Browse By

Nieautoryzowany serwis marki Ford – czy warto?

Często wymaga to wiele pracy, ale by samochód działał właściwie musimy o niego dbać. Jedną z istotnych kwestii jest jego regularne serwisowanie i prawidłowe wykonywanie napraw u mechanika. Często pojawia się pytanie: lepiej wybrać serwis autoryzowany czy niezależny?

Personel techniczny

W serwisie dealera możemy mieć pewność, że wszyscy pracownicy to specjaliści znający się dokładnie na twojej marce samochodu. Nie znaczy to jednak, że to tam pracują najlepsi technicy. Wiele niezależnych zakładów jest uruchamiana przez wcześniejszych pracowników autoryzowanych serwisów, którzy chcą przejść na swoje. Wciąż są na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. Wielu z nich posiada certyfikaty producentów. Zazwyczaj są to osoby z bogatym doświadczeniem i bardzo zaangażowane w swoją pracę. W końcu tylko najlepsi decydują się na przejście na swoje. Najlepiej wybrać warsztat, który specjalizuje się w jednej marce – więc jeżeli chcemy naprawić Forda, wybierzmy nieautoryzowany serwis marki Ford.

Budowanie relacji

Nie ma nic ważniejszego niż kompetentny mechanik, któremu możesz zaufać. Jednak w serwisach dealerów nie masz szans poznać specjalisty, który naprawia Twoje auto. Jeżeli znajdziesz dla siebie niezależny serwis szybko będziesz wiedział, kto naprawia Twój pojazd. Co jeszcze ważniejsze specjalista będzie znał Twój samochód i będzie potrafił przewidzieć potencjalne problemy nawet zanim wystąpią. To zdecydowanie zmniejsza koszty napraw. Będzie potrafił doradzić Ci na co uważać i jakie sygnały mogą oznaczać poważne problemy. Lokalni mechanicy chętniej też powiedzą Ci jak Twój pojazd działa, jak odpowiednio go konserwować. Niestety w salonie dealera, zwłaszcza dużym, jesteśmy jedynie numerkiem na zleceniu.

Lokalizacja i wygoda

nieautoryzowany serwis fordSerwisy niezależne są często łatwiej dostępne niż te dealerów. W wielu przypadkach z drobnymi naprawami nie opłaca się daleko jechać. W takich sytuacjach niektórzy kierowcy odwlekają taką podróż. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ czasami drobne naprawy, lub standardowe wymiany, odwleczone w czasie mogą doprowadzić do poważnych problemów. Zapchanie się filtra cząstek stałych może doprowadzić do zatarcia silnika. A jeżeli wynika to ze stylu naszej jazdy to nie jest objęte żadną gwarancją producenta. Koszty naprawy w takiej sytuacji są ogromne. Z tego powodu lepiej znaleźć nieautoryzowany serwis swojej marki blisko domu i korzystać z jego usług regularnie. Ma to również tę zaletę, że gdy musimy zostawić auto i ktoś po nas przyjeżdża jest to dużo mniejszy kłopot.

Satysfakcja konsumenta

Serwisy dealerów to części korporacji, które badają satysfakcję swoich klientów i dbają o to,  by utrzymać ją na odpowiednim poziomie. Możemy więc liczyć na wysokiej jakości obsługę, ponieważ pracownicy odpowiadają przed szefami marki. Czasem się jednak zdarza, że takie miejsca są bardziej zainteresowane utrzymaniem „korporacyjnego” szczęścia niż zadowolenia klientów. Natomiast nieautoryzowane serwisy odpowiadają jedynie przed Tobą. Twoja opinia jest dla nich kluczowa, by utrzymać się na rynku. Wiedzą, że zadowolony klient poleci warsztat znajomemu, ale niezadowolony odradzi go dziesięciu osobom. Z tego powodu osoby tam pracujące naprawdę się starają, dbają o relacje i zadowolenie klientów. W końcu jeżeli sami nie przyjdą, nikt nie zgłosi się do nich tylko dlatego, że ma gwarancję jak w serwisie autoryzowanym.

Jakość i cena

Producenci i ich serwisy oferują tylko oryginalne części. Zazwyczaj są one na gwarancji i zapewniają najlepszy standard. W nieautoryzowanych warsztatach możemy zdecydować się na oryginalne części, ale mamy możliwość zainstalowania również tych zamiennych. Mają one tę zaletę, że spełniają tą samą funkcję, ale kosztują znacznie mniej. Zdarza się jednak, że są gorszej jakości. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na warsztat, który specjalizuje się w konkretnej marce. W nieautoryzowanym warsztacie Forda pracownicy podpowiedzą nam, które zamienniki są warte swojej ceny, których powinniśmy unikać, a które części muszą być oryginalne, by dobrze spełniać swoją funkcję. Pamiętajmy, że zwłaszcza przy większych naprawach, cena części to duża część kosztów jakie ponosimy. Balans pomiędzy jakością a ceną jest więc bardzo istotny.


Serwis samochodów marki Ford – sprawdź ofertę ze Śląska – http://timecar.pl/.