Browse By

Przedszkole anglojęzyczne – czy warto?

Przedszkole państwowe czy prywatne? Polskie czy anglojęzyczne? W jakim wieku posłać dziecko? Te i wiele innych pytań stoi przed rodzicami, którzy codziennie podejmują ważne decyzje. Wiele z nich zaważy na przyszłości dziecka. Wybór przedszkola to kluczowa kwestia, dlatego dzisiaj podpowiemy, czy warto wybrać przedszkole anglojęzyczne.

Nowoczesna i przyjazna placówka to podstawa

Prawidłowy rozwój dzieci jest uzależniony od osób, które je wychowują, spędzają z nimi czas, a czas a także od miejsc, gdzie przebywają. Przedszkole anglojęzyczne, które stawia nacisk na kompleksową opiekę, realizację podstawy programowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a jednocześnie zapewnia bogaty program zajęć dodatkowych, to placówka idealna. 

angielski

Zalety przedszkola anglojęzycznego

  • doskonałe przygotowanie do nauki w szkole podstawowej – dzieci przebywające z rówieśnikami, które kształcą podobne umiejętności wspaniale spędzają razem czas na zabawie, ale jednocześnie rywalizują o względy, co motywuje je do nauki.
  • umiejętności językowe na wysokim poziomie – nie każde dziecko rodzi się poliglotą, ale każde dziecko ma szanse, ale biegle władać kilkoma językami. Przedszkole anglojęzyczne to miejsce, w którym stałe obcowanie z językiem od najmłodszych lat procentuje w przyszłości;
  • ograniczenie stresu dziecka – im wcześniej i więcej języka obcego będzie więcej w życiu młodego człowieka, tym lepiej. Kluczowe znaczenie ma oswojenie języka, a taką możliwość zapewnia przedszkole anglojęzyczne. Katowice to nie jedyne miasto, gdzie dziecko będzie zmuszone używać tego języka.
  • dobre nawyki – solidne podstawy, jakie daje przedszkole anglojęzyczne, zapewnia, że dziecko w przyszłości mimowolnie będzie chętnie uczestniczyło w nauce języków obcych, a także nabędzie umiejętność myślenia w innym języku, która jest nieoceniona;
  • najlepszy możliwy start – dzieci, które idą do przedszkola w wieku 3 lat uczą się świata, a przedszkole anglojęzyczne w mieście Katowice dba o prawidłowy rozwój na wielu płaszczyznach.

Korzyści z nauki języka angielskiego zwłaszcza w gronie rówieśników

Jak pokazują badania, dzieci ciekawe świata i chętne do podjęcia wielu aktywności są bardziej podatne na naukę, przyswajanie wiedzy, a także łatwiej im tę wiedzę zapamiętać i praktykować. Przedszkole anglojęzyczne to miejsce, w którym dzieci mają możliwość poznać świat od najlepszej strony. Niewiele przedszkoli oferuje dzieciom tak zrównoważony rozwój jak przedszkole anglojęzyczne w Katowicach. Zajęcia z robotyki, gimnastyki i wiele innych cennych aktywności, które podejmują dzieci w gronie rówieśników sprawia, że w przyszłości są bardziej otwarte na innych ludzi, chcą się dalej kształcić i mają większą szansę na satysfakcjonującą karierę zawodową.

Wady przedszkola anglojęzycznego

  • dzieci uczą się obcego języka i obcują z nim przez większość dnia – ze względu na wiek, dziecko może mieć problem z odróżnieniem co jest ojczyste, a co obce, więc należy szczególnie zadbać o umiejętności językowe z ojczystego języka;
  • multikulturowość – nauka i przebywanie z dziećmi z różnych rodzin, może powodować u dzieci trudności ze zrozumieniem własnej tożsamości, dlatego trzeba je wspierać i spędzać z nimi każdą wolną chwilę, pokazując kim są i skąd pochodzą.

Każdy rodzic, który szuka dla dziecka bezpiecznego miejsca, w którym doświadczeni pedagodzy codziennie dbają o rozwój ich pośpiech nie zawiedzie się, jeśli wybierze prywatne przedszkole anglojęzyczne.  Jednym z takich przedszkoli może być prywatne przedszkole w Katowicach – Mundo Marino. Warto wybierać podobne przedszkola, ze względu na ogrom możliwości, jakie skrywają one dla rozwoju naszych pociech.