne jest to, aby ubranie nie krępowało ruchów i zapewniało swobodną pracę. Tego rodzaju odzież medyczna posiada pojemne kieszenie z wewnętrzną przegrodą, dzięki której przedmioty nie obijają się o siebie i są odpowiednio ułożone. Można w nich przechowywać najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak: smartfon, długopis, pieczątka, klucze i wiele innych. Dzięki temu zawsze będą się one znajdowały pod ręką. Przy kompletowaniu uniformu warto wybrać odpowiedni kolor, który podkreśli osobowość każdej z pań, a także zapewni komfort psychiczny pacjentów i poprawi budowanie relacji z nimi, bo przecież barwy mają wpływ na  nasze samopoczucie. Scrubsy są eleganckie i stylowe, podążają za współczesną modą, dlatego każda osoba, która będzie miała taki strój, zapewni sobie wygodę w pracy i zyska większą pewność siebie. Ubrania dla pielęgniarek i damskiego personelu medycznego występują w kilku ciekawych wzorach, takich jak: lawa, pawie, ptaszki i pudrowy róż, co pozwala dobrać ubranie do własnych potrzeb. 

lekarz

Z jakich tkanin produkuje się scrubsy dla lekarek i pielęgniarek?

Scrubsy dla lekarek i pielęgniarek są wykonane z odpowiednich materiałów, które znacząco wpływają na komfort noszenia oraz zapobiegają przegrzaniu organizmu. Dzięki odprowadzaniu wilgoci wpływają na komfort użytkowania. Delikatne i przewiewne wspaniale dopasowują się do ciała, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów. Damskie uniformy medyczne wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale są eleganckie i stylowe. Komplety dla lekarek i pielęgniarek, które można znaleźć w ofercie sklepu z odzieżą medyczną są uszyte z materiałów oddychających, nieprześwitujących i miękkich, dzięki wykorzystaniu do ich produkcji mieszanki włókien charakteryzujących się dużą odpornością na uszkodzenia. Niebanalne kroje i tkaniny odzieży medycznej dla lekarek i pielęgniarek zachwycą nawet najbardziej wymagającą kobietę, a jej wysoka jakość daje gwarancję długiej żywotności. Należy także pamiętać, że w celu przedłużonej żywotności wymagają one codziennej pielęgnacji. Atrakcyjna odzież medyczna dla pracownic służby zdrowia jest wizytówką tego rodzaju placówek. Niweluje stres pacjentów i potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.