Browse By

Niezbędne meble w kuchni – industrialny stół kuchenny

Stół kuchenny to de facto miejsce spotkań w wielu domach. Jeżeli mamy rodzinę lub przyjmujemy gości jest on niezbędny. O jego roli w kontekście historycznym, społecznym i psychologicznym możemy przeczytać bardzo wiele. Również podczas aranżacji wnętrza to element nadający ton całemu pomieszczeniu.

Dlaczego stół w kuchni jest niezbędny?

Stół jest niezbędny w każdym domu. To miejsce, gdzie będziemy się gromadzić, jeść wspólne posiłki, przyjmować gości i pracować. Zawsze taka przestrzeń jest potrzebna. Część osób zastanawia się czy lepszą opcją nie będzie wyspa lub lada, pełniąca właśnie takie funkcje. Jednak obecnie większość designerów skłania się właśnie w kierunku pięknych, industrialnych stołów kuchennych.

Przede wszystkim w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu odpowiedni stół doda charakteru. Możemy wtedy zrezygnować z wyspy, co sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Co więcej wyspy z natury mają charakter blokowy i monolityczny.

W związku z tym interesujący blat może się zgubić. Atrakcyjny drewniany stół będzie idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Stół zapewnia nam też elastyczność. Wyspy czy lady są przymocowane na stałe, a jeżeli mamy na nich płytę lub zlew, to zmiany będą oznaczać całkowity remont. Jednak stół możemy przestawiać i pozwala nam to na eksperymenty w aranżacji przestrzeni.

Jak wybrać idealny stół kuchenny?

Przede wszystkim wybierając stół kuchenny powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Zasadniczo to duży mebel dookoła którego musimy mieć jeszcze miejsce na krzesła. Zacznijmy od pomiaru długości i szerokości obszaru, na którym ma się zmieścić mebel. Przemyślmy też jakie krzesła chcemy przy nim ustawić – im będą większe, tym więcej miejsca musimy na nie odliczyć.

industrialny drewniany stółRozważ też jakie masz potrzeby zanim wybierzesz kształt stołu. Kwadratowe i prostokątne modele są najbardziej powszechne i możemy wybierać spośród wielu opcji. Okrągły lub owalny stół może dać nam więcej miejsca do poruszania się, ponieważ obcina rogi. Do tego może pomieścić więcej osób. Taki kształt sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim.

Jeżeli planujemy używać stołu jako powierzchni roboczej kupmy taki z wyższym blatem, by nie musieć ciągle się pochylać. Taborety w stylu industrialnym o regulowanej wysokości będą świetnie do niego pasować.

Powinniśmy też zwrócić uwagę na podpory naszego mebla. Zazwyczaj są to nogi, ale może być to też np. cokół. Ten element również wpływa na to ile osób zmieści się przy stole. Po prostu nikomu nie będzie się wygodnie siedzieć, jeżeli nie ma miejsca na swoje nogi ze względu na podpory blatu. Najłatwiej samemu usiąść przy stole i ocenić, czy wszystko jest w porządku.

Na koniec wybieramy styl i materiały z jakiego mebel jest wykonany. Oczywiście musi on pasować do naszego wnętrza. W większości pomieszczeń świetnie sprawdzają się industrialne, drewniane stoły kuchenne z metalowymi nogami. Są to proste meble, bardzo klasyczne. Jednak dzięki tak surowej formie pięknie eksponują naturalne drewno. Lite drewno to klasyczny materiał, który jest trwały i łatwy w naprawie. Do tego dodaje pomieszczeniu wspaniałej atmosfery i elegancji.

Stół kuchenny to mebel niezbędny w każdej kuchni. Nadaje on charakter całemu pomieszczeniu, więc należy dobrze przemyśleć jego wybór. W większości pomieszczeń świetnie sprawdzają się drewniane, industrialne stoły, które tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Jeśli interesują Cię meble kuchenne na wymiar i zastanawiasz się nad wyposażeniem własnej kuchni to zachęcamy do kontaktu z projektantem MDPF Design, który znajduje się na terenie Nowego Sącza.