Browse By

Odzież medyczna w 2023 rooku – jakie kolory będą dominować?

Zmienia się nie tylko tradycyjny krój odzieży medycznej, ale również jej kolor. Odchodzi się od tradycyjnych białych fartuchów. Pojawiają się różnego rodzaju kolorowe modele ubrań przeznaczonych dla pracowników placówek służby zdrowia, które dobrze wpływają na samopoczucie i psychikę pacjentów. 

Jakie funkcje spełnia odzież medyczna?

Zadaniem odzieży medycznej jest ochrona pracowników służby zdrowia przed substancjami chemicznymi, płynami ustrojowymi i bakteriami, z którymi stykają się oni w miejscu pracy. Uniemożliwia ona przenoszenie ich na zewnątrz, ale również wnoszenie do placówek medycznych szkodliwych dla pacjentów bakterii i wirusów. W związku z tym musi być starannie wykonana z odpowiednich materiałów i zapewnić komfort użytkowania. Powinna  być wobec tego wygodna i zapewniać swobodę ruchów podczas wykonywania procedur medycznych. Jednak nie ma żadnych przepisów, które regulowałyby nie tylko krój ubrań dla pracowników medycznych, ale również ich kolor. Kluczowymi jego cechami jest trwałość,  odporność na uszkodzenia mechaniczne, działanie środków chemicznych, a także płynów ustrojowych i krwi oraz zabrudzenia Powinna w łatwy sposób poddawać się dezynfekcji w celu usuwania z niej różnego rodzaju bakterii i wirusów. Z tego względu niezwykle istotną sprawą jest materiał, z jakiego szyje się odzież medyczną. Zazwyczaj jest to elanobawełna, bawełna lub tkaniny syntetyczne w różnych barwach. Sklep z odzieżą medyczną oferuje modele ubioru dla lekarzy i pielęgniarek najwyższej jakości, spełniające specjalne wymagania określone w standardach dla ubiorów przeznaczonych dla pracowników placówek służby zdrowia. 

Odzież medyczna dopasowana do potrzeb pracowników służby zdrowia

Odzież medyczna powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb pracowników służby zdrowia, gdyż spędzają oni w niej wiele godzin. Dobrze widziane są różnobarwne stroje, wyposażone dla wygody w kieszenie, w których można przechowywać najpotrzebniejsze przedmioty. Różni się ona nie tylko krojem, ale także barwami. Dzięki temu można rozpoznać zajmowaną pozycję wśród pracowników służby zdrowia. To zdecydowanie ułatwia orientację nie tylko pacjentom, ale również pracownikom medycznym. Już sama barwa ubioru świadczy o zajmowanym stanowisku i przynależności do określonej grupy pracowników. Kolor nie jest tylko związany z upodobaniami pracowników medycznych, ale przekazuje istotne informacje i ułatwia działanie placówki, szczególnie w sytuacji kryzysowej. Kolory granatowy i zielony noszą lekarze oddziałów chirurgicznych, natomiast czerwony oddziałów kardiologicznych, a także ratownicy medyczni i ratownicy zatrudnieni w pogotowiu ratunkowym. Jednak trzeba przyznać, że coraz częściej o kroju ubioru i jego kolorze decyduje moda.  

Moda w placówkach służby zdrowia 

Odzież medyczna oprócz wygody powinna być również estetyczna i zapewniać dobre samopoczucie jej użytkownikom, co przekłada się na jakość pracy pracowników służby zdrowia i buduje pozytywny wizerunek placówki. Warto słuchać wobec tego  ich potrzeb  i zamawiać w sklepie z odzieżą medyczną taką odzież, która najbardziej im odpowiada pod względem wyglądu. Ubrania tego rodzaju wcale nie muszą mieć białego koloru. Żadne przepisy nie regulują tej kwestii, dlatego w modzie placówek służby zdrowia pojawiają się różnego rodzaju kroje i barwy strojów medycznych. Sklepy z tego rodzaju odzieżą oferują swoim klientom szeroką gamę kolorów od zieleni, granatu, żółci, czerwieni, po turkus, szafir, odcienie szarości i fuksję, ozdobione także lamówkami i barwnymi kieszeniami. Pojawiają się wśród ubrań dla służby zdrowia tradycyjne fartuchy, ale również garsonki dla lekarek, różnego rodzaju żakiety, spodnie, bluzy i spódnice, a dla mężczyzn ubiór przypominający marynarkę. Coraz modniejsze stają się tkaniny zawierające srebrne włókna antybakteryjne, a także z dodatkiem nici jedwabnych. 

lekarz

Oferta sklepu z odzieżą medyczną

Dzięki różnorodnej ofercie sklepu z odzieżą medyczną pracownicy służby zdrowia mają możliwość zestawienia kompletu zgodnie ze swoimi upodobaniami po to, by stworzyć niepowtarzalny zestaw w zakresie koloru i kroju. Są tu stroje luźne i dopasowane, a odpowiednia ich barwa podkreśli osobowość pracownika służby zdrowia. Oferowane kolekcje wyróżniają się unikalnym wzornictwem i profesjonalnym wykonaniem. Nic tutaj nie jest przypadkowe, a każdy strój jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Dzięki podążaniu za współczesną modą każda osoba będzie miała strój nie tylko wygodny, ale także dający większą pewność siebie i lepsze samopoczucie podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.