Browse By

Scrubsy dla lekarek i pielęgniarek – czym są?

Praca w służbie zdrowia wiąże się z wieloma wyzwaniami i nieprzewidzianymi sytuacjami, dlatego wybór odpowiedniej odzieży jest istotnym aspektem wykonywania wszelkich procedur medycznych. Wyjątkowość tego rodzaju ubiorów wynika z ich przeznaczenia. Ze względu na specyficzne warunki pracy posiada ona określone cechy, niezbędne w warunkach placówek służby zdrowia. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwym wpływem środków chemicznych, płynów ustrojowych i krwi, a także zagwarantowanie wygody i komfortu wykonywania czynności medycznych.  Niezwykle istotną jej cechą jest nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka. Wszystkie wyżej wymienione cechy posiadają scrubsy medyczne.

Czym są scrubsy medyczne?

Termin scrubs pochodzi z języka angielskiego. Określa on szeroko pojętą odzież medyczną, z reguły o luźnym kroju. Scrubsy przeznaczone są dla pielęgniarek, lekarzy, w tym także chirurgów, a także personel opiekujący się pacjentami. Składają się z wielu różnych elementów. Zazwyczaj są to bluzy z krótkim rękawem, tuniki, spodnie, nakrycia głowy i obuwie. Cechą charakterystyczną scrubsów jest luźny krój, zapewniający ich użytkownikom swobodę ruchów, a co za tym idzie komfort wykonywania wszelkich czynności medycznych, dlatego jest niezwykle popularna wśród pracowników służby zdrowia różnych specjalizacji. Doskonale wypełnia swoje zadanie ochrony lekarzy i pielęgniarek przed zagrożeniami w miejscu pracy.  Scrubsy chętnie wykorzystywane są w placówkach, gdzie zachowanie sterylności jest szczególnie istotne. Dzięki nim minimalizuje się zagrożenie przeniesienia szkodliwych drobnoustrojów nie tylko do placówki medycznej, ale również na zewnątrz. 

Jak wygląda odzież medyczna dla kobiet?

W służbie zdrowia odchodzi się od tradycyjnych białych fartuchów na rzecz atrakcyjnych i kolorowych scrubsów. Do ich produkcji wykorzystuje się tkaniny o atrakcyjnych barwach takich jak: niebieski, morski, burgundowy, amarantowy. Zaletą scrubsów jest możliwość kompletowania zestawów. Całościowy składa się z bluzy, spodni, czepka i obuwia. W ofercie sklepów z odzieżą medyczną są stroje luźne i dopasowane, dlatego każda z lekarek i pielęgniarek może zdecydować się na takie rozwiązanie, które spełni jej oczekiwania i potrzeby w zakresie estetyki, funkcjonalności i wygody. Istotne jest to, aby ubranie nie krępowało ruchów i zapewniało swobodną pracę. Tego rodzaju odzież medyczna posiada pojemne kieszenie z wewnętrzną przegrodą, dzięki której przedmioty nie obijają się o siebie i są odpowiednio ułożone. Można w nich przechowywać najpotrzebniejsze przedmioty, takie jak: smartfon, długopis, pieczątka, klucze i wiele innych. Dzięki temu zawsze będą się one znajdowały pod ręką. Przy kompletowaniu uniformu warto wybrać odpowiedni kolor, który podkreśli osobowość każdej z pań, a także zapewni komfort psychiczny pacjentów i poprawi budowanie relacji z nimi, bo przecież barwy mają wpływ na  nasze samopoczucie. Scrubsy są eleganckie i stylowe, podążają za współczesną modą, dlatego każda osoba, która będzie miała taki strój, zapewni sobie wygodę w pracy i zyska większą pewność siebie. Ubrania dla pielęgniarek i damskiego personelu medycznego występują w kilku ciekawych wzorach, takich jak: lawa, pawie, ptaszki i pudrowy róż, co pozwala dobrać ubranie do własnych potrzeb. 

lekarz

Z jakich tkanin produkuje się scrubsy dla lekarek i pielęgniarek?

Scrubsy dla lekarek i pielęgniarek są wykonane z odpowiednich materiałów, które znacząco wpływają na komfort noszenia oraz zapobiegają przegrzaniu organizmu. Dzięki odprowadzaniu wilgoci wpływają na komfort użytkowania. Delikatne i przewiewne wspaniale dopasowują się do ciała, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów. Damskie uniformy medyczne wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale są eleganckie i stylowe. Komplety dla lekarek i pielęgniarek, które można znaleźć w ofercie sklepu z odzieżą medyczną są uszyte z materiałów oddychających, nieprześwitujących i miękkich, dzięki wykorzystaniu do ich produkcji mieszanki włókien charakteryzujących się dużą odpornością na uszkodzenia. Niebanalne kroje i tkaniny odzieży medycznej dla lekarek i pielęgniarek zachwycą nawet najbardziej wymagającą kobietę, a jej wysoka jakość daje gwarancję długiej żywotności. Należy także pamiętać, że w celu przedłużonej żywotności wymagają one codziennej pielęgnacji. Atrakcyjna odzież medyczna dla pracownic służby zdrowia jest wizytówką tego rodzaju placówek. Niweluje stres pacjentów i potwierdza wysoką jakość świadczonych usług.