Browse By

Po czym poznać miłośnika motoryzacji?

Każdy z nas ma jakąś pasję. Jedni coś kolekcjonują, inni uprawiają sport, jeszcze innych fascynuje motoryzacja. Tych ostatnich jest całkiem spora grupa. Należą do niej głównie mężczyźni, ale można w niej spotkać również pojedyncze kobiety. Pasjonaci motoryzacji dzielą się na co najmniej kilka grup. Niektórych spośród nich najbardziej interesują samochody, a innych motocykle. Niektórzy sami mają swój pojazd, a nawet kilka, a u innych wciąż pozostaje to w strefie marzeń. Oni za to również mogą mieć sporą wiedzę, dużo czytać, prenumerować czasopisma o tej tematyce, oglądać programy, mieć wiele na ten temat do powiedzenia. U innych znów fascynacja motoryzacja ogranicza się głównie do oglądania wyścigów w telewizji.

Odpowiednia pielęgnacja motoru

Po czym poznać prawdziwego pasjonata? Po tym, jak bardzo dba on o swój pojazd. Często wręcz bardziej niż o samego siebie. Wciąż go odnawia, remontuje, udoskonala. Serwis motocykli lub samochodowy to bardzo często przez niego odwiedzane miejsce. Coroczne obowiązkowe przeglądy to dla niego zdecydowanie za mało. Jednak tak naprawdę mechanik nie jest mu do niczego potrzebny. Sam również świetnie jest zorientowany w budowie swojego pojazdu i potrafi wiele w nim naprawić. Czasem nawet woli to zrobić samodzielnie niż oddawać swój ukochany motocykl lub swoje ukochane auto w ręce obcej osoby. A jeżeli już – musi to być naprawdę zaufany specjalista. Prawdziwe katusze miłośnik motoryzacji przeżywa w momencie, gdy jego pojazd się starzeje. Wówczas powoli zaczyna do niego docierać, że zbliża się pora, by wymienić go na nowy. Ale nie jest to dla niego łatwe. Czuje się jakby się miał pozbyć swojego starego i wiernego przyjaciela. Odwleka tę chwilę jak tylko może. Czasem nawet kupuje już nowy samochód czy motocykl, ale nadal trzyma również ten poprzedni – z sentymentu. Niekiedy jego rodzina ma mu to za złe, ale dla niego jest to bez znaczenia.

motor2Co miłośnik motoryzacji robi w wolnym czasie? Oczywiście wyrusza na spotkanie z osobami sobie podobnymi. W wakacje koniecznie wybiera się na ogólnopolski zjazd, a w zwykłe weekendy przynajmniej na spotkania lokalnego klubu. To dla niego najlepsza forma relaksu, nie wyobraża sobie wręcz innej. Spotyka tam osoby, które go rozumieją, z którymi może podyskutować i wymienić się opiniami. Jest to dla niego bardzo ważne.