Browse By

Nowoczesna nauka języka angielskiego online

Znajomość języka angielskiego w obecnych czasach jest niezbędna. Statystyki mówią, że w Europie co trzecia osoba włada tym językiem. Nic dziwnego. Posiadając tę umiejętność bez problemu porozumiemy się w każdym zakątku świata. Większość konferencji, zawodów czy imprez sportowych niezależnie od lokalizacji, jest przeprowadzana w języku Szekspira, a kto z nas nie chciałby oglądać bezpośredniej transmisji bez pomocy tłumacza? Jak zatem najefektywniej nauczyć się tego języka?

Nowoczesne kursy angielskiego online dla zapracowanych

Jest wiele możliwości nauki języka angielskiego, więc każdy znajdzie coś dla siebie.  Niektórzy wolą uczyć się go samodzielnie, jedynie z pomocą książek, inni decydują się na kursy w szkołach. Jedną z najbardziej efektywnych sposobów uczenia się języka angielskiego jest korzystanie z lekcji  indywidualnych online przez komunikatory społecznościowe.  Nauczyciel skupia całą uwagę tylko na nas. Sami wybieramy godzinę spotkania. Możemy podłączyć się w dowolnym miejscu o konkretnej godzinie z lektorem. Zajęcia mogą być prowadzone z domu, pracy, czy nawet kawiarni.  W sumie nawet nie trzeba mieć przy sobie komputera, wystarczy mieć pod ręką telefon, czy tablet.

Grupowy kurs językowy online

Można również zdecydować się na kilkuosobowy kurs  prowadzony online, który z pewnością zapewni nam wygodę i komfort nauki. Jak to wygląda? Zazwyczaj na początku wybieramy rodzaj kursu, który nas interesuje. Zazwyczaj szkoły oferujące taki sposób nauczania dysponują wieloma rodzajami szkoleń, które są dostosowane poziomem. Możemy wybrać się na kurs ogólny lub specjalistyczny, kształcący tylko w wybranej dziedzinie. Płacimy zgodnie z cennikiem. Przeważnie możemy wybrać jeden z kilku pakietów składających się z różnej ilości lekcji. Pamiętajmy, że zazwyczaj im więcej lekcji kupisz, tym mniejsza będzie cena pojedynczej.

Szkoły zazwyczaj oferują nam dodatkowo książki, które polepszą efektywność nauki.  Takie grupowe zajęcia online na pewno są zdecydowanie tańsze. Często wyniki nauki innych uczestników kursu może przyczynić się do większej motywacji do nauki języka. Takie grupowe spotkania online powodują, że ćwiczenie rozmówek jest o wiele ciekawsze, gdy wypowiada się wiele osób. Dodatkowo jest to na pewno okazja do poznania nowych osób bez wychodzenia z domu.

angielski przez internet skype, angielski przez skype,angielski skype konwersacje, nauka angielskiego przez internet

 

Zalety nauki angielskiego online

Zalet jest wiele. Po pierwsze mamy możliwość ustalenia dogodnej godziny spotkania. Spotkania indywidualne pozwalają nam na umówienie się z lektorem na dowolną godzinę i jej ewentualną zmianę w sytuacjach losowych. Zajęcia mogą być przeprowadzane wszędzie, kiedy jesteś u siebie w domu, lub kiedy właśnie wyjechałeś na wakacje. Wystarczy dostęp do Internetu i możliwość skupienia się. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób mających problem z dojazdem do szkoły językowej lub dla tych, którzy mają codziennie napięty grafik i nie mają czasu na spędzenie dodatkowej godziny w trasie. W czasach pandemii na pewno taki tryb nauki daje większe poczucie bezpieczeństwa. Lekcje prowadzone w formie zdalnej, pozwalają na komfort nauki.

Czy warto uczyć się języka online w domu?

Siedząc w domu czujemy się swobodnie i nie jesteśmy narażeni na niepotrzebny stres związany z nowymi okolicznościami. Decydując się na naukę angielskiego online na pewno można odczuć większy komfort. Można założyć wygodny dres, zaparzyć herbatę lub kawę w ulubionym kubku i usiąść na wygodnym krześle, czy fotelu i połączyć się z nauczycielem. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na zajęcia indywidualne, efektywność nauki jest zdecydowanie większa. Nauczyciel skupia całą uwagę na nas, a my mamy nieograniczoną możliwość zadawania pytań  i możemy skupić się elementach, które nie są jeszcze wyćwiczone. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj z native speakerami, więc są one równoznaczne z rozmową na żywo z obcokrajową. Możemy doskonale wyszkolić się w bezpośredniej rozmowie, tak aby np. po wyjeździe za granicę, nie mieć problemów z nawiązaniem luźnej rozmowy. Nauka języka angielskiego online przynosi szybkie i bardzo dobre rezultaty, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten model nauczania.