Browse By

Psie odchody – jak sprawdzić, czy kupa jest prawidłowa?

Zadaniem właściciela psa jest odpowiednie zadbanie o zdrowie i dobrą kondycję pupila. Jest to jego obowiązek, na który pisze się z chwilą podjęcia decyzji o tym, że chce kupić lub adoptować czworonożnego przyjaciela. Jest to zadanie bardzo odpowiedzialne. Pies to nie zabawka i należy o tym pamiętać, podejmując decyzję o jego pojawieniu się w domu. To od właściciela psa zależy, czy będzie on czuł się dobrze i uniknie nieprzyjemnych chorób i dolegliwości, dzięki regularnym szczepieniom i monitorowaniu jego samopoczucia. Bardzo ważną kwestią, którą warto regularnie sprawdzać, są psie odchody. Zbierając je do woreczka na psie kupy, warto zwrócić uwagę, czy stolec jest prawidłowy.

Czy na pewno Twój pies dostaje odpowiednie jedzenie? 

Odpowiednia dieta to jeden z podstawowych aspektów dbania o zdrowie. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale także wszystkich innych stworzeń, w tym również psów. Jeśli zależy Ci, aby Twój pupil był naprawdę zdrowy i czuł się dobrze, to koniecznie musisz zadbać o jego odpowiednie odżywianie. Wybór karmy dla czworonoga to bardzo ważne zadanie, do którego warto podejść możliwie jak najrozsądniej. Należy dobrze zapoznać się ze składem karmy dla pupila i wybrać taką, która będzie dopasowana do jego potrzeb – w naprawdę wysokiej jakości. Istotne jest, aby wybrać pokarm, który zawiera bardzo dużo białka i tłuszczu zwierzęcego. Psy są mięsożercami, więc potrzebują składników pochodzenia zwierzęcego.

Niezbędne są także warzywa oraz dodatkowe wzbogacenie karmy o witaminy i minerały, które są potrzebne do poprawnego funkcjonowania psiego organizmu. W karmie dla pupila powinniśmy unikać zbóż. W przypadku psów ze skłonnością do alergii wskazane jest nawet, aby wybierać dla niego pożywienie bezzbożowe, ponieważ ziarna różnego rodzaju mogą powodować nasilenie objawów alergicznych. 

Garść wskazówek dotyczących żywienia psa

Wybrany pokarm dla Twojego psa koniecznie podawaj mu zgodnie z rozpiską na opakowaniu i o stałych porach, obserwując jego zachowanie. Jeśli psiak będzie apatyczny i będzie miał mało energii, warto skonsultować swój wybór z weterynarzem, aby mieć pewność, że jedzenie na pewno dostarcza Twojemu zwierzakowi odpowiednią porcję energii i wszystkich niezbędnych witamin oraz minerałów.

pies na spacerze

Aby mieć pewność, że Twój pupil jest dobrze odżywiany i nie choruje na nic związanego z układem pokarmowym i wydalniczym, warto obserwować jego stolec. Podczas spacerów trzeba zwrócić uwagę na to, jak wygląda jego kupa i czy nie ma w niej niepokojących oznak. Zbierając psie odchody do woreczka na psie odchody, warto sprawdzić, czy nie znajduje się na nich śluz, krew lub tłuszcz. Warto też zwrócić uwagę, czy nie zmienia ona konsystencji oraz koloru. Są to bardzo ważne kwestie, które mogą świadczyć o nieprawidłowej diecie psa oraz o różnych problemach zdrowotnych. W przypadku zauważenia niepokojących znaków, warto jak najszybciej skonsultować się z weterynarzem. 

Zadbaj o swojego psa jak najlepiej!

Psy nie są w stanie zadbać same o siebie – jest to fakt, który trudno podważyć. W większości kwestii polegają one na swoich właścicielach. Są uzależnione od nich w kwestii otrzymywania odpowiedniego pożywienia, regularnych spacerów i zabawy z człowiekiem. Dlatego też Twoim zdaniem, jako właściciela czworonożnego przyjaciela, jest zapewnienie mu wszystkiego, co jest niezbędne do jego prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Dzięki temu Twój pies będzie pełen wigoru i energii, skory do zabawy i zawsze radosny.

Odpowiednia dieta i dbanie o ruch oraz odpowiednia suplementacja w razie potrzeby, a także systematyczne szczepienia, to także sposób na to, aby Twój zwierzak żył zdrowo przez długie lata. Jest to coś, na czym zależy przecież każdemu właścicielowi psa, dlatego też naprawdę warto się postarać dla swojego psiaka i zadbać o niego odpowiednio. Na pewno odwdzięczy Ci się on ogromną miłością na co dzień.