Browse By

Profesjonalny system filtracyjny — który filtr sprawdzi się do biura?

Powietrze jest obecnie wszędzie i to właśnie dzięki niemu możemy żyć i funkcjonować, choć często o tym zapominamy. Niestety działalność człowieka, która stale się rozrasta, sprawia, że powietrze to jest coraz bardziej zanieczyszczone, co ma bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka i inne istoty żywe. Widać to szczególnie w zimie, kiedy smog sprawia, że nikt nie ma nawet ochoty wychodzić na zewnątrz. Niestety często tego typu zanieczyszczenia znajdują się również wewnątrz budynków mimo tego, że ich nie widzimy, a często nawet nie wyczuwamy. Z tego względu tak ważną rolę odgrywa filtracja powietrza, którą powinniśmy stosować szczególnie tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, czyli m.in. w miejscu pracy. Czyste powietrze w biurze to często klucz do poprawienia samopoczucia i wydajności pracowników, dlatego warto o tym pamiętać i wiedzieć jakie rozwiązania zastosować, aby zadbać o tę kwestię.  

Dlaczego warto zadbać o profesjonalny system filtracyjny w biurze?

Powietrze jest kluczowe do życia, ale ma również wpływ na kondycję zdrowotną naszego organizmu. Filtracja powietrza w biurze czy jakimkolwiek innym miejscu pracy, nie tylko pozwala zadbać o zdrowie pracowników, ale ma także bardzo duży wpływ na poprawę ich samopoczucia, koncentracji i wydajności podczas pracy. Słabej jakości powietrze zawierające wiele szkodliwych zanieczyszczeń może być przyczyną takich dolegliwości jak duszność, zawroty głowy, migrena, kłopoty z koncentracją, pogorszenie kondycji skóry, alergia czy różnego rodzaju inne problemu oddechowe. Z czasem może również wzrastać ryzyko różnego rodzaju mniej lub bardziej poważnych chorób, które początkowo mogą nie dawać żadnych objawów, jednak z czasem okaże się, że zmiany, jakie zaszły w organizmie mogą być już nieodwracalne. Z tego względu filtracja powietrza w biurach jest bardzo ważną kwestią, o którą powinien zadbać każdy pracodawca. 

filtr kieszeniowy czy kasetowy do biura

Filtr kasetowy

Filtry kasetowe zbudowane są z ramki oraz medium filtracyjnego, którym zazwyczaj jest specjalny materiał wykonany z włókna syntetycznego lub papieru filtracyjnego i włókna szklanego. Charakterystyczną cechą tego typu filtrów są zagięcia, które sprawiają, że powierzchnia filtracyjna ulega powiększeniu, przez co wzrasta efektywność i dokładność filtracji. Filtry kasetowe nie zajmują zbyt wiele miejsca, przez co sprawdza się wszędzie tam, gdzie kompaktowe rozmiary w połączeniu z wysoką wydajnością się priorytetem.

Filtr kieszeniowy

Cechą charakterystyczną filtrów kieszeniowych jest niewątpliwie ich budowa, które przypomina kieszeń, skąd też wzięła się ich nazwa. Konstrukcja ta została zaprojektowania w taki właśnie sposób, po to, aby zwiększyć wydajność i dokładność działania tych filtrów powietrza poprzez zwiększenie ich powierzchni filtracyjnej. Wykorzystuje się je zarówno jako filtry wstępne jak i medium filtracyjne na innych etapach oczyszczania powietrza. Materiał filtrujący w tego typu filtrach wykonany jest zazwyczaj z włókien poliestrowych o różnej grubości lub liczbie warstw, w zależności od wymaganej wydajności danego filtra. Materiał ten przymocowany jest do specjalnej ramki i w takiej postaci wykorzystywany w różnego rodzaju systemach wentylacji czy klimatyzatorach. 

Jaki filtr sprawdzi się najlepiej w biurze?

Zarówno filtry kasetowe jak i kieszeniowe będą dobrym wyborem do filtracji biura. Z tego względu decyzja o zakupie w głównej mierze zależy od przeznaczania danego filtra czy też wymagań co do jego użytkowania. W biurach częściej jednak można znaleźć filtry kasetowe, które zajmują mniej miejsca i są bardzo łatwe do montażu i demontażu, przez co dla wielu osób są najlepszym wyborem.